Przejdź do treści
belka
Przejdź do stopki

wydarzenia 2010-2019

Treść

20.12.2019r. Koncert Świąteczne Kolędowanie

  Boże Narodzenie to czas radosnych spotkań w gronie najbliższych. Piękną tradycją jest wspólne kolędowanie. Tradycja ta, zwłaszcza w Polsce, jest bardzo bogata. Trudno sobie wyobrazić wspólne świętowanie bez kolęd, a zwłaszcza tych naszych, polskich, chrześcijańskich. Wszyscy je szczerze kochamy i czekamy na nie cały rok, aby je zaśpiewać w gronie rodziny i najbliższych. Ale mało kto zastanawia się skąd w ogóle wzięły się kolędy. Słowo "kolęda" pochodzi z języka łacińskiego, od słowa "calendae", które w starożytnym Rzymie oznaczało początek miesiąca. Gdy w Rzymie wprowadzono kalendarz juliański to kalendy styczniowe rozpoczynały Nowy Rok. Ludzie odwiedzali się wzajemnie, śpiewali, obdarowywali prezentami. Z czasem słowo "kolęda" zaczęto także łączyć ze śpiewaniem pieśni o Bożym Narodzeniu. Największy rozkwit twórczości kolędowej nastąpił w baroku, w XVII i XVIII wieku, potem jeszcze w XIX. W polskim dorobku kulturalnym zachowało się ponad 500 kolęd i pastorałek. Kolędy polskie jako jedne z nielicznych w Europie są żywym elementem tzw. kolędowania po domach. Powstają też nowe kolędy, komponowane przez współczesnych twórców, których popularność dorównuje kolędom tradycyjnym, np. kolęda z lat 30. XX w Nie było miejsca dla Ciebie, czy Kolęda o gwieździe z musicalu Kolęda Nocka z lat. 80 XX w. Okazją do wspólnego śpiewania kolęd był Koncert Świąteczne Kolędowanie, który odbył się 20 grudnia 2019 roku na Sali Kameralnej. Podczas koncertu wysłuchaliśmy tradycyjnych kolęd, pastorałek i świątecznych utworów w wykonaniu uczniów oraz nauczycieli Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach. Zaprezentowali się soliści (Julia Szewczyk, Nicola Daliva, Zuzanna Garczyna), duety (Łucja Grygiel i Antonina Grygiel; Łucja Babula i Lena Wziątek; Katarzyna Chałdaś i Zofia Zielińska) oraz zespoły (Uczniowie klas I i II cyklu dziecięcego pod kierunkiem Wioletty Drab; Zespoły Smyczkowe pod kierunkiem Martyny Siemiątkowskiej: Amelia Wójcik, Aleksandra Ostrowska, Patrycja Luśtyk oraz Nicola Daliva, Pola Olejnik, Rozalia Skrzypczyk, Nikola Gabler, Wojciech Garczyna, Sara Szulen; Trio fletowe pod kierunkiem Agnieszki Waldhelm: Wanessa Szewczyk, Ewa Piwońska, Gabriela Stępień; Trio akordeonowe pod kierunkiem Tomasza Gieronia: Piotr Wołos, Adam Jaroszek, Aleksander Fila; Zespoły wokalne pod kierunkiem Pauliny Mazepy - Zastawnej). Występy artystów przeplatane były wspólnym śpiewaniem kolęd z towarzyszeniem zespołu (Joanna Wilk - gitara basowa; Artur Miedziński - fortepian; Tomasz Strzelczyk - saksofon; Tomasz Gieroń - akordeon, gitara; Mateusz Skórkiewicz - perkusja). To przedświąteczne spotkanie naszej "muzycznej rodziny", wspólne kolędowanie było okazją do poczucia niezwykłej, uroczystej atmosfery i do radowania się nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia. Wyraził to Dyrektor Szkoły Muzycznej - Artur Miedziński w życzeniach, które złożył wszystkim zebranym na zakończenie koncertu.

05.12.2019 r. Koncert Muzyki Filmowej

  …muzyka i film zawsze miały bliskie relacje, nawet jeśli rodziły się one z praktycznej konieczności zatuszowania chybotliwego szumu projektora. Co jednak sprawia, że ścieżkę dźwiękową filmu pamiętamy przez długi czas? Co takiego w niej jest, że staje się niezapomniana?
Okazją do odpowiedzi na te pytania był niewątpliwie Koncert Muzyki Filmowej, który już po raz piąty został zorganizowany przez Szkołę Muzyczną I stopnia w Kozienicach, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Muzycznej KANON oraz Radę Rodziców. W czwartkowy wieczór, na Sali Koncertowo - Kinowej Centrum Kulturalno - Artystycznego w Kozienicach wybrzmiewała muzyka z polskich i zagranicznych filmów i seriali w wykonaniu uczniów, nauczycieli, absolwentów Szkoły Muzycznej oraz zaproszonych specjalnie na to wydarzenie gości.
W pierwszej części koncertu przed bardzo licznie przybyłą publicznością zaprezentowały się największe formacje działające w Szkole Muzyczne tj. Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta FURIOSO pod kierunkiem Kamila Żarneckiego, Orkiestra Akordeonowa ARTURO BAND pod dyrekcją Artura Miedzińskiego, BIG BAND pod dyrekcją Tomasza Strzelczyka, Orkiestra Kameralna KOZIENICKIE SMYCZKI pod kierunkiem Adriana Hanke, mniejsze zespoły (Trio instrumentalne - Sandra Kocyk, Michał Bielenda, Artur Miedziński; Zespół Absolwentek) oraz soliści (Katarzyna Chałdaś). W wykonaniu młodych artystów wysłuchaliśmy utworów znakomitych kompozytorów takich jak: Elton John, Michał Lorenc, Hans Zimmer, John Williams ze ścieżek dźwiękowych filmów: "Król Lew", "Zapach kobiety", "Bandyta" czy "Lista Schindlera".
Gościem drugiej części Koncertu była Olga Nawara z Zespołem. Olga Nawara to absolwentka kierunku Jazz i Muzyka Estradowa; wokalistka estradowa i studyjna, pedagog, nauczyciel śpiewu. Jest laureatką wielu konkursów wokalnych. Na swoim koncie ma dwie płyty z kolędami. Na scenie Oldze towarzyszyli muzycy: Piotr Nowakowski (instrumenty klawiszowe), Tomasz Gieroń (akordeon, gitara), Maciej Dobrzański (kontrabas, gitara basowa), Kamil Żarnecki (trąbka), Tomasz Strzelczyk (saksofon), Bartłomiej Kruszyński (puzon) oraz Mateusz Skórkiewicz (perkusja). Wśród utworów przygotowanych przez gości na czwartkowy koncert znalazły się: "Porady na zdrady", "Uciekaj moje serce", "Szukaj mnie", "Odrobinę szczęścia w miłości", "Tych lat nie odda nikt". Dzięki aranżacjom Tomasza Gieronia można było je usłyszeć w zupełnie nowej, muzycznej odsłonie.
Wśród przybyłych na V Koncert Muzyki Filmowej gości znaleźli się: Burmistrz Gminy Kozienice - Piotr Kozłowski, Zastępca Burmistrza ds. Społecznych - Dorota Stępień, Zastępca Burmistrza ds. Technicznych - Mirosław Pułkowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kozienicach - Rafał Sucherman, Dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Pionkach - Zdzisław Włodarski oraz Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury im. B. Klimczuka - Elwira Kozłowska. Koncert został współfinansowany z budżetu Gminy Kozienice.

15.10.2019 r. Recital fortepianowy w 170. rocznicę śmierci Fryderyka Chopina

  17 października mija 170 lat od śmierci najwybitniejszego polskiego kompozytora i pianisty Fryderyka Chopina. Dla uczczenia tej rocznicy 15 października w Sali Kameralnej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach odbył się Recital fortepianowy.
W pierwszej części recitalu zaprezentowali swoje umiejętności uczniowie Szkoły Muzycznej: Malwina Janeczek (nauczyciel: Tomasz Szczepanowski), Łucja Grygiel, Lena Wziątek, Łucja Babula (nauczyciel: Paweł Filipiak) oraz Adrianna Jezuita (nauczyciel: Wiktoria Władysławska). W wykonaniu młodych artystów wysłuchaliśmy utworów Alfonsa Leduc’a, Janiny Garści i Fryderyka Chopina.
W drugiej części recitalu wystąpił Adam Witlewski- (ur. w 1997 r.), ukończył Poznańską Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu w klasie mgr Barbary Jarantowskiej. Obecnie student Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Piotra Kępińskiego. Adam Witlewski jest laureatem międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów m.in.: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Augustowie, Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Bedi Bartoka w Warszawie, czy Ogólnopolskiego Festiwalu Pianistycznego w Słupcy. Współpracował na międzynarodowych festiwalach i mistrzowskich kursach pianistycznych z takimi profesorami jak: Katarzyna Popowa- Zydroń, Wojciech Świtała, Dina Yoffe, Anna Malikova, Paweł Wakarecy i Andrzej Jasiński. Obecnie przygotowuje się do Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Haliny Czerny- Stefańskiej w Poznaniu.
W wykonaniu Adama Witlewskiego wysłuchaliśmy: Sonatę a- moll KV 310 V. A. Mozarta oraz Fantazję f- moll op. 49 F. Chopina. Występy wszystkich artystów zgromadzona publiczność nagrodziła długimi brawami. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego w imieniu całej społeczności szkolnej, w wyrazie wdzięczności za występ wręczyli panu Adamowi Witlewskiemu kwiaty. Gość odwdzięczył się bisem.
Koncert poprowadził dyrektor szkoły Artur Miedziński.

30.09.2019 r.  Ślubowanie uczniów klas pierwszych // Koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki

  Dnia 30 września odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla samych uczniów, ale również dla ich rodziców.
Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Kozienicach-pan Robert Boryczka, Przewodnicząca Rady Rodziców-pani Marzena Tłuścik, przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Muzycznej KANON oraz Rodzice uczniów klas pierwszych.
Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Wszystkich przybyłych powitała Edyta Zawadzka. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły-Artur Miedziński. Zwrócił się do bohaterów uroczystości-uczniów klas pierwszych. Wyraził nadzieję, że ta "przygoda z muzyką", którą rozpoczynają będzie dla nich źródłem inspiracji i wszechstronnego rozwoju.
Po złożeniu przez pierwszaków uroczystego ślubowania pan dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Życzył młodym adiunktom sztuki muzycznej radości i satysfakcji z nauki gry na instrumencie oraz samych sukcesów w karierze szkolnej. Następnie, pełnoprawni już uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, wykonując wspólnie utwór "Klucz zawijas " Renaty Polony.
Jak co roku, po uroczystości ślubowania odbył się Koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki. Święto to, ustanowione przez wybitnego skrzypka Yehudiego Menuhina, jest obchodzone na całym świecie 1 października. W tym roku wysłuchaliśmy koncertu w wykonaniu zespołu ROK duo -duetu, w skład którego wchodzi dwóch skrzypków na stałe związanych z Radomską Orkiestrą Kameralną : Lucjan Szaliński - Bałwas oraz Marcin David Król.
Lucjan Szaliński Bałwas rozpoczął edukację muzyczną w klasie wybitnego pedagoga Janusza Gajownika i jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie pracował pod kierunkiem prof. Julii Jakimowicz - Jakowicz. Jest wielokrotnym laureatem przesłuchań i konkursów wykonawczych m.in finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Skrzypków im. Stanisława Serwaczyńskiego w Lublinie, a także zdobywcą pierwszych nagród na IV Wielkopolskim Konkursie Wykonawczym w Poznaniu oraz na XXII i XXIII Konkursie Bachowskim im. Stanisława Hajzera w Zielonej Górze. Wielokrotnie doskonalił swoje umiejętności na międzynarodowych kursach muzycznych pod kierunkiem m.in. Kaji Danczowskiej, Tomasza Tomaszewskiego, Tadeusza Gadziny, Krzysztofa Węgrzyna, Demetriusa Polyzoidesa. Dokonał wielu nagrań radiowych i telewizyjnych oraz nagrań muzyki do produkcji filmowych i serialowych. Wystąpił z koncertami w wielu krajach świata, takich jak: Luksemburg, Niemcy, Francja, Hiszpania, Białoruś, Meksyk, Korea, Japonia, Chiny, Szwecja, Grecja. Współpracował z większością polskich orkiestr.
Marcin David Król naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 7 lat, pod opieką prof. Macieja Chowańca. Z wynikiem celującym ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie prof. Teresy Głąbówny. W swoim dorobku ma także studia podyplomowe w Akademii Muzycznej w Kolonii (Niemcy) w klasie prof. Michaela Vaimana. Swoje umiejętności szkolił na licznych kursach mistrzowskich i konsultacjach prowadzonych m.in. przez: Wandę Wiłkomirską, Wiesława Kwaśnego, Daniela Stabrawę, Vladimira Spivakova i Krzysztofa Węgrzyna. Jest laureatem konkursów im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi, im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie oraz im. Johannesa Brahmsa w Gdańsku. Ponadto był stypendystą Jana Kantego Pawluśkiewicza. Wystąpił w wielu krajach Europy, w USA, Kanadzie, Korei Południowej oraz w Indiach.
ROK duo w swoim repertuarze ma utwory muzyki klasycznej, muzyki etno, a także utwory inspirowane musicalem oraz ostrzejszym, rockowym brzmieniem. Zespół wystąpił na koncertach i festiwalach min, w Warszawie, Radomiu, Białymstoku, Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Był to niezwykle udany koncert, o czym świadczą niekończące się brawa i aplauz publiczności. Po koncercie uczniowie klas pierwszych wraz z rodzicami i nauczycielami udali się na słodki poczęstunek.

02.09.2019 r. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

   2 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny w Szkole Muzycznej I stopnia w Kozienicach. O godz. 17.00 na Sali Kameralnej uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Następnie dyrektor Zdzisław Włodarski powitał wszystkich zebranych. W związku z zakończeniem pracy w Szkole Muzycznej I stopnia w Kozienicach podziękował uczniom i rodzicom za 10 lat owocnej i dobrej współpracy, niezwykłą, przyjazną atmosferę i okazane wsparcie w podejmowanych inicjatywach. Życzył wszystkim wytrwałości i sukcesów w dalszej edukacji,a pierwszakom niegasnącego zapału i motywacji do nauki gry na wybranym przez siebie instrumencie. Obecni na uroczystości: zastępca Burmistrza ds. społecznych Dorota Stępień oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Kozienicach Rafał Sucherman w imieniu władz Miasta, w wyrazie wdzięczności za całokształt pracy i działań dyrektora Zdzisława Włodarskiego wręczyli mu symboliczną, pamiątkową statuetkę w kształcie trąbki . Arturowi Miedzińskiemu, obejmującemu od 2 września obowiązki Dyrektora Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach przekazali gratulacje i życzenia samych udanych inicjatyw i decyzji w zarządzaniu oraz satysfakcji z pełnienia nowej funkcji. Na zakończenie części oficjalnej głos zabrał nowy Dyrektor Szkoły - pan Artur Miedziński. Podkreślił wartość jaką stanowi edukacja w Szkole Muzycznej w Kozienicach. Należy dołożyć wszelkich starań, aby ten wysoki poziom kształcenia utrzymać, przy współpracy z Rodzicami, instytucjami i środowiskiem lokalnym. Następnie Dyrektor zaprosił wszystkich do wysłuchania koncertu w wykonaniu uczniów, uczestników tegorocznych Letnich Warsztatów Muzycznych MIKOSZEWO 2019. Wystąpili kolejno: Orkiestra Kameralna KOZIENICKIE SMYCZKI pod kierunkiem Adriana Hanke, Orkiestra Akordeonowa ARTURO BAND pod dyrekcją Artura Miedzińskiego oraz BIG BAND pod kierunkiem Damiana Bączka. Po koncercie uczniowie wraz z rodzicami udali się na spotkania indywidualne z nauczycielami w celu ustalenia terminów zajęć.

28.07- 09.08.2019 r. Letnie Warsztaty Muzyczne Mikoszewo 2019

  Na przełomie lipca i sierpnia uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach i Oddziału Zamiejscowego w Pionkach wyjechali na coroczne letnie warsztaty muzyczne organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Muzycznej - Kanon, współfinansowane z budżetu Gminy Kozienice i Miasta Pionki.
57 osobowa grupa dzieci spędzała miło czas na nauce i zabawie w nadmorskiej miejscowości Mikoszewo. W godzinach od 9.00 do 13.00 odbywały się zajęcia muzyczne, pod okiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej dzieci doskonaliły naukę gry na instrumentach, indywidualnie i w zespołach. Po obiedzie pod opieką kadry wychowawczej przychodził czas na relaks - kąpiel w basenie na terenie ośrodka, wyprawy nad morze, wycieczki krajoznawcze.. Podczas wycieczki do Malborka dzieci poznały historię średniowiecznego zespołu zamkowego. Dużą atrakcją nie tylko dla dzieci, ale i dla kadry była gra terenowa - laserowy paintbool. W Parku Przygody dzieci zachwyciła gra Buble Football, a podczas leśnych poszukiwań bursztynów tak wszyscy zgłodnieli, że wypiekane podpłomyki smakowały jak wykwintne ciasto. Wieczorami wszyscy integrowali się na dyskotekach i kolacjach przy grillu.
Czwartkowy wieczór 08.08.2019 zwieńczył Koncert Finałowy, na którym wszyscy uczestnicy warsztatów mieli okazję zaprezentować owoc ciężkiej, dwutygodniowej pracy. Koncert Finałowy został przyjęty bardzo entuzjastycznie przez wczasowiczów wypoczywających w sąsiadujących ośrodkach i gości z Kozienic.
Do zobaczenia w przyszłym roku !

24 - 29.06. 2019 r. 42. BYDGOSKIE IMPRESJE MUZYCZNE MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIA MUZYKUJĄCEJ MŁODZIEŻY

   W dniach 24 - 29 czerwca 2019 roku Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta FURIOSO uczestniczyła w 42. Festiwalu - Bydgoskie Impresje Muzyczne. Bydgoskie Impresje Muzyczne albo, jak kto woli, Międzynarodowe Spotkania Muzykującej Młodzieży, po raz pierwszy odbyły się w roku 1977. Do Bydgoszczy zaczęły zjeżdżać polskie i zagraniczne zespoły o różnorodnym charakterze - z Anglii, Austrii, Belgii, Białorusi, Brazylii, Bułgarii, Chin, Chorwacji, Cypru, Czech, Danii, Estonii, Francji, Finlandii, Gruzji, Grecji, Hiszpanii, Indii, Irlandii, Litwy, Łotwy, Macedonii, Meksyku, Niemiec, Portugalii, Rosji, Rumunii, RPA, Serbii, Słowacji, Singapuru, Szkocji, Szwecji, Szwajcarii, Turcji, Ukrainy, USA, Włoch, Węgier i Polski. Chyba żaden rodzaj muzyki nie został pominięty. Było chóralnie, orkiestrowo, jazzowo, rockowo i folkowo - swoisty muzyczny miszmasz. Wkrótce okazało się, że międzynarodowe towarzystwo doskonale się czuje nad Brdą, a wspólne muzykowanie stanowi ciekawą ofertę aktywnego wypoczynku. Ponadto na najlepszych czekały statuetki - Struny - i inne nagrody.
Tegoroczne 42. Bydgoskie Impresje Muzyczne wyróżniły się dużą ilością uczestników - ponad 800 osób - reprezentujących 13 państw (Białoruś, Chiny, Czechy, Gruzja, Holandia, Łotwa, Polska, Rosja, Rumunia, Turcja, Ukraina, Węgry, Włochy). Przygotowany przez Organizatorów program zapewnił prezentację występów poszczególnych zespołów w wielu interesujących miejscach grodu nad Brdą, a także poza jego granicami. Wszystkie koncerty zyskały gorący aplauz publiczności i duże zainteresowanie różnorodnością prezentowanych gatunków muzycznych. Poziom artystyczny programów prezentowanych przez zespoły był wyjątkowo wysoki i bardzo różnorodny. Spotkanie młodych, utalentowanych artystów z różnych stron świata zapisane już zostało na kartach historii Bydgoskich Impresji Muzycznych.
Więcej informacji (relacje z wydarzeń poszczególnych dni Festiwalu) dostępnych na stronie internetowej: http://bim.palac.bydgoszcz.pl/aktualnosci.php

19.06.2019r.  UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

   19 czerwca o godz. 17.00 na Sali Kameralnej Szkoły Muzycznej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Wszystkich przybyłych powitał dyrektor szkoły - Zdzisław Włodarski, który pogratulował uczniom osiągniętych wyników, podziękował rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za ten rok wspólnych działań i pracy podejmowanych na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży szkolnej oraz promocji szkoły w środowisku. Następnie wraz z zastępcą dyrektora - Tomaszem Strzelczykiem wręczył tegorocznym absolwentom świadectwa, listy gratulacyjne oraz nagrody. Po tym przyszedł czas na koncert w wykonaniu absolwentów, którzy ukończyli z wyróżnieniem Szkołę Muzyczną I stopnia w Kozienicach. Kolejno zaprezentowali się: Agata Wdowiak (flet), Sara Sałbut (wiolonczela), Julia Michalak (saksofon), Iga Ptaszek (akordeon), Weronika Krupa (klarnet), Gabriela Dyczkowska (wiolonczela), Mikołaj Lesiak (trąbka), Natalia Wilczek (gitara), Iga Smolarczyk (waltornia), Michał Bielenda (skrzypce). Wszyscy wyróżnieni absolwenci w czasie swojej edukacji w szkole angażowali się w życie artystyczne szkoły występując solo i z zespołami, orkiestrami podczas licznych koncertów oraz godnie reprezentowali szkołę na konkursach i festiwalach zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.
Po części oficjalnej uczniowie wraz z rodzicami udali się na ostatnie przedwakacyjne spotkania indywidualne z nauczycielami w salach lekcyjnych, by odebrać świadectwa oraz nagrody. W atmosferze radości, wzajemnych podziękowań oraz życzeń udanych i bezpiecznych wakacji rozpoczęliśmy zasłużony letni odpoczynek :) Zatem do zobaczenia 2 września...

15.06.2019r.  UROCZYSTOŚĆ JUBILEUSZU 10-LECIA SZKOŁY MUZYCZNEJ I STOPNIA W KOZIENICACH

   15 czerwca 2019 roku to data, która z pewnością na długo zapisze się w pamięci i sercach, nie tylko uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach, ale również lokalnej społeczności. Tego dnia, na sali koncertowo - kinowej Centrum Kulturalno - Artystycznego odbyła się wyjątkowa uroczystość - Jubileusz 10 - lecia Szkoły Muzycznej, którą rozpoczęła absolwentka szkoły - Aleksandra Mierzejewska, wykonując na wiolonczeli przy akompaniamencie fortepianu utwór "Elegia" Gabriela Faure. "...10 lat w historii to niewiele, ale dla nas te 10 lat działania w Kozienicach, na terenie Puszczy Kozienickiej to duża przestrzeń czasowa ..." - tymi słowami powitał przybyłych gości dyrektor szkoły - Zdzisław Włodarski i zaprosił do wysłuchania koncertu w wykonaniu uczniów, nauczycieli oraz absolwentów szkoły. Artyści zabrali zgromadzonych widzów w niezwykłą muzyczną podróż. Rozbrzmiewała muzyka klasyczna, ludowa, cygańska oraz rozrywkowa. Zaprezentowały się wszystkie formacje, zespoły i orkiestry działające w Szkole Muzycznej: Orkiestra Kameralna KOZIENICKIE SMYCZKI pod kierunkiem Adriana Hanke, Zespół Perkusyjny pod kierunkiem Mateusza Skórkiewicza, Zespół Cygański CHAJALE CHAVO pod kierunkiem Patryka Walczaka, Chór FERMATA pod kierunkiem Anny Kuczmery, Orkiestra Akordeonowa ARTURO BAND pod kierunkiem Artura Miedzińskiego, Chór dziecięcy pod kierunkiem Anny Kuczmery i Ewy Sterczewskiej, BIG BAND pod dyrekcją Tomasza Strzelczyka, Zespoły wokalne PATI STARS i PATI CATS pod kierunkiem Patrycji Kawęckiej - Czerskiej, Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta FURIOSO pod dyrekcją Zdzisława Włodarskiego oraz DZIECI ZDZISŁAWA - zespół złożony z wychowanków dyrektora Włodarskiego. Po koncercie zgromadzeni na uroczystości obejrzeli film zrealizowany przez redakcję telewizji lokalnej KRONIKA KOZIENICKA przedstawiający działalność Szkoły Muzycznej na przestrzeni 10 lat.
Następnie przyszedł czas na przemówienia okolicznościowe, gratulacje i życzenia. Jako pierwszy zabrał głos gospodarz naszego miasta - Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski. Wyraził swoje uznanie dla nauczycieli i pracowników szkoły, podziękował za całokształt pracy, która przekłada się na doskonały, widoczny efekt edukacyjny oraz za promowanie Gminy Kozienice. Następnie Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego - Tomasz Śmietanka przekazał na ręce dyrektora Zdzisława Włodarskiego Medal PRO MAZOVIA przyznany Szkole Muzycznej przez Marszałka Adama Struzika. Życzenia z okazji Jubileuszu przekazali również Starosta Powiatu Kozienickiego Andrzej Jung, Wizytator Regionalny Centrum Edukacji Artystycznej Agnieszka Witomska, przedstawiciele Towarzystwa Muzycznego w Radomiu, przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Muzycznej KANON i Rady Rodziców oraz dyrektorzy placówek współpracujących ze szkołą.
Muzycznym zwieńczeniem uroczystości było wykonanie przez wszystkich artystów koncertu wyjątkowego utworu SALWINIA skomponowanego specjalnie na tę okazję przez Patryka Walczaka. Nawiązując do tytułowej "Salwinii" - paproci, która się rozwija i rozrasta, forma utworu została tak stworzona, aby ukazać rozwój indywidualny ucznia, jak również rozwój ogólny Szkoły Muzycznej w ciągu 10 lat jej istnienia. Brawurowo wykonany utwór został nagrodzony przez publiczność niekończącymi się owacjami na stojąco oraz wyśpiewanymi życzeniami "Sto lat".
Na uroczystości urodzinowej nie mogło zabraknąć tortu okolicznościowego, którego pierwsze kawałki zostały ukrojone przez Burmistrza Piotra Kozłowskiego oraz dyrektora Zdzisława Włodarskiego. Podczas wspólnego poczęstunku wszystkich uczestniczących w uroczystości był czas na rozmowy, wspomnienia i podziękowania. Przybyli goście mogli również zapoznać się z Kronikami dokumentującymi życie szkoły, które są prowadzone przez pracownika biblioteki szkolnej - panią Elżbietę Skórnicką.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYTSKIM, KTÓRZY ZECHCIELI PRZYJĄĆ NASZE ZAPROSZENIE I WSPÓLNIE Z NAMI ŚWIĘTOWAĆ JUBIELUESZ 10 - LECIA ISTNIENIA SZKOŁY MUZYCZNEJ W KOZIENICACH

24-25.05.2019r. Festiwal Folkowy "Folkobranie"

   W dniach 24-25maja 2019 r. odbył się dwudniowy Festiwal Folkowy "Folkobranie". W czasie trwania festiwalu uczniowie, nauczyciele Szkoły Muzycznej, mieszkańcy Kozienic oraz chętni słuchacze zapoznali się z muzyką ludową, folkową i tradycyjną, autentycznym oraz rekonstruowanym instrumentarium, obrzędami, tańcami, a także sylwetkami regionalnych twórców. Odbyło się to poprzez spotkania, rozmowy, warsztaty z przedstawicielami polskiej muzyki tradycyjnej, a także poprzez czynne i bierne uczestnictwo w koncertach, odbywających się w ramach Festiwalu.
24 maja był to dzień poświęcony twórczości ludowej dziecięcej i młodzieżowej, zaproszeni goście: Kapela Zastawnych oraz Zespół Tańca Ludowego Leszczyniacy prezentowali swoje programy artystycznej podczas porannego koncertu edukacyjnego dla przedszkoli z powiatu oraz podczas wieczornego koncertu w CKA w Kozienicach. 25 maja został rozstawiony Namiot Festiwalowy na terenie KCRiS nad Jeziorem. Odbyły się tam otwarte warsztaty, spotkania, koncerty zespołu Wowakin oraz Kapeli Niwińskich, a także potańcówka.
W południe odbył się Folkorszak - muzyczna parada ulicami miasta Kozienic z udziałem uczestników warsztatów oraz zaproszonych muzyków.
Całości towarzyszył Jarmark z twórczością ludową

27.05.2019r. Koncert dla Mamy i Taty

Droga Mamo, drogi Tatku
Mamy dla Was dziś po "kwiatku"
Dla Was dzisiaj te występy
Choć nam trema depcze pięty

   W poniedziałek, 27 maja na Sali Kameralnej uczniowie klas pierwszych zagrali dla swoich Rodziców. Mamy i Tatusiowie wysłuchali utworów wielu kompozytorów.
Podczas koncertu zaprezentowali się kolejno:
Julia Jarosińska - fortepian - "Etiuda" Helena Gnesina
Paweł Ptaszek - akordeon - dwie melodie "Cztery mile" i "Spacer po plaży"
Wojciech Garczyna - skrzypce - "Taniec niemiecki" Józef Haydn
Zuzanna Garczyna - saksofon - "Asphodele" Yves Guicherd
Gabriela Grabowska - wiolonczela - "Wild west" Kathy Blackwell
Malwina Janeczek - fortepian - melodia "Jak to kotek wlazł na płotek"
Oliwia Jarosińska - perkusja - "Taniec kaczek" Nebojša Jovan Živković
Rozalia Skrzypczyk - skrzypce - "Turlaj się piłeczko" Antoni Cofalik
Alicja Żukowska - gitara - "Smutna opowieść" Tatiana Stachak
Duet Zuzanna Garczyna - saksofon i Wojciech Garczyna - skrzypce - "Cool blues" David Bruce
Kinga Kotańska - fortepian - "Sowizdrzał"
Tymoteusz Matysiak - fortepian - "Etiuda"
Dominik Gołąbek - akordeon - dwa tańce "Walczyk" i "Oberek"
Pola Olejnik - skrzypce - "Piosenka" Béla Bartók
Natalia Gregorczyk - gitara - "Taniec argentyński" Tatiana Stachak
Maciej Zapora - puzon - melodia "Mary had a little lamb"
Weronika Połeć - fortepian - "W ogródku" Samuel Majkapar
Zuzanna Koral - fortepian - " Piosenka Krysi" Janina Garścia
Maksymilian Szewczyk - skrzypce - "Miś z laleczką" Maria Kaczurbina
Tymoteusz Grygiel - akordeon - dwie melodie "Lata ptaszek" i "Cicho konie"
Bartosz Kowalczyk - perkusja - "Polka" Nebojša Jovan Živković
Sandra Pachocka - fortepian - dwie melodie "Walc lalki" i "Mazurek"
Sara Szulen - wiolonczela - melodia ludowa "Dożynki"
Julia Szewczyk - saksofon - miniatura "I don’t know how to dove him"
Nikola Gabler - skrzypce - "Arietta" E. Fomin
Maciej Czarnecki - fortepian - "Migdałowiec"
Malwina Olejnik - trąbka - "Pieśń" W. Jekianinow
Bartosz Ozimek - puzon - melodia "Niedźwiedź śpi"
Samuel Olejnik - perkusja - "Zając i jeż" Nebojša Jovan Živković
Wykonawcom akompaniowali nauczyciele - Patrycja Domagalska-Kałuża i Tomasz Szczepanowski. Koncert poprowadziła Iga Ptaszek - uczennica klasy VI. Ten wyjątkowy koncert zakończył się głośnym aplauzem dla młodych artystów. Rodzice wyrazili w ten sposób radość i podziękowanie swoim dzieciom za piękne występy.

16.05.2019r. Koncert w ramach obchodów Roku Moniuszki w 200. rocznicę urodzin kompozytora

   Najpiękniejsze pieśni i popularne arie Stanisława Moniuszki z takich oper jak: "Straszny Dwór" czy "Halka" wysłuchali uczestnicy koncertu zorganizowanego 16 maja na Sali Kameralnej. Wszystko to a sprawą Roku Moniuszkowskiego obchodzonego w 200. Rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki. Artystami, którzy wystąpili podczas koncertu byli: Monika Świostek - sopran, Łukasz Wroński - tenor.
Monika Świostek w 2006 roku z wyróżnieniem ukończyła Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Już podczas studiów zdobywała laury na wielu prestiżowych konkursach o randze krajowej i międzynarodowej. Spośród nagród które otrzymała wymienić należy:I nagrodę na III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Haliny Halskiej we Wrocławiu; I nagrodę oraz nagrodę specjalną na VII Konkursie Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie; nagrodę specjalną na LXI Międzynarodowym Konkursie im. Antonina Dvořáka w Karlovych Varach; I nagrodę oraz nagrodę specjalną za wyjątkowe walory głosowe na Konkursie Wokalnym Złote głosy Mazowsza w Warszawie; nagrodę specjalną na II Międzynarodowym Konkursie Wokalistyki Operowej im. Adama Didura w Bytomiu; nagrody specjalne na VII Międzynarodowym Konkursie im. Karola Szymanowskiego w Łodzi; III nagrodę na II Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Andrzeja Hiolskiego w Kudowie - Zdroju.W latach 2005-2006 Monika Świostek została wyróżniona stypendiami Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a w roku 2007 otrzymała również stypendium Prezydenta Miasta Radomia. W latach 2007-2009 była solistką Opery Wrocławskiej, gdzie zadebiutowała tytułową patrią Halki w operze Stanisława Moniuszki. W swoim bogatym reperturze posiada takie role jak: tytułowa w Hagith K. Szymanowskiego, Hrabina w Weselu Figara i I Dama w Czarodziejskim flecie W.A.Mozarta, Hrabina Ceprano w Rigoletcie i Anna w Nabucco G. Verdiego, Tatiana w Eugeniuszu Onieginie P. Czajkowskiego, tytułową w Jolancie P. Czajkowskiego, Praskovii w Wesołej Wdówce F. Lehara, Matki w Jasiu i Małgosi E. Humperdincka, IV Służebna w Elektrze R. Straussa, Fidelia w Edgarze i Mimi w Cyganeri G.Pucciniego, Waltrauta w Walkirii R.Wagnera.
Artystka na stałe współpracuje z Teatrem Wielkim Operą Narodową, Operą Nova w Bydgoszczy, Operą Bałtycką w Gdańsku, Operą Krakowską, Operą na Zamku w Szczcienie oraz Operą i Filharmonią Podlaską, Filharmonią Pomorską, Warmińsko-Mazurską i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, a także wieloma instytucjami kultury w Polsce. Wykonuje prócz repertuaru operowego wielkie dzieła i formy muzyczne m.in: IX Symfonia Ludwiga van Beethovena, Requiem Giuseppe Verdiego, Stabat Mater Karola Szymanowskiego, Angelus Wojciecha Kilara czy VIII Symfonię Gustava Mahlera.Od 2014 roku na stałe współpracuje z Polskim Ośrodkiem Społeczno Kulturalnym POSK w Londynie, gdzie zaśpiewała spektakl premierowy opery Halka oraz partię tytułową w światowej premierze opery Hrabina Stanisława Moniuszki. Współpracuje z takimi dyrygentami jak Maestro Jacek Kasprzyk, Łukasz Borowicz, Andrzej Straszyński, Tomasz Tokarczyk, Warcisław Kunc, Gabriel Chmura, Stefan Soltesz, Andriy Yurkevich, Francesco Bottigliero, Stephen Ellery, Zygmunt Rychert czy Ewa Michnik.
Łukasz Wroński - edukację muzyczną rozpoczął w wieku 7 lat w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie w klasie fortepianu, a ukończył w 2003 roku w klasie trąbki. W 2009 roku ukończył wydział wokalno - aktorski Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. Leszka Skrla. Doskonalił swój warsztat wokalny pod kierunkiem prof. Urszuli Borzdyńskiej oraz prof. Dariusza Niemirowicza. Ukończył staż artystyczny na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Ryszarda Karczykowskiego. Obecnie znajduje się pod opieką wokalną wybitnej śpiewaczki, oraz fantastycznego pedagoga prof. Ewy Iżykowskiej- Lipińskiej. Umiejętności aktorskie szkolił pod kierunkiem znakomitych aktorów - Joanny Bogackiej, Grzegorza Chrapkiewicza oraz Doroty Kolak. Uczestniczył w mistrzowskich kursach wokalnych m. in. prof. Claudio Desderi, prof. Kaludi Kaludov, prof. Izabelli Kłosińskiej. Laureat I Międzynarodowego Konkursu Viva Calisia 2018, V i VI Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju (2017,2018) oraz VI i VII Międzynarodowego Konkursu Operetkowo Musicalowego im. Iwony Borowickiej w Krakowie (2016, 2018). Na Festiwalu Wokalnym Belcanto w Nałęczowie otrzymał nagrodę specjalną warszawskiego oddziału ZASP, nagrodę wojewody lubelskiego oraz wyróżnienie za wykonanie polskiej arii operowej. Debiutował w 2009 roku na deskach Opery Bałtyckiej partią Don Curzia w operze W.A. Mozarta Wesele Figara w reżyserii Marka Weissa pod dyrekcją Jose Maria Florencio Jr. Z zespołem Opery Bałtyckiej wziął udział w II Konkursie i Festiwalu Operowym pod egidą MEZZO TV w Szeged na Węgrzech, oraz w światowej prapremierze w Paryżu w Sali UNSECO opery Elżbiety Sikory Madamme Curie. Obecnie Artysta Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie oraz solista Warszawskiej Opery Kameralnej. Jest zapraszany do udziału w wielu festiwalach i koncertach na terenie Polski. Prowadzi działalność pedagogiczną na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz w Zespole Szkół Muzycznych I i II st. im. F. Chopina w Białej Podlaskiej Artystom na scenie towarzyszył pianista Rafał Hołub - urodził się w 1984 roku w Jaszczowie, w województwie lubelskim. Naukę gry na fortepianie rozpoczął mając 14 lat w ognisku muzycznym w Świdniku, pod kierunkiem Marzeny Zielonki. Rok później podjął naukę w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. K. Lipińskiego w Lublinie w klasie fortepianu prof. Tamary Bogdanowskiej. Od tej pory corocznie otrzymywał stypendium prezydenta miasta Lublin za wysokie wyniki w nauce z przedmiotów artystycznych. W roku 2002 został laureatem I Ogólnopolskiego Konkursu Chopinowskiego im. Władysława Kędry w Łodzi dla uczniów Szkól Muzycznych II stopnia - zdobywając III nagrodę. W tym samym roku ukończył naukę w Liceum Muzycznym, uzyskując dyplom z wyróżnieniem i rozpoczął studia w Akademii Muzycznej w Łodzi, w klasie fortepianu prof. Tadeusza Chmielewskiego. Od 2004 roku do końca studiów pracował pod okiem wybitnego pedagoga, prof. Marii Koreckiej-Soszkowskiej. W roku 2004 został laureatem VI Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów "Arthur Rubinstein in Memoriam" w Bydgoszczy, uzyskując nagrodę specjalną za interpretacje muzyki Fryderyka Chopina. Uczestniczył również w 38. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. W 2005r. wystąpił ze studencką orkiestrą "Lingua Nostra" w Filharmonii Łódzkiej, a w 2008r. z orkiestrą symfoniczną Filharmonii Łódzkiej na festiwalu promującym młodych artystów na festiwalu "Premia Filharmonii Łódzkiej". W 2007 r. zagrał na Festiwalu Rubinsteina - Łódzcy Pianiści w hołdzie Arturowi Rubinsteinowi "Homage to Arthur Rubinstein". W kwietniu tego roku (2009) wystąpił na drugiej edycji owego festiwalu. Swoje umiejętności doskonalił na licznych kursach mistrzowskich min. w Nałęczowie, Elblągu, Krakowie, Łodzi i w Darmstadt, gdzie miał okazje współpracować z takimi profesorami jak K. Kenner, P. Gulda, Tamulewicz, L. Nagel, K. Brzozowski, czy A. Jasiński. W tym roku ukończy Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Podczas czwartkowego koncertu pan Rafał Hołub wykonał solo na fortepianie dwa utwory Fryderyka Chopina: Nokturn Es - dur op. 9 nr 2 oraz Mazurka cis - moll op. 63 nr 3.
Podziw i uznanie oraz podziękowanie dla artystów zgromadzona publiczność wyraziła owacjami na stojąco, na co artyści odpowiedzieli bis'em.
Koncert poprowadziła Kinga Bobienko. Wydarzenie było współfinansowane z budżetu Gminy Kozienice.

10.05.2019r. NATHAN WILLIAMS & LAY D FUNK

   Jak brzmi połączenie polskiego jazzu z amerykańskim soulem, hip - hopem i bluesem? O tym przekonali się Kozieniczanie, którzy na zaproszenie Szkoły Muzycznej przybyli 10 maja na Koncert Nathana Williamsa i Lay D Funk. Zespół Lay D Funk, który powstał na początku 2013 roku w Radomiu, jest instrumentalnym kwartetem grającym szeroko rozumianą muzykę fusion. Inspiracji muzycy poszukują we wszystkich gatunkach muzycznych: jazzie, funky, soulu, bluesie czy muzyce klasycznej.
Na swoim koncie Lay D Funk ma debiutancką płytę "Miejski zgiełk" oraz album "Made in Satisfaction". Zespół wielokrotnie występował podczas ogólnopolskich festiwali muzycznych m.in. Jazz Festiwal New Cooperation w Zamościu, X Jazz Hanza w Koszalinie, Azoty Jazz Festiwal w Tarnowie, Radomski Festiwal Jazzowy, koncertował w klubach całej Polski, a także na Litwie i Łotwie. Podstawowy skład zespołu tworzą: Tomasz Strzelczyk - saksofony, Michał Wróbel - bas, Mateusz Skórkiewicz - perkusja i Jarek Zarychta - klawisze. Muzycy współpracowali z wieloma formacjami i osobistościami sceny muzycznej jak: Algis Kilis, Dario Zema, Piotr Schmidt, Władysław Komendarek, Darek Kozakiewicz, Krzysztof Sadowski, Andrzej Urny, Anthymos Apostolis, Jan Akerman, Anthony Gomes, czy Kevin Harris. Zespół zwykle występuje jako kwartet, ale często do udziału w koncertach zaprasza gości, dzięki którym ich muzyka ciągle nabiera nowych kolorów, pomysłów i znaczeń. Najnowszy projekt Lay D Funk to fusion polskiego jazzu z amerykańskimi korzeniami bluesa, funky, soulu, jazzu nowoorleańskiego, hip-hopu... a to wszystko za sprawą współpracy z amerykańskim trębaczem Nathanem Williamsem, pochodzącym z Denver - Colorado amerykańskim artystą, nauczycielem, multiinstrumentalistą. Naukę gry na trąbce i fortepianie rozpoczął w wieku 9 lat. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród: The University of North Texas Jazz Festival, Boys and Girls Clubs of America, The National Foundation for the Advancement in the Arts (NFAA) and The White House. Nathan występuje na scenach całego świata, grając na festiwalach jazzowych m.in. Monterey, Umbria, Montreux and JVC Jazz festivals, Jazz Bez na Ukrainie, a także w klubach w Bostonie, Nowym Yorku, Dallas, Cleveland, Denver i Wichita.
Podczas koncertu artyści zagrali utwory z płyt "Miejski zgiełk" oraz "Made in satysfaction". Był to niezwykle ciekawy koncert, który sądząc po reakcji publiczności wszystkim się podobał. Podczas koncertu wystąpili uczniowie szkoły muzycznej, którzy w godzinach około południowych uczestniczyli w warsztatach prowadzony przez Nathana Williamsa.
Koncert poprowadziła Edyta Zawadzka. Wydarzenie było współfinansowane z budżetu Gminy Kozienice.

03.05.2019r. Koncert w ramach obchodów kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Maj - rocznica pięknych serc!
Maj - rocznica wielkich myśli,
Tym, co dawno przeminęli,
Hołd składają, ci co przeszli.
Choć przeminął dawno wiek,
Dawne hasła się zmieniły,
Orzeł począł nowy bieg.
Lecz z przeszłości czerpał siły.
Z tych w ciemnościach jasnych chwil,
Kiedy miłość pobratała
W jedną całość Polski stany,
Miłość ponad wszystko trwała.
Tym, co w Polsce dali myśl,
Aby stworzyć cud majowy,
Cześć z oddaniem złóżmy dziś,
przed pamiątką chyląc głowy...
Michał Aret
  3 maja na Sali Kameralnej odbył się koncert wpisujący się w obchody kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W trakcie koncertu rozbrzmiewały instrumentalne wersje najpiękniejszych utworów wybitnych polskich artystów takich jak: Bogusław Mec czy Zbigniew Wodecki oraz znane i lubiane tematy muzyki filmowej, z filmu "Polskie Drogi", "Amelia" i "Tajemniczy Ogród".
W pierwszej części koncertu zaprezentowali się uczniowie Szkoły Muzycznej: Lena Wziątek -uczennica kl. IV fortepianu u pana Pawła Filipiaka, Natalia Wotlińska -uczennica kl. IV skrzypiec u pani Anny Gocel, Łucja Grygiel -uczennica kl. IV fortepianu u pana Pawła Filipiaka, Michał Bielenda -uczeń kl. VI skrzypiec u pani Anny Gocel. W drugiej części koncertu wystąpił duet: Maria Wojutyńska i Piotr Goljat, którzy wprowadzili słuchaczy w niezwykłą, niezapomnianą muzyczną podróż sentymentalną. Maria Wojutyńska - wiolonczelistka, pedagog. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej w Żorach oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Laureatka wielu konkursów wiolonczelowych, m.in. w Poznaniu, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Przemyślu, Zamościu, Rybniku i Wodzisławiu Śląskim. Jako stypendystka Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie wzięła udział w "Kyoto International Music Students Festival 2011" w Japonii, gdzie występowała jako solistka i koncertmistrz międzynarodowej orkiestry. Jako solistka koncertowała m.in.w Zamku Królewskim w Warszawie, Łazienkach Królewskich, Kolegiacie Kartuskiej, willi "Atma" w Zakopanem, Dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Współpracowała m.in. z Żorską Orkiestrą Kameralną, Filharmonią Śląską, Radomską Orkiestrą Kameralną, Polską Orkiestrą Sinfonią Iuventus, Warszawskim Teatrem "Syrena". Obecnie spełnia się jako pedagog w Szkołach Muzycznych w Radomiu i Kozienicach, realizując przy tym własne projekty i pomysły muzyczne.
Piotr Goljat - wokalista, pianista, kompozytor, pedagog. Absolwent Państwowego Liceum Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi, oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Obecnie realizuje swoje autorskie pomysły, koncertując jednocześnie z wieloma artystami.W latach 2006 -2017 współpracował z łódzkim zespołem Rezerwat - popularną grupą rockową z lat 80 -tych. Od listopada 2009 roku stale koncertuje z Elżbietą Adamiak. Współpracował także z Jerzym Filarem, Andrzejem Poniedzielskim, Grażyną Łobaszewską, Lorą Szafran. Na swojej drodze artystycznej zdobył wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Jest laureatem m.in. Ogólnopolskiego Festiwalu im. Jonasza Kofty "Moja wolności" w Warszawie, Turnieju Śpiewających Poezję "Łaźnia" w Radomiu, czy Festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej" organizowanego pod patronatem radiowej "Trójki" w sopockim Teatrze Atelier. W 2013 roku ukazała się autorska płyta artysty zatytułowana "A może by tak... Tuwim?", w całości poświęcona twórczości Juliana Tuwima. Występ artystów został nagrodzony przez publiczność niekończącymi się brawami, co doprowadziło oczywiście do zagrania bis'u. Były również kwiaty i podziękowania za przepiękny występ. Koncert poprowadziła Edyta Zawadzka.

24.04.2019r. Koncert MAGIA GŁOSU

   W środę, 24 kwietnia w Sali Kameralnej Szkoły Muzycznej odbył się Koncert Magia Głosu, podczas którego uczestnicy zajęć wokalnych prowadzonych w szkole przez panią Patrycję Kawęcką - Czerską zaprezentowali się licznie zgromadzonej publiczności. Były występy solowe i zespołowe. Gościem wieczoru był Mateusz Gorlicki - finalista programu The Voice Kids II. Podczas koncertu wystąpili kolejno: Giulia Zorzi, Zofia Zielińska, Amelia Smolarczyk, Aleksandra Ostrowska, Mikołaj Mańka, Nikola Wiączek, Julia Basaj, Katarzyna Chałdaś, Aleksandra Zawadzka, Milena Alot, Anna Wasińska, Aleksandra Strzelczyk. Po solistach przyszedł czas na zespoły: zespół wokalny starszy PATI CATS wykonał wiązankę utworów z repertuaru Abby, a zespół wokalny młodszy PATI STARS zaprezentował piosenkę "Na pewno" z repertuaru Sound’n’Grace. Koncert zakończył występ Mateusz Golickiego, który wykonał cztery utwory: "Stiches", "Be Albright", "Nic tu po mnie" oraz "Personal". Publiczność nagrodziła wszystkich artystów gromkimi brawami. Po koncercie były wspólne zdjęcia, autografy, rozmowy... A tak koncert wspominają uczennice, które wystąpiły podczas II Kozienickiej Magii Głosu:
" Koncert MAGIA GŁOSU, który odbył się 24.04.2019 r., co roku wiąże ze sobą wspaniałe wspomnienia. Szczególnie niesamowite jest to, że panuje tam zawsze "rodzinna" atmosfera. Od samego rana wszyscy zebraliśmy się na próbach. Ja osobiście je bardzo lubię, ponieważ nikt się nie stresuje, a wręcz przeciwnie - wszyscy nie mogą doczekać się swojego debiutu. Gdy już nadszedł czas koncertu skupiliśmy się na swoich występach, ale nie zabrakło śmiechu i niezapomnianych przygód. Moim zdaniem każdy z występujących zaprezentował się niesamowicie . Mięliśmy także okazje poznać Mateusza Golickiego co zrobiło na nas niemałe wrażenie . Myślę, że ten koncert będziemy wspominać bardzo, bardzo dobrze. Wraz z naszą cudowną panią Patrycją jesteśmy dla siebie jak rodzina, więc żaden stres nie wchodzi w grę. Wszyscy się wspieramy i wspólnie śmiejemy z różnych rzeczy pomimo różnicy wieku. Mam nadzieję, że koncert MAGIA GŁOSU będzie odbywał się co roku, ponieważ towarzyszą nam przy nim niezapomniane emocje".

Milena Alot

 

"Moje wspomnienia z koncertu "Magia Głosu" są nie do opisania. Myślałam, że będzie to koncert jak koncert, ale jednak było bardzo fajnie. Poznałam kolejną sławną osobę i zaśpiewałam śliczną piosenkę. Stojąc na scenie i zerkając na Panią Patrycję (super nauczycielkę wokalu) widziałam jak się uśmiecha i byłam zadowolona, że wywołałam uśmiech nie tylko na twarzy swojej rodziny, ale też i na pani. Super było śpiewać w zespole Pati Stars piosenkę " Na pewno" z Panią Patrycją. Też fajnie było zrobić sobie zdjęcie z Mateuszem, który śpiewa bardzo ładnie. Cieszę się, że mogłam się podzielić ze wszystkimi tym, co udało mi się wypracować przez cały rok!"

Katarzyna Chałdaś

 

"Koncert "Magia Głosu", który pozwala młodym wykonawcom sekcji wokalnej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach zaprezentować osiągnięcia całorocznej pracy jest zawsze bardzo przez nas wyczekiwany. Przede wszystkim jesteśmy szczęśliwi, że możemy się zaprezentować w nowym repertuarze. Dzięki takim koncertom zdobywamy doświadczenie i "obycie" sceniczne. Jest to również okazja do zaprezentowania swoich umiejętności przed rodziną i przyjaciółmi, którzy przychodzą na koncert. Towarzyszą temu ogromne emocje. Radość, wzruszenie i duma jakie widzimy na twarzach naszych mam i babć - bezcenne. Podziwiam Panią Patrycję za cierpliwość z jaką znosiła nasze humory. Cieszę się, że mogłam wystąpić zarówno jako solistka, jak i członkini zespołu Pati Cats. Dzięki Pani Patrycji nie tylko zaprezentowaliśmy nasze umiejętności, ale też fantastycznie się bawiliśmy. Próby i przygotowania do koncertu przebiegały w świetnej atmosferze. Uczyliśmy się przede wszystkim współpracy, wzajemnie się wspieraliśmy. Nie ukrywam, że udział w koncercie potraktowałam jako wyróżnienie i nagrodę za całoroczną pracę pod okiem pani Patrycji. Szkoda, że takie wydarzenia odbywają się bardzo rzadko".

Anna Wasińska

06.04.2019r. Recital wiolonczelowy

  Sobota, 6 kwietnia okazała się pracowitym dniem dla uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach z klas wiolonczeli i fortepianu, z racji odbywających się tego dnia warsztatów prowadzonych przez przybyłych do szkoły gości Romana Hoffmana (wiolonczela) i Agatę Lichoś (fortepian). Cenne uwagi przekazane przez pedagogów z pewnością będą wykorzystane przez uczniów w pracy nad interpretacją wykonywanych utworów. O godz. 18.00 na Sali Kameralnej odbył się Recital wiolonczelowy w wykonaniu Romana Hoffmana przy akompaniamencie Agaty Lichoś.
Roman Hoffman to dr hab. sztuki muzycznej. Ukończył Akademię Muzyczną im .F. Chopina w Warszawie. Studia kontynuował w Kolonii oraz w Berlinie. Przez wiele lat był wiolonczelistą Kwartetu Camerata. Występował w znanych ośrodkach muzycznych Europy, USA, Meksyku, Japonii i Chin. Za swoją działalność artysta otrzymał wiele nagród i wyróżnień, m.in.: Nagrodę Stanisława Wyspiańskiego, tytuł "Płyty Roku" (za nagranie kwartetów Franciszka Szuberta), Fryderyk 99 (w dziedzinie muzyki kameralnej) oraz Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (2009).
Obecnie jest profesorem Filii Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Białymstoku. Agata Lichoś studia muzyczne odbywała w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, a następnie kontynuowała w Rice University w Houston uzyskując tytuł magistra. Od początku swej działalności kameralnej była zapraszana do udziału w licznych kursach muzycznych w charakterze pianisty towarzyszącego w klasach mistrzowskich wiolonczeli, skrzypiec i altówki, m.in. w Łańcucie, Żaganiu, Zakopanem, Radziejowicach, Lublinie czy w Nysie. Jury konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych kilkakrotnie nagradzało ją za wyróżniającą grę na fortepianie. Obecnie jest pedagogiem łódzkiej Akademii Muzycznej i OSM I i II stopnia w Łodzi.
Na program sobotniego recitalu złożyły się następujące utwory: Fryderyk Chopin - "Etiuda es - moll" op. 10 nr 6; "Etiuda cis - moll" op. 25 nr 7; "Polonez C - dur" op. 3 na wiolonczelę oraz fortepian; "Sonata g - moll" op. 65 na wiolonczelę oraz fortepian części: Allegro moderato, Scherzo. Alegro con brio, Largo, Finale. Allegro. Na zakończenie recitalu przedstawiciele uczniów Szkoły Muzycznej wręczyli artystom kwiaty jako wyraz podziękowania za występ oraz przeprowadzone warsztaty, a publiczność nagrodziła występujących brawami.

24.03.2019r. Koncert Galowy w Zespole Szkół Muzycznych im. O. Kolberga w Radomiu

   W niedzielę, 24 marca społeczność Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach gościła w Zespole Szkół Muzycznych im. O. Kolberga w Radomiu, aby w Sali Koncertowej im. K. Pendereckiego zagrać Koncert Galowy. Przybyłych gości i licznie zgromadzoną na sali publiczność powitał Dyrektor Szkoły Muzycznej w Kozienicach - Zdzisław Włodarski. Życząc wszystkim pięknych, muzycznych wrażeń wyraził swoją wdzięczność i zadowolenie, z możliwości zorganizowania koncertu właśnie w radomskiej szkole muzycznej. Niedzielnego popołudnia zaprezentowali się nauczyciele, uczniowie i absolwenci Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach w występach solowych, zespołowych i orkiestrowych. Repertuar koncertu był niezwykle zróżnicowany i ukazywał bogaty dorobek artystyczny kozienickiej szkoły muzycznej, która w bieżącym roku - 2019 - obchodzi Jubileusz 10 - lecia istnienia.
Podczas koncertu wystąpili kolejno: Marcel Dzięciołowski (fortepian), Zespół Gitarowy pod kierunkiem Pawła Kwaśnego, Michał Bielenda (skrzypce), Zespół Cygański Chajale Chavo pod kierunkiem Patryka Walczaka, Chór dziecięcy pod kierunkiem Anny Kuczmery i Ewy Sterczewskiej, Orkiestra kameralna KOZIENICKIE SMYCZKI pod kierunkiem Adriana Hanke, Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta FURIOSO pod dyrekcją Zdzisława Włodarskiego, BIG BAND pod dyrekcją Tomasza Strzelczyka, Zespół Perkusyjny HIGH FIVE pod kierunkiem Mateusza Skórkiewicza, Orkiestra ARTURO BAND pod kierunkiem Artura Miedzińskiego, Milena Alot z tatą Marcinem Alotem oraz zespół DZIECI ZDZISŁAWA.
Wielkim finałem koncertu było wspólne wykonanie, przez wszystkich artystów oraz publiczność utworu z repertuaru Ryszarda Rynkowskiego "Pięknie żyć". Utwór zaśpiewali uczniowie z Zespołów Wokalnych: PATI STARS i PATI CATS działających w Szkole Muzycznej w Kozienicach pod kierunkiem Patrycji Kawęckiej - Czerskiej. Zwieńczeniem Koncertu Galowego były podziękowania, gratulacje i życzenia złożone na ręce Dyrektora Zdzisława Włodarskiego przez: Zastępcę Prezydenta Miasta Radomia - pana Karola Semika, dyrygenta Orkiestry GRANDIOSO - pana Dariusza Krajewskiego oraz kierownika Chóru Nauczycielskiego FESTA ALLEGRA - pana Piotra Bąbolewskiego. Również publiczność wyraziła swoje uznanie i podziw dla artystów owacjami na stojąco. Ten wyjątkowy, piękny koncert z pewnością na długo zapisze się w pamięci zarówno wykonawców, jak i odbiorców, wrażliwych na piękno muzyki

09.03.2019r. Recital fortepianowy z okazji 209. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina

  "...Muzyka Fryderyka Chopina, z natury arystokratyczna, zawsze spotykała się z szerokim zainteresowaniem. Mimo, że tak głęboko zapuściła korzenie w polskiej glebie, trafia do ludzi na całym świecie. Twórczość Chopina, na przemian epicka, liryczna, dramatyczna, elegijna, czy pełna fantazji dawno już pokonała zmienne etnologiczne i socjologiczne dzięki swej uniwersalności i doskonałości... Postać Fryderyka Chopina jest nieskończenie potężniejsza i szersza, niż wynikałoby to z polskości kompozytora. Jak wszyscy prawdziwie wielcy artyści, stoi on powyżej ram wyznaczonych przez narodowość, państwowość czy terytorium.."
W dniu 9 marca odbył się Recital fortepianowy z okazji 209. rocznicy urodzin wielkiego kompozytora Fryderyka Chopina. Licznie przybyłych na koncert powitał Jacek Bondaruk - nauczyciel klasy fortepianu w Szkole Muzycznej I stopnia w Kozienicach. Przybliżył sylwetkę Rafała Hołuba, wykonawcę sobotniego recitalu. Rafał Hołub - pianista, pedagog. Edukację muzyczną rozpoczął wieku 14 lat w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. K. Lipińskiego w Lublinie, gdzie kształcił się pod okiem prof. Tamary Bogdanowskiej - uczennicy Henryka Sztompki (ucznia I.J. Paderewskiego). Absolwent Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie fortepianu prof. Marii Koreckiej - Soszkowskiej (również wychowanki H. Sztompki). Po ukończeniu studiów podjął pracę w macierzystej uczelni jako pianista - korepetytor na Wydziale Wokalno - Aktorskim. W ramach specjalizacji ukończył również studium liryki wokalnej na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie. Swoje umiejętności pianistyczne doskonalił na mistrzowskich kursach w Nałęczowie, Elblągu, Krakowie oraz Darmstadt prowadzonych przez wybitnych artystów takich jak: Kevin Kenner, Paul Gulda, czy Leonid Tamulewicz. Rafał Hołub jest laureatem I Ogólnopolskiego Konkursu Chopinowskiego im. Władysława Kędry w Łodzi (2002) - III Nagroda, VI Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów "Arthur Rubinstein in Memoriam" w Bydgoszczy (2004) - nagroda chopinowska, XI Międzynarodowego Konkursu "Muzyka bez granic" w Druskiennikach na Litwie (2011) - Grand Prix oraz finalistą V Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Budapeszcie (2012). Główną domeną artysty, poza działalnością pedagogiczną, jest praca z wokalistami. Był wielokrotnie nagradzany za wyróżniającą grę podczas licznych konkursów wokalnych. Rokrocznie bierze udział w Konkursie im. Krystyny Jamroz oraz Konkursie "Bella Voce" w Busku - Zdroju jako pianista konkursowy. Rafał Hołub jest obecnie pracownikiem Zespołu Szkół Muzycznych im . O. Kolberga w Radomiu oraz Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. L. Różyckiego w Kielcach. Współpracuje również z radomską Orkiestrą Kameralną oraz Teatrem Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu. W programie sobotniego Recitalu znalazły się następujące utwory: "Sceny dziecięce", op. 15 Roberta Schumana,; Walc Des - dur op. 64 nr 1, Mazurek B - dur op.7 nr 1, Nokturn H - dur op. 32 nr. 1 oraz Sonata h - moll op. 58 Fryderyka Chopina.
Wyrazem wdzięczności i uznania dla artysty za piękny występ były kwiaty oraz gromkie brawa publiczności.

21.02.2019r. Koncert Muzyki Karnawałowej

   Bez miłości świat nic nie wart... pod takim właśnie hasłem, w czwartek 21 lutego odbył się jubileuszowy - X Koncert Muzyki Karnawałowej.
Koncert rozpoczął BIG BAND pod dyrekcją Tomasza Strzelczyka prezentując wersje instrumentalne utworów: Locked out of Haven, Havana oraz September. W pierwszej części koncertu wystąpili również: Zespół Cygański CHAJALE CHIAWO pod kierunkiem Patryka Walczaka, Orkiestra Kameralna KOZIENICKIE SMYCZKI pod batutą Adriana Hanke oraz Orkiestra Akordeonowa ARTURO BAND pod kierunkiem Artura Miedzińskiego.
Tradycyjnie, wzorem minionych 10 lat, tegoroczny koncert również był koncertem charytatywnym na rzecz podopiecznych Fundacji ZDROWE DZIECKO . Warto zaznaczyć, że Fundacji w tym roku obchodzi Jubileusz 25-lecia istnienia. W czasie przerwy zorganizowana została loteria fantowa, w której można było nabyć wiele ciekawych przedmiotów przekazanych specjalnie na tę okazję przez sponsorów - indywidualnych oraz firmy wspierające akcję.
Po przerwie przyszedł czas na drugą część koncertu i występ zaproszonych gości - Moniki Świostek (sopran) oraz Rafała Majznera (tenor). W repertuarze przygotowanym przez artystów znalazły się arie i duety pochodzące z takich operetek jak: Księżniczka Czardasza, Cygańska Miłość, Baron Cygański czy Wesoła Wdówka. Solistom na scenie towarzyszyła Orkiestra Symfoniczna ŁAPUCAPU pod dyrekcją Zdzisława Włodarskiego, złożona z uczniów, nauczycieli i absolwentów Szkoły Muzycznej w Kozienicach oraz Chór Fermata działający przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły Muzycznej KANON.
Jak przystało na koncert karnawałowy, również ten w Kozienicach, na wzór Koncertu Noworocznego w Złotej Sali Musikverein Filharmonii Wiedeńskiej zakończył się Marszem Radetzky'ego z czynnym udziałem publiczności, która owacjami na stojąco podziękowała i nagrodziła wszystkich artystów występujących tego wieczoru na scenie.
X Koncert Muzyki Karnawałowej został zorganizowany przez Szkołę Muzyczną I stopnia w Kozienicach, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Muzycznej KANON oraz Radę Rodziców działająca przy szkole. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Burmistrz Gminy Kozienice - Piotr Kozłowski oraz Starosta Powiatu Kozienickiego - Andrzej Jung.
Z pewnością, ze względu na zawodowy poziom artystyczny i cudowną atmosferę stworzoną przez wykonawców oraz odbiorców, koncert ten na długo pozostanie w naszych sercach oraz pamięci.

20.01.2019r. Koncert kolęd i pastorałek

   Kolędy i pastorałki to nieodzowne elementy bożonarodzeniowych zwyczajów. Wraz z choinką, białym obrusem, siankiem, opłatkiem na stole i szopką stoją na straży tradycji i budują świąteczny klimat. Nikt z nas nie wyobraża sobie Świąt Bożego Narodzenia bez śpiewania kolęd...
W niedzielę, 20 stycznia dzięki otwartości i uprzejmości gospodarza Kościoła pw. św. Rodziny w Kozienicach - księdza dziekana Władysława Sarwy odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu uczniów, nauczycieli oraz absolwentów Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach.
Podczas koncertu wybrzmiały tradycyjne, powszechnie znane kolędy takie jak: "Bóg się rodzi", "Mizerna cicha", "Gdy się Chrystus rodzi" czy "Pójdźmy wszyscy do stajenki" oraz pastorałki i utwory tematycznie nawiązujące do Świąt Bożego Narodzenia: "Tobie Mały Panie", "Kolęda Matki", "Święty Mikołaju". W repertuarze znalazły się również utwory zagraniczne: kolęda białoruska "Sałka Dygryszka", kolęda hiszpańska "Esta Noce" czy "White Christmas" Irvinga Berlina.
Podczas koncertu zaprezentowali się soliści - uczniowie: Aleksandra Ostrowska (śpiew), Natalia Wilczek (śpiew, gitara), Sandra Kocyk (flet), Michał Bielenda (skrzypce) i nauczyciele: Patrycja Kawęcka - Czerska (śpiew), Patryk Walczak (akordeon) oraz zespoły działające w Szkole Muzycznej, w tym chóry: Bel Canto i Fermata pod kierunkiem Anny Kuczmery i Zespół Wokalny Młodszy PATI STARS pod kierunkiem Patrycji Kawęckiej - Czerskiej. Artystom towarzyszyła orkiestra, która powstała specjalnie na potrzeby koncertu, złożona z nauczycieli, uczniów oraz absolwentów Szkoły Muzycznej. Nad przebiegiem całości wydarzenia czuwał Dyrektor Szkoły - Zdzisław Włodarski, kierownik artystyczny koncertu.
Wśród przybyłych gości znaleźli się: Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski, zastępca Burmistrza Dorota Stępień, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kozienicach Rafał Sucherman oraz wiceprezes ENEI Wytwarzanie Grzegorz Mierzejewski.
Zwieńczeniem koncertu były owacje na stojąco oraz serdeczne podziękowania, które na ręce Dyrektora Zdzisława Włodarskiego przekazał ksiądz Władysław Sarwa. Wyraził słowa uznania za mistrzowskie wykonanie kolęd i pastorałek oraz radosną i ciepłą atmosferę stworzoną przez artystów.

29.11.2018 r. Koncert Muzyki Filmowej

   IV Koncert Muzyki Filmowej za nami ... w czwartkowy wieczór, 29 listopada na wypełnionej po brzegi Sali Koncertowo - Kinowej wybrzmiewała muzyka z filmów i seriali, polskich oraz zagranicznych. Wystąpili uczniowie, nauczyciele oraz absolwenci Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach i zaproszeni goście - Joanna Bejm Quintet. Koncert rozpoczęła Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta FURIOSO pod dyrekcją Zdzisława Włodarskiego. Niespodzianką był gościnny występ - najmłodszych artystów wieczoru - przedszkolaków z Publicznego Przedszkola Nr 4 w Kozienicach. Dzieci zatańczyły poloneza do zagranej przez Orkiestrę kompozycji Wojciecha Kilara z filmu Pan Tadeusz Andrzeja Wajdy.
Następnie walca "Od nocy do nocy" zagrali w duecie: Mikołaj Wójcik (saksofon) oraz Marcel Dzięciołowski (piano). Zespół Perkusyjny HIGH FIVE pod kierunkiem Mateusz Skórkiewicza zaprezentował utwór Gioacchino Rossiniego "Marsz z uwertury do opery Wilhelm Tell". Nie zabrakło również muzyki romskiej. "Ederlezi" z filmu Czas Cyganów oraz "Djelem, djelem" z filmu Spotkałem nawet szczęśliwych Cyganów wykonał Zespół Cygański pod kierunkiem Patryka Walczaka. Na wędrówkę z Reksiem - sympatycznym psiakiem z popularnej dobranocki - zabrała wszystkich zebranych Orkiestra Kameralna KOZIENICKIE SMYCZKI pod kierunkiem Adriana Hanke. "Imię deszczu" - jeden z najpopularniejszych utworów zespołu Mafia, wykorzystany jako ścieżka dźwiękowa do serialu Złotopolscy, z akompaniamentem akordeonu (Patryk Walczak) zaśpiewała Natalia Wilczek. Na zakończenie I części koncertu wystąpił BIG BAND pod dyrekcją Tomasza Strzelczyka. Zespół zaprezentował motyw muzycznych z filmu Beauty and the Beast oraz utwór "Cantina" z filmu Star Wars.
Po krótkiej przerwie przyszedł czas na wokalistów uczęszczających na zajęcia wokalne prowadzone przez Patrycję Kawęcką - Czerską. Zespół wokalny młodszy PATI STARS, w iście aktorski sposób, wykonał piosenkę "Tylko mój" z filmu Książę Czaruś, natomiast Milena Alot zaśpiewała "I need a Hero" z repertuaru Bonnie Tyler. Zwieńczeniem IV Koncertu Muzyki Filmowe był występ gwiazdy wieczoru - Joanna Bejm Quintet.. Joanna Bejm - wokalistka, animatorka kultury, kompozytorka, miłośniczka poezji. Laureatka wielu festiwali i konkursów piosenki, m.in. programu telewizyjnego "Szansa na sukces" oraz konkursu "Debiuty’" na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Koncertuje z zespołami jazzowymi oraz bierze udział w projektach związanych z piosenką poetycką. Obecnie nagrywa płytę z autorską muzyką do wierszy Haliny Poświatowskiej. Na scenie wokalistce towarzyszyła sekcja rytmiczna: Sebastian Iwanowicz (gitary), Bartosz Szetela (gitara basowa), Jacek Kita (instrumenty klawiszowe), Jakub Szydło (perkusja), Mateusz Skórkiewicz (perkusjonalia) oraz sekcja dęta: Mateusz Rubaj (trąbka), Tomasz Strzelczyk (saksofon altowy i sopranowy), Michał Szwajkowski (saksofon tenorowy), Damian Bączek (saksofon barytonowy i tenorowy), Bartłomiej Kruszyński (puzon), Patryk Walczak (akordeon). Znane i lubiane przeboje z polskich i zagranicznych filmów m.in. "Odrobinę szczęścia w miłości", "Ludzkie gadanie", czy "Kiss from a Rose" z filmu Batman Forever.
Autorskie aranżacje utworów wykonanych przez Joanna Bejm Quintet opracowali Sebastian Iwanowicz i Patryk Walczak. Owacjami na stojąco publiczność podziękowała wszystkim artystom za wspaniałe prezentacje, występy i dostarczenie pięknych, muzycznych wrażeń. Wśród przybyłych na koncert gości znaleźli się: Burmistrz Gminy Kozienice - Piotr Kozłowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kozienicach - Rafał Sucherman, Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Kozienicach - Robert Boryczka oraz Dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu - Jerzy Ciecieląg oraz Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury im. B. Klimczuka - Elwira Kozłowska.
Organizatorami koncertu byli: Szkoła Muzyczna I stopnia w Kozienicach, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Muzycznej KANON, Rada Rodziców działająca przy szkole. Koncert został współfinansowany z budżetu Gminy Kozienice. Sponsorem koncertu była ENEA Wytwarzanie.

22.10.2018r. Recital fortepianowy

  Dla uczczenia 169 rocznicy śmierci najwybitniejszego polskiego kompozytora i pianisty - Fryderyka Chopina w dniu 22 października w Sali Kameralnej Szkoły Muzycznej odbył się recital fortepianowy. Program recitalu wypełniły utwory Fryderyka Chopina oraz Ignacego Jana Paderewskiego. Tym samym poniedziałkowy koncert pięknie wpisał się również w obchody Jubileuszu 100 -lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Utwory obydwu wielkich artystów należą do dzieł fundamentalnych polskiego dziedzictwa kulturowego. Fryderyk Chopin - polak patriota, który w czasie powstania listopadowego znalazł się co prawda poza granicami kraju, ale losy Ojczyzny nie były mu obojętne. Jego twórczość emigracyjna jest przesiąknięta obrazami wywiezionymi z Polski. Znajdujemy w niej cały szereg motywów związanych z tragicznymi wydarzeniami z historii Polski. W swoich utworach Chopin zawarł całe bogactwo swojej duszy, wyraził cały swój związek z polskim ludem. Ignacy Jan Paderewski -jeden z wielu ojców Polskiej niepodległości ; "... był jednym z wielkich nie tylko ludzi sztuki, ale i wielkich mężów stanu, którym zawdzięczamy niepodległość" -tak mówił o Paderewskim jego biograf prof. Marian Drozdowski - "Jego koncerty, w Wielkopolsce i w Warszawie, to były wielkie manifestacje polskości". Mówiono również o nim: "Najlepszy pianista wśród polityków i najlepszy polityk wśród pianistów". Ignacy Jan Paderewski symbolizuje wysiłki Polonii w walce o polskie sprawy i rozpowszechnianie kultury polskiej. Sam w jednym z wywiadów radiowych powiedział o sobie: "Poświęciłem życie dla swojej Ojczyzny. Służyłem jej z całego serca i ze wszystkich sił moich, a wiecie, jak bardzo jest ona teraz nieszczęśliwa i jak cierpi. To ona wezwała mnie do służby. W takich okolicznościach nie liczy się ani wiek, ani stan zdrowia, ani ryzyko ciężkiej i długiej podróży"...
Podczas recitalu utwory Fryderyka Chopina i Ignacego Jana Paderewskiego zabrzmiały w wykonaniu wybitnego pianisty - Mariusza Drzewickiego. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie prof. Tadeusza Chmielewskiego. Obecnie pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego i pełni funkcję Kierownika Katedry Fortepianu macierzystej uczelni. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich u takich wybitnych pianistów jak: Wiktor Mierżanow i Rudolf Buchbinder. Był stypendystą: Ministra Kultury i Sztuki, Towarzystwa im. Ferenca Liszta we Wrocławiu,Yamaha Music Fundation of Europe ora Stiftung für Meisterkurse in Zurich. W 1995 r. brał udział w XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Warszawie. Od wielu lat koncertuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą (Niemcy, Szwajcaria, Rosja, Austria, Szwecja, Łotwa, Wielka Brytania). Wielokrotnie występował w domu urodzin F. Chopina w Żelazowej Woli. Współpracował z Narodowym Baletem Łotewskim w produkcji przedstawienia baletowego opartego na muzyce F. Chopina oraz Teatrem "Sabat" Małgorzaty Potockiej (również wykonując muzykę F. Chopina). Dokonał prawykonań muzyki współczesnej m.in. Concertina na skrzypce, fortepian i orkiestrę symfoniczną Zdzisława Szostaka. Od wielu lat współpracuje ze skrzypkiem Łukaszem Błaszczykiem, wykonując muzykę kameralną. Nagrywał dla radiai telewizji, w 1999 r. na rynku niemieckim ukazała się jego płyta CD z wykonaniami utworów F. Chopina.
W 2012 r. nagrał partię fortepianu do filmu "Mój rower" (rez. Piotr Trzaskalski). W tym samym roku ukazała się jego płyta CD z utworami Izaaka Albeniza (m.in. Suite Espanola op. 47, którą wykonywał na koncercie w Łukowie). Na program koncertu złożyły się kolejno utwory: Fryderyk Chopin: Nokturn cis-moll op. posth., Mazurek h-moll op.33 nr 4, Mazurek a-moll op.68 nr 2; Ignacy Jan Paderewski :Menuet G-dur op.14 nr 1, Krakowiak fantastyczny op.14 nr 6; Fryderyk Chopin; Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op.22 oraz Wariacje B- dur "La ci darem la mano" op.2. Wykonany na bardzo wysokim poziomie recital cieszył się uznaniem publiczności, o czym świadczą owacje na stojąco i prośba o bis. Były również kwiaty i podziękowania od społeczności Szkoły Muzycznej.
Recital fortepianowy został współfinansowany z budżetu Gminy Kozienice. Koncert poprowadziła Edyta Zawadzka.

01.10.2018r. Międzynarodowy Dzień Muzyki // Ślubowanie uczniów klas pierwszych

  W poniedziałek, 1 października w Sali Kameralnej odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klas pierwszych Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach oraz Oddziału Zamiejscowego w Pionkach.
Wszystkich przybyłych na to wyjątkowe wydarzenie, w tym gości: panią Barbarę Siek - Dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Pionki oraz pana Roberta Boryczkę - Dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Kozienicach powitała Elżbieta Mikołajczyk - nauczycielka rytmiki i kształcenia słuchu. Po tym przyszedł czas na złożenie uroczystego ślubowania przez uczniów klas I-szych. Następnie dyrektor szkoły - pan Zdzisław Włodarski, przygotowanym specjalnie na tę okazję smyczkiem, pasował każdego na pełnoprawnego ucznia Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach. Pan Dyrektor pogratulował dzieciom oraz ich rodzicom decyzji o podjęciu nauki w szkole muzycznej oraz złożył życzenia, przede wszystkim, wytrwałości i cierpliwości na tej "muzycznej drodze", którą rozpoczynają. Po pasowaniu przyszedł czas na pierwszy występ artystyczny młodych adeptów sztuki. W ich wykonaniu wysłuchaliśmy dwa utwory: "My pierwszaki" oraz "Odkrywcy muzyki".
Od wielu lat, w Szkole Muzycznej, uroczystość ślubowania uczniów połączona jest z obchodami Międzynarodowego Dnia Muzyki, święta przypadającego dnia 1 października i ustanowionego w 1975 r. przez wirtuoza skrzypiec oraz dyrygenta - Yehudiego Menuhina. W związku z tym, po uroczystym pasowaniu, odbył się koncert. W pierwszej jego części zaprezentowali się przedstawiciele kozienickiej szkoły, którzy gry na instrumentach uczą się od kilku lat. Kolejno wystąpili: Maja Janiszewska (uczennica klasy IV, fortepian), Michał Bielenda (uczeń klasy VI, skrzypce) oraz Zespół Perkusyjny pod kierunkiem Mateusza Skórkiewicza w składzie: Amelia Smolarczyk, Gabriela Mastalerz, Samuel Ćwiek, Marcel Dzięciołowski i Wiktoria Leśniewska. W drugiej części koncertu usłyszeliśmy Zespół Clasique - złożony z uczennic Szkoły Muzycznej II stopnia z Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Warto zaznaczyć, iż inicjatywa powstania tego zespołu narodziła się rok temu i od tego czasu Maria Kurzawa, Wiktoria Maciejewska, Anna Szeliga, Amelia Chmielewska oraz Krystyna Wróbel wspólnie muzykują, wykonując utwory muzyki klasycznej oraz rozrywkowej w opracowaniu na kwartet smyczkowy i fortepian. W wykonaniu Zespołu Clasique wysłuchaliśmy: "Oblivion" Astora Piazzolli, "Habanera" z opery Carmen Georga Bizeta, "Hear’s comes the Sun" Zespołu The Beatles, "Perfect" Eda Sheerana oraz "Havana" Camila Cabello.
Wszyscy artyści występujący podczas poniedziałkowego koncertu zostali nagrodzeni przez publiczność gromkimi brawami. Na zakończenie świętowania, na pierwszoklasistów oraz przybyłych gości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Do uroczystości Ślubowania uczniowie klas pierwszych zostali przygotowani przez nauczycielki - Elżbietę Mikołajczyk oraz Ewę Sterczewską. Koncert poprowadziła Kinga Bobienko.

03.09.2018r. INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

   W poniedziałek, 3 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019r. Uroczystość ta miała miejsce na Sali Kameralnej. Uczniów, Rodziców, Grono Pedagogiczne oraz przybyłych gości powitał Dyrektor Szkoły Muzycznej - pan Zdzisław Włodarski. Podkreślił, że bycie uczniem Szkoły Muzycznej to zaszczyt, ale też obowiązek, nie tylko dla ucznia, również dla rodziców i opiekunów. Nauka gry na instrumencie wymaga bowiem systematycznej i wytrwałej pracy. Życzył uczniom oraz nauczycielom dobrej współpracy i satysfakcji z osiąganych wyników. Dyrektor na ręce obecnych przedstawicieli władz - Burmistrza Miasta Pionki, pana Romualda Zawodnika oraz inspektora Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Kozienicach - pani Anny Burec - Kobiałka, przekazał serdeczne podziękowania za wspieranie działań szkoły i stwarzanie warunków do edukacji muzycznej dzieci i młodzieży. Po części oficjalnej wszyscy zebrani wysłuchali koncertu w wykonaniu uczniów oraz nauczycieli szkoły - uczestników tegorocznych Letnich Warsztatów Muzycznych Murzasichle 2018. Kolejno zaprezentowali się: Duet rodzinny: Arleta Dzięciołowska - flet, Marcel Dzięciołowski - fortepian wykonując melodię tradycyjną Pieśń Staroangielska (przygotowanie: Anna Włodarska-Szetela), Trio skrzypcowe z akompaniamentem fortepianu: Marcela Borek, Natalia Wotlińska, Hanna Zawadzka - skrzypce, Maria van der Donk - fortepian w utworach: Wiosna oraz Chase Kathy i Davida Blackwell (przygotowanie: Martyna Siemiątkowska),Trio fletowe: Zofia Gregorczyk, Zuzanna Borek, Maja Marszałek, które wykonało temat z filmu Harry Poter: Nimbus 2000 (przygotowanie: Anna Włodarska-Szetela), Zespół wiolonczelowy z towarzyszeniem fortepianu:Amelia Maj, Sara Sałbut, Gabriela Dyczkowska - wiolonczela, Maria van der Donk - fortepian wykonując kompozycję Heleny Butterrworth Tweeth tweeth (przygotowanie: Ewa Kucypera), Maria Van der Donk zagrała na fortepianie temat z filmu Romeo i Julia (przygotowanie: Bartosz Szetela), Kwartet gitarowy w składzie: Joanna Wilk, Zuzanna Kobiałka, Julian Chudzik, Maciej Sobol wykonał dwie tradycyjne melodie katalońskie El Bal oraz La Pastoreta w opracowaniu Eythora Thorlakssona (przygotowanie: Paweł Kwaśny), Big Sum Band w składzie: Sandra Kocyk, Zuzanna Zdżalik, Maja Marszałek, Zuzanna Borek, Zofia Gregorczyk - flety; Mikołaj Wójcik, Natan Wojnowski, Igor Nowakowski - saksofony; Jakub Tłuścik, Mikołaj Lesiak, Mateusz Domagała, Mikołaj Wysocki - trąbki; Dawid Giedyk, Maksymilian Woźniak - puzony; Iga Smolarczyk - waltornia; Marcel Dzięciołowski - fortepian; Joanna Wilk - kontrabas; Amelia Smolarczyk, Róża Drózd, Oliwier Królikowski, Piotr Kreczmański - perkusja w utworach: Mercy Mercy Mercy - Joe Zawinul oraz Doxy - Sonny'ego Rollins'a w arr. Mark'a Taylor'a (przygotowanie: Damian Bączek, Grzegorz Pałka, Kuba Łupiński), Natalia Wilczek z zespołem wykonała utwór Brzydcy - kompozycji Krzysztofa Ścierańskiego, słowa Jan Wołek; Zespół Kuba Łupiński Septet: Agnieszka Gruczek, Jakub Jung, Michał Aftyka,Kacper Majewski, Grzegorz Pałka, Damian Bączek i Jakub Łupiński, którzy zagrali kompozycję Zbigniewa Namysłowskiego Hungarian Moutain Girl (Węgierska Góralka) oraz popularny standard jazzowy All of me Geralda Marksa i Seymoura Simonsa oraz Orkiestra Akordeonowa Arturo Band w składzie: Iga Ptaszek, Łukasz Van der Donk - akordeon I; Julia Dudek, Filip Mróz - akordeon II; Piotr Kulik, Gabriela Buczek, Jakub Jastal - akordeon III; Artur Miedziński - akordeon IV; Olga Nowakowska - gitara basowa; Natalia Wilczek - gitara rytmiczna; Maria Van der Donk - fortepian; Sandra Kocyk, Zuzanna Zdżalik - flety; Piotr Kreczmański - perkusja; Mikołaj Wysocki - trąbka. W wykonaniu orkiestry wysłuchaliśmy tango Plus Ultra Astora Piazzolli oraz wiązankę popularnych piosenek disco polo: Na Opolskim Rynku, Miłość w Zakopanem, Przez Twe Oczy Zielone.
Koncert poprowadziła Edyta Zawadzka.
Po koncercie uczniowie wraz z rodzicami udali się na indywidualne spotkania z nauczycielami w celu ustalenia planu zajęć na ten rok szkolny.
Zatem .....Drodzy Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice, Pracownicy i Przyjaciele Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach - UDANEGO ROKU SZKOLNEGO 2018/2019!

21 czerwca 2018r. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Kolejny rok szkolny minął w "mgnieniu oka" i nadszedł czas uroczystego zakończenia zajęć dydaktycznych, które miało miejsce 21 czerwca 2018r. na Sali Kameralnej. Wszystkich przybyłych powitał Dyrektor Szkoły Muzycznej - pan Zdzisław Włodarski i na początek uroczystości zaprosił do wysłuchania krótkiego koncertu.
Jako pierwszy na scenie zaprezentował się Chór Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach Oddział Zamiejscowy w Pionkach działający pod kierunkiem pani Ewy Sterczewskiej, w wykonaniu którego wysłuchaliśmy trzech utworów: "Wiosna niech trwa", "Matulu moja" oraz "Yesterday". Następnie przyszedł czas na tegorocznych dyplomantów. Przed zgromadzoną publicznością wystąpili: Kacper Molenda oraz Mikołaj Wysocki, uczniowie kończący edukację w Szkole Muzycznej z oceną celującą z instrumentu głównego. Kacper Molenda to uczeń wszechstronnie uzdolniony. Oprócz instrumentu głównego - akordeonu, prowadził również naukę gry na perkusji jako instrumencie dodatkowym. Osiągał bardzo dobre wyniki w nauce, brał czynny udział w życiu artystycznym szkoły, występując na koncertach jako solista, czy wraz z Orkiestrą Akordeonową ARTURO BAND pod kierunkiem Artura Miedzińskiego. Godnie reprezentował szkołę na licznych konkursach i festiwalach, w których zdobywał wyróżnienia i nagrody. W duecie ze swoim nauczycielem - panem Tomaszem Gieroniem wykonał utwór Astora Piazzolli "SVP". Mikołaj Wysocki ukończył Szkołę Muzyczną w klasie fortepianu, ale na tym nie poprzestał i postanowił kontynuować naukę w Szkole Muzycznej na drugim instrumencie - trąbce. To uczeń uzdolniony, który bardzo aktywnie uczestniczył w życiu artystycznym szkoły. W czasie swojej edukacji w Szkole Muzycznej brał udział w licznych konkursach, festiwalach, przesłuchaniach zdobywając wyróżnienia i nagrody, jako solista oraz członek Kozienickiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej FURIOSO. Podczas koncertu wykonał "Sonatę Nr 1" Piotra Baldassari. Przy fortepianie towarzyszył mu pan Paweł Filipiak. Zwieńczeniem koncertu był występ Zespołu Wokalnego w składzie: Amelia Maj, Marcela Borek, Natalia Mordka, Jagoda Gregorczyk, Nikola Wiączek, Natalia Sokalska, Monika Byszewska, Emilia Byszewska, Weronika Lasota, Gabriela Kustra, Katarzyna Kustra, Hanna Monkosa, Barbara Kowalczyk pod kierunkiem pani Kingi Bobienko oraz Zespołu Wokalno - Instrumentalnego w składzie: Michał Kupis - wokal, Nikola Wiączek - wokal, fortepian; Natalia Mordka i Zuzanna Borek - wokal, flety; Sandra Bochyńska, Anna Wójcik, Marysia Mordka, Rafał Rywacki - gitary; Bożena Buras - klarnet pod kierunkiem pani Ewy Sterczewskiej. W wykonaniu zespołów, które wystąpiły po raz pierwszy we wspólnej odsłonie, wysłuchaliśmy utworów: "Pamiętajcie o ogrodach" , "Kolorowy wiatr" z bajki pt. "Pocahontas" oraz "Chwytam wiatr" z bajki pt. "Merida waleczna". Piosenkę finałową "Pół kroku stąd" wykonała Marcela Borek. Występy wszystkich artystów zostały nagrodzone gromkimi brawami.
Po koncercie nastąpiło uroczyste wręczenie świadectw, listów gratulacyjnych oraz nagród tegorocznym dyplomantom przez dyrektora szkoły pana Zdzisława Włodarskiego oraz zastępcę dyrektora - pana Tomasz Strzelczyka. Na zakończenie Dyrektor pogratulował wszystkim uczniom oraz rodzicom osiągniętych wyników oraz życzył udanego i radosnego wypoczynku wakacyjnego. Podziękował wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za wytrwałą i zadowalającą pracę w minionym roku szkolnym. Po części oficjalnej nastąpiła długo wyczekiwana przez uczniów chwila - ostatnie przedwakacyjne spotkania indywidualne z nauczycielami w salach lekcyjnych, by odebrać świadectwa oraz nagrody. Teraz można planować wakacyjne wojaże! Życzymy wszystkim bezpiecznego i dobrze zaplanowanego wypoczynku!
Do zobaczenia we wrześniu

11.05.2018r. I KOZIENICKI KONKURS PERKUSYJNY

  W piątek, 11.05.2018r. odbył się I Kozienicki Konkurs Perkusyjny.
Konkurs dedykowany był wyłącznie uczniom szkół muzycznych I stopnia, a i tak zgromadził aż 32 uczestników reprezentujących 8 różnych szkół muzycznych z Warszawy, Radomia, Kozienic czy Sochaczewa.Konkurs rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych. W najmłodszej kategorii wiekowej Jury nie przyznało pierwszego miejsca, zaś drugie ex equo przypadło w udziale m.in. aż dwóm uczniom z I klasy Pana Mateusza Skórkiewicza: Erykowi Dąbrowskiemu i Michałowi Poździkowi. Obydwaj chłopcy są uczniami Szkoły Muzycznej I st. w Kozienicach. Wyróżnienia otrzymali: Aleksander Bolek, atakże uczeń Mateusza Skórkiewicza z I klasy Szkoły Muzycznej I st. w Kozienicach oraz Laurze Orłowskiej z Niepublicznej Szkoły Muzycznej I st. w Radomiu z klasy Pani Barbary Galas. W grupie drugiej pierwsze miejsce przypadło w udziale Konradowi Miturskiemu - uczniowi kl. II z ZSM im. O. Kolberga w Radomiu, zaś drugie miejsce zdobył Samuel Ćwiek z kl. IV Szkoły Muzycznej w Kozienicach. Obydwaj uczniowie na co dzień pracują pod kierunkiem Pana Mateusza Skórkiewicza. Trzecia lokata w tej grupie przypadła w udziale Amelii Smolarczyk z kl. III Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach. Nauczycielem Amelii też jest Pan Mateusz Skórkiewicz.
W konkursie była to bardzo licznie reprezentowana kategoria. Jury wyróżniło w niej także m.in. Marcela Dzięciołowskiego z kl. II Szkoły Muzycznej w Kozienicach oraz Mikołaja Zycha z kl. IV Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Obydwaj wyróżnieni uczniowie też pracują na co dzień pod kierunkiem Pana Mateusza Skórkiewicza. W tej kategorii przyznano także wyróżnienie specjalne za wykonanie utworu na ksylofonie dla Wiktorii Leśniewskiej z kl. II Szkoły Muzyczne I stopnia w Kozienicach. Wiktoria,podobnie jak jej poprzednicy - także jest uczennicą Pana Mateusza Skórkiewicza.
W najstarszej kategorii wiekowej jury nie przyznało pierwszego miejsca, zaś drugie otrzymał Jakub Poterała z VI klasy ZSM im. O. Kolberga w Radomiu. Wśród wyróżnionych w tej kategorii znalazł się również kolejny uczeń radomskiego "Muzyka" - Tymon Likowski. Obydwaj z klasy perkusji Pani Barbary Galas.Zdecydowana większość ze zdobywców laurów I Kozienickiego Konkursu Perkusyjnego to uczniowie z klasy perkusji Pana Mateusza Skórkiewicza, który uczy zarówno w kozienickiej Szkole Muzycznej I stopnia jak i w radomskim ZSM im. O. Kolberga. Są w tym gronie: Eryk Dąbrowski, Michał Poździk, Aleksander Bolek, Konrad Miturski, Samuel Ćwiek, Amelia Stolarczyk, Marcel Dzięciołowski, Mikołaj Zych i Wiktoria Leśniewska.
Laura Orłowska, Jakub Poterała i Tymon Likowski to uczniowie z klasy perkusji Pani Barbary Galas z radomskiego ZSM im. O. Kolberga. Posumowaniem I Kozienickiego Konkursu Perkusyjnego były warsztaty samby, prowadzone przez Filipa Krzysztoporskiego - absolwenta radomskiej ZSM im. O. Kolberga. Efekt krótkiej warsztatowej pracy oszołomił wszystkich słuchaczy podczas prezentacji poprzedzającej ogłoszenie wyników konkursu i zebrał gromkie brawa. Niewątpliwie niecodziennym przeżyciem były też prezentacje członków Jury, wykonane przez nich na zakończenie konkursu na scenie, na której jeszcze chwilę wcześniej prezentowali się uczestnicy Konkursu.
Warto podkreślić, że w Jury, pracującym pod przewodnictwem tegorocznego laureata "Fryderyka" (jako członka uznanej już w świecie "Kapeli ze Wsi Warszawa") Piotra Glińskiego - także na co dzień pedagoga radomskiej Szkoły Muzycznej - uzupełniali też inni wybitni muzycy i pedagodzy, którzy na co dzień odnajdują swoje miejsce w szkołach muzycznych i na uniwersytetach, ale także mają przeogromne doświadczenie sceniczne i studyjne.
I Kozienicki Konkurs Perkusyjny był niewątpliwie wydarzeniem bez precedensu i zaledwie pierwszą, ale z pewnością nie ostatnią edycją tego konkursu. Jego inicjatorem był wieloletni dyrektor radomskiej Szkoły Muzycznej im. O. Kolberga, a obecnie prowadzący Szkołę Muzyczną I stopnia w Kozienicach - Zdzisław Włodarski - wspaniały i skromny Dyrektor, który już wielokrotnie udowadniał swoją klasę i umiejętności menadżerskie. To też widać było na scenie, gdy Pan Dyrektor Włodarski z wrodzoną sobie skromnością oświadczył, że on był TYLKO pomysłodawcą konkursu- Cały faktyczny wysiłek jego organizacji przypadł w udziel Panu Mateuszowi Skórkiewiczowi. A ten nie tylko wykonał swoją pracę perfekcyjnie, ale też przygotował swoich uczniów tak, że zdominowali oni podium konkursu. No i padła zapowiedź kolejnych edycji. Wszystko wskazuje więc na to, że na naszym regionalnym podwórku rodzi się właśnie nowy konkurs muzyczny.

Roman Poterała

27.04.2018r. III Kozienicka Wiosna Chóralna

  Już po raz trzeci w Szkole Muzycznej I stopnia w Kozienicach została zorganizowana Kozienicka Wiosna Chóralna. W bieżącym roku wydarzenie to odbyło się w piątek, 27 kwietnia na Sali Kameralnej Szkoły Muzycznej.
Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowało się siedem chórów. Koncert rozpoczęły wszystkie chóry, wspólnym wykonaniem kanonu "Wiosna" Thorda Gummessona. Po tym wystąpiły chóry dziecięce: Cantus Angelus pod kierunkiem Marii Wrzesińskiej z Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga z Radomia, Bel Canto pod kierunkiem Anny Kuczmery ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach oraz Chór dziecięcy pod kierunkiem Ewy Sterczewskiej z Oddziału Zamiejscowego, kozienickiej Szkoły Muzycznej, w Pionkach. Następnie przyszedł czas na chóry dorosłych. Kolejno zaprezentowały się: Chór Kameralny pod kierunkiem Piotra Markowskiego z Domu Kultury w Zwoleniu, Chór Fermata pod kierunkiem Anny Kuczmery działający przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły Muzycznej KANON, Chór Filharmoniczny pod kierunkiem Marii Wrzesińskiej działający przy Radomskiej Orkiestrze Kameralnej w Radomiu. W repertuarze wszystkich występujących chórów znalazły się utwory z gatunku muzyki klasycznej, sakralnej, ludowej oraz rozrywkowej. Zwieńczeniem koncertu było wspólne śpiewanie - chórów oraz publiczności - wybranych pieśni patriotycznych takich jak: "Wojenko, wojenko", "Pierwsza Kadrowa", czy "Jedzie, jedzie na kasztance". Organizatorzy chcieli w ten sposób zaakcentować fakt 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Koncert poprowadziła Edyta Zawadzka.

16.04.2018r. Koncert MAGIA GŁOSU

  W poniedziałkowy wieczór, 16 kwietnia podczas koncertu MAGIA GŁOSU swoje umiejętności wokalne zaprezentowali soliści i zespoły Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach oraz zaproszeni specjalni na to wydarzenie goście. Przed licznie zgromadzoną na Sali Kameralnej publicznością w pierwszej części koncertu wystąpili uczniowie grupy wokalnej prowadzonej przez panią Patrycję Kawęcką - Czerską. Kolejno zaprezentowali się: Zespół wokalny młodszy (Katarzyna Chałdaś, Oliwia Popis, Aleksandra Ostrowska, Zofia Zielińska, Apolonia Seredyn, Nina Kwaśnik, Michał Bielenda, Nikola Wiączek, Amelia Smolarczyk) w utworze z repertuaru zespołu Sound'n'Grace "Horyzonty", Katarzyna Chałdaś zaśpiewała piosenkę pochodzącą z czwartej płyty Ewy Farnej "Cicho", Zofia Zielińska wykonała piosenkę z repertuaru zespołu Wanda i Banda "Hi Fi", Aleksandra Ostrowska zaprezentowała debiutancki singiel Edyty Górniak "To nie ja byłam Ewą", Zespół wokalny starszy (Anna Wasińska, Julia Basaj, Natalia Chałdaś, Aleksandra Strzelczyk, Milena Alot, Sandra Fafińska, Zofia Gregorczyk, Aleksandra Zawadzka) wykonał utwór "Uptown Funk", Nina Tywonek zaśpiewała piosenkę Whitney Houston "Ho will I know", Milena Alot wykonała balladę pop rockową amerykańskiego muzyka Prince'a - "Purple rain", Julia Basaj zaśpiewała utwór brytyjskiej wokalistki Jassie Ware "Alone", Natalia Chałdaś zaprezentowała piosenkę "Titanium" oraz Aleksandra Strzelczyk utwór "Wilcza zamieć".
W drugiej części koncertu wystąpili zaproszeni goście: duet Monika Bogdanowicz & Kacper Skrodzki, Magdalena Dąbkowska oraz Oliwia Skóra. Czternastoletnia Monika Bogdanowicz swoją przygodę ze śpiewem rozpoczęła mając 6 lat, kiedy to trafiła pod skrzydła Wiesława Jarmoca, muzyka i pedagoga, instruktora Suwalskiego Ośrodka Kultury. Na scenie zadebiutowała w wieku 7 lat. Z sukcesami bierze udział w wielu konkursach i festiwalach piosenek w Polsce, m.in.: wyróżnenie i Brązowa Muszelka Wigier, wyróżnienie w eliminacjach strefowych Wygraj Sukces, pierwsze miejsce w przeglądzie piosenki anglojęzycznej. Można ją było zobaczyć m. in. w: "Petersburski Music Show" w TVP ABC , w "Małych Gigantach" w TVN oraz "HIT HIT Hurra" w TVP. W 2016 roku wydała płytę "Za mała".
Kacper Skrodzki, obecnie siedemnastolatek, to absolwent Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie wiolonczeli. Jest utalentowanym gitarzystą, gra na tym instrumencie od szóstego roku życia, jego ulubiony styl gry to fingerstyle.
Monika i Kacper podczas koncertu zaprezentowali w duecie trzy utwory: "List" z repertuaru Edyty Górniak, "Miłość rośnie wokół nas" - piosenka z bajki "Król lew" oraz "Castle on the Hill" z repertuaru Edda Sheerana.
Kolejny gość wieczoru - Oliwia Skóra ma 16 lat i pochodzi z Rzeszowa, gdzie chodzi do szkoły muzycznej. Uczy się grać na skrzypcach i fortepianie. Od 10 lat trenuje śpiew w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek, gdzie pracuje nad emisją głosu, interpretacją piosenki i ruchem scenicznym. Była uczestniczką warsztatów wokalnych z Natalią Kukulską, z która zaśpiewała na scenie Wydziału Muzyki w Rzeszowie piosenkę "Ósmy Plan". Brała również udział w warsztatach z Grażyną Łobaszewską oraz Agatą Steczkowską. Jest finalistką i laureatką wielu konkursów oraz przeglądów piosenki ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki na Słowacji, Grand Prix X Spotkań Mistrzów Muzyki w Pacanowie, I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki "Maleńkie Gwiazdeczki" w Bułgarii, I miejsce w IV Międzynarodowym Festiwalu Piosenki "Złote Talenty w Złotej Pradze" w Czechach, III miejsce na Światowym Festiwalu Talentów "Kaunas Talent" na Litwie. Oliwia Skóra to finalistka programu Hit hit hurra. W wykonaniu Oliwii wysłuchaliśmy: "Nine milion reasons" z repertuaru Lady Gagi oraz utwór rockowy napisany przez Johna Fogerty'ego "Proud Marry".
Koncert zakończył występ Magdaleny Dąbkowskiej. Pochodzi z Warszawy. Aktualnie uczy się w szkole ogólnokształcącej im. Karola Szymanowskiego na wydziale rytmiki. Pracuje w Teatrze Buffo; występuje w takich spektaklach jak "Metro", "hity Buffo" oraz gra główną rolę w spektaklu "Romeo i Julia". Jest laureatką wielu konkursów ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Uczestniczka telewizyjnych, muzycznych talent show: The Voice of Poland, Hit hit hurra, Must be The Music. Magdalena wykonała dwa utwory: "Listen" z repertuaru Beyonce oraz "Toxic" - singiel Britney Spears.
Wszystkim występującym wokalistom na scenie towarzyszyła sekcja rytmiczna w składzie: Krzysztof Brzeziński - instrumenty klawiszowe, Wojciech Bylica - perkusja, Andrzej Solarski - gitara basowa oraz Sebastian Iwanowicz - gitary oraz sekcja dęta w składzie: Tomasz Strzelczyk - saksofon, Kamil Żarnecki - trąbka i Bartłomiej Kruszyński - puzon. Aranżacje instrumentalne utworów napisał Sebastian Iwnowicz, natomiast aranżacje wokalne - Patrycja Kawęcka - Czerska. Koncert poprowadziła Edyta Zawadzka. Licznie zgromadzona tego wieczoru, na Sali Kameralnej publiczność podziękowała wszystkim artystom gromkimi brawami, wyrażając w ten sposób swoje zadowolenie oraz podziw dla ich talentu.

05.04.2018r. Alina Mleczko TRANS FUSION

  Alina Mleczko Trance Fusion to projekt, gdzie spotykają się skrajnie od siebie różne muzyczne światy, a także odległe od siebie barwy instrumentów. Doświadczenia w muzyce europejskiej, klasycznej, współczesnej i elektronicznej Aliny Mleczko w połączeniu z odmienną energią i "transowością" muzyki afrykańskiej tworzą niespotykaną nową jakość. To fuzja tradycji afrykańskiej i słowiańskiej połączona z fuzją doświadczeń artystycznych wykonawców i gatunków muzycznych, z których się wywodzą. Twórcą i koordynatorem projektu jest Alina Mleczko - saksofonistka najczęściej wykonująca muzykę klasyczną i współczesną. Solistka koncertująca w salach filharmonicznych w Europie i USA. Pedagog, doktor sztuk muzycznych, Adiunkt na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Tworzy także projekty czerpiące z muzyki jazzowej i ethno. Koncerty z muzyką improwizowaną zajmują coraz więcej miejsca w jej zawodowym kalendarzu. Projekt Alina Mleczko -Trance Fusion zaistniał już w prestiżowych salach koncertowych m.in. Studio S1 im Witolda Lutosławskiego, a także znakomitym Jazz Club w Warszawie. Projekt oparty na własnych kompozycjach i improwizacji jest osobistą wypowiedzią artystów. Projekt współtworzą: Buba Badije Kuyateh (Gambia) - kora afrykańska, Albert Karch - perkusja oraz Wojciech Gumiński - kontrabasista.
Od godzin południowych, w czwartek 5 kwietnia w Szkole Muzycznej zorganizowane zostały warsztaty instrumentalne dla uczniów szkoły z wyżej wymienionymi artystami, natomiast o godz. 18.00 na Sali Kameralnej odbył się Koncert w ramach projektu Alina Mleczko TRANS FUSION. Podczas koncertu muzycy zaprezentowali utwory - kompozycje własne i improwizacje, powstałe na bazie połączenia brzmień: klasycznego, współczesnego saksofonu z korą afrykańską. Serca zgromadzonej na sali publiczności skradł Buba Badije Kuyateh, który poprzez swoją grę na korze oraz śpiew przeniósł nas na chwilę w świat kultury Czarnego Lądu. W podziękowaniu za niepowtarzalny koncert, uczniowie szkoły Muzycznej wręczyli artystom kwiaty, natomiast publiczność - niekończącymi się owacjami na stojąco wyraziła uznanie dla ich talentu i twórczości.
Koncert został zorganizowany przez Szkołę Muzyczną I stopnia w Kozienicach, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Muzycznej KANON oraz Radę Rodziców działającą przy szkole. Koncert był współfinansowany z budżetu Gminy Kozienice.

05.03.2018r. Recital Michał Nagy (gitara) i Arkadiusz Krupa (obój)

  W poniedziałek, 5 marca w progach Szkoły Muzycznej gościliśmy dwóch znakomitych muzyków: gitarzystę Michała Nagy oraz oboistę Arkadiusza Krupę.
Arkadiusz Krupa - w 1995 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie. Od 2012 roku pierwszy oboista orkiestry Sinfonia Varsovia. W 1993 roku wraz z Kwintetem Akademii Muzycznej w Krakowie zdobył I nagrodę oraz wyróżnienie na III Ogólnopolskim Międzyuczelnianym Konkursie Muzyki Kameralnej w Bydgoszczy. W 1996 roku, już w kategorii solistycznej, zajął I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Oboistów i Fagocistów w Sieradzu. W 2000 roku Arkadiusz Krupa został laureatem II nagrody na prestiżowym Konkursie Indywidualności Muzycznych im. Aleksandra Tansmana w Łodzi. Jako solista brał udział m.in. w: Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień", Festiwalu Tydzień Talentów w Tarnowie, Koncercie Roku w Warszawie, Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena, Festiwalu Prawykonań w Katowicach. Odznaczony medalami państwowymi, m.in. "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Prowadzi liczne kursy mistrzowskie. Od 2013 roku jest wykładowcą Akademii Sinfonia Varsovia, projektu służącego doskonaleniu umiejętności gry muzyka orkiestrowego. Dr hab. Arkadiusz Krupa jest obecnie adiunktem prowadzącym klasę oboju na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.
Michał Nagy - ukończył Państwową Szkołę Muzyczną im. Józefa Elsnera w Warszawie, a następnie studia w Akademii Muzycznej w Warszawie. Studia kontynuował jako stypendysta Fundacji Kultury w Konserwatorium Wiedeńskim u Heinza Wallischa. Swoje umiejętności doskonalił również na kursach mistrzowskich, prowadzonych przez m.in. Abla Carlevaro, Roberto Aussella, Alvaro Pierri i braci Assadów. Jest laureatem wielu nagród, m.in. w 1988 otrzymał I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Fiuggi (Włochy), w 1995 - I nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w Gdańsku, w 1996 - III nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu "Śląska Jesień Gitarowa" w Tychach, w 1997 - I nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w Krakowie. Jako solista i kameralista występował na festiwalach w Polsce, w Austrii, we Włoszech, w Niemczech, Holandii, Danii, Łotwie, Czechach, na Słowacji i w Kuwejcie. Współpracował z Orkiestrą Filharmonii Narodowej, Concerto Avenną (z zespołem tym nagrał płytę z koncertami Antonio Vivaldiego), Capellą Bydgostiensis, Cameratą Nova i Chopin Academia Orchestra. Występował również z towarzyszeniem Kameralistów Filharmonii Narodowej, Kwartetu Smyczkowego "Xerxes", Royal String Quartet i zespołu Wiener Instrumentalsolisten. Jest t współtwórcą i członkiem międzynarodowego kwartetu gitarowego The Guitar 4mation, specjalizującego się w wykonaniach muzyki XX wieku, w tym również repertuaru pogranicza muzyki współczesnej i jazzu. Michał Nagy jest autorem wielu aranżacji na gitarę solo oraz z towarzyszeniem zespołów kameralnych. Współpracuje jako edytor z Polskim Wydawnictwem Muzycznym. Od 1997 jest pedagogiem w Akademii Muzycznej w Krakowie, obecnie na stanowisku adiunkta. W 2006 otrzymał tytuł doktora sztuki.
Artyści poprowadzili warsztaty z uczniami naszej szkoły, a wieczorem zagrali recital. W programie recitalu znalazły się m.in. sonaty klawesynowe Domenico Scarlattiego oraz arie W.A.Mozarta w opracowaniu na obój i gitarę. Można śmiało stwierdzić, iż takie opracowanie dodaje utworom świeżości, wydobywając ich nowe, współczesne oblicze, prezentując je jako dzieła ponadczasowe... Zwieńczeniem recitalu były podziękowania, kwiaty, gromkie brawa publiczności w uznaniu dla wspaniałych muzyków.

03.03.2018r. Recital Fortepianowy

  W sobotni wieczór, 3 marca w Sali Kameralnej rozbrzmiewała muzyka Fryderyka Chopina oraz Ignacego Jana Paderewskiego, dwóch genialnych kompozytorów i legendarnych pianistów. Wszystko za sprawą recitalu zorganizowanego z okazji 208 rocznicy urodzin wielkiego artysty z Żelazowej Woli.
Recital rozpoczęły dźwięki Nokturnu Des-dur drugiego z pary połączonej w opus 27. W przekonaniu monogra - fistów nic doskonalszego w tym rodzaju nie udało się Chopinowi stworzyć.
Następnie wnętrze Sali Kameralnej wypełniła muzyka powstałej latem 1945 roku Barkaroli Fis-dur op. 60, utworu odurzającego pięknem brzmienia i porywającego kipiącą żarem ekspresją. W Barkaroli Chopina pod płaszczem konwencji gatunku pojawia się muzyka, która streszcza jego doświadczenia pianistyczne naj-wyższej miary, jego dojrzałość muzyczną osiągniętą w tej fazie, nacechowanej refleksyjnością, a zarazem -muzyką, w której dochodzi do głosu jego przeżycie całego śródziemnomorskiego południa Europy. Tuż po Bar-karoli publiczność wysłuchała czterech miniatur autorstwa Ignacego Jana Paderewskiego. Były to: Polonez H-dur op. 9 nr 6, Menuet G-dur op. 14 nr 1, Krakowiak Fantastyczny op. 14 nr 6 oraz Nokturn B-dur op.16 nr 4. Podobnie jak Chopin, Paderewski unikał cytowania folkloru, tworząc intuicyjnie utwory o charakterze polskim, niezależnie od formy, jaką się posługiwał. Następnie za sprawą Mazurków op. 63 (nr 1 H-dur, nr 2 f-moll,nr 3 cis-moll) powróciliśmy do muzyki Fryderyka Chopina. Tak o tych stylizowanych tańcach komponowanych przez Chopina pisał muzyczny eseista i pamiętnikarz Wilhelm von Lenz - "Mazurki - to zwierciadło jego duszy". Zwieńczeniem recitalu był skomponowany w Nohant Polonez As-dur op. 53, który kształtem i charakterem przypomina choreiczny poemat. Jest bliższy balladom niż tańcom, chociaż puls i wigor, a przede wszystkim ma-jestatyczność poloneza wciąż wyraźnie z niego bije. Hugo Leichtentritt wyraził swój podziw dla tej kompozycji słowami: "Wszystko, co pod względem blasku, dostojeństwa, siły i entuzjazmu tkwi w polonezie -zostało w arcydziele tym wyrażone w sposób najbardziej porywający z możliwych".
Wykonawcą recitalu był Michał Drewnowski, pianista urodzony 31 marca 1977 w Warszawie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął we Włoszech w wieku 8 lat pod kierunkiem ojca, Marka Drewnowskiego. Po powrocie do Polski kontynuował ją w Liceum Muzycznym im. Karola Szymanowskiego w Warszawie, gdzie uczył się pod kierunkiem Bronisławy Kawalli i Ewy Pobłockiej. W 2001 ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie fortepianu Marka Drewnowskiego. W latach 2002-2005 studiował w Konserwatorium Muzycznym w Genewie u Dominique'a Merlet i Pascala Devoyon , które ukończył z dyplomem z wyróżnieniem.
Brał udział w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pianistów: Nauma Sztarkmana, Miłosza Magina, Fou T'sounga, Rudolfa Kehrera i Eugena Indjica. Jest laureatem wielu nagród, m. in.: Między-narodowego Konkursu Indywidualności Muzycznych im. Aleksandra Tansmana w Łodzi, Konkursu Muzyki Ka-meralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi, Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, Concorso Pianistico Internazionale "Mascia Masin" w Sangemini we Włoszech, AGIMUS Concorso Internazionale w Rzymie.
Michał Drewnowski występował jako solista i kameralista w Polsce, Włoszech, Francji, Szwajcarii, Luksembur-gu, Belgii, Bułgarii, Anglii, Austrii, Czechach, Niemczech, Hiszpanii, Danii i Finlandii. Współpracował z orkiestrami symfonicznymi w kraju i za granicą. W latach 2000-2002 występował w Teatrze Nowym w Warszawie jako aktor - pianista w przedstawieniu Adama Hanuszkiewicza Chopin, jego życie, jego miłość, jego muzyka... w roli Fry-deryka Chopina. Pianista ponadto propaguje mało znaną i całkiem zapomnianą muzykę polskich kompozytorów, m. in. takich jak: Ludwik Grossmann, Jadwiga Sarnecka, Stefan Kisielewski, Tadeusz Majerski (któremu poświęcił swoją pracę doktorską a utwory jego autorstwa nagrał dla angielskiej wytwórni fonograficznej Toc-cata Classics). Obecnie pełni funkcję adiunkta w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.
Wyrazem wdzięczności za wyjątkowy recital były kwiaty dla artysty, niekończące się brawa zgromadzonej pu-bliczności oraz wypowiadane bezpośrednio do pana Michała słowa uznania i gratulacji. Sobotni Recital Forte-pianowy został zorganizowany przez Szkołę Muzyczną I stopnia w Kozienicach, Stowarzyszenie Przyjaciół Szko-ły Muzycznej KANON oraz Radę Rodziców. Recital został współfinansowany ze środków Gminy Kozienice.

01.02.2018r. Koncert Muzyki Karnawałowej

   Już po raz ósmy, 1 lutego odbył się Koncert Muzyki Karnawałowej zorganizowany przez Szkołę Muzyczną I stopnia w Kozienicach, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły "Kanon" oraz Radę Rodziców. Tradycyjnie, jak co roku był to koncert charytatywny na rzecz podopiecznych Fundacji "Zdrowe Dziecko". Warto zaznaczyć, iż w tym roku fundacja obchodzi jubileusz 25-lecia istnienia. Powstała w 1993r. przy Oddziale Dziecięcym Szpitala Powiatowego w Kozienicach. Ideą fundacji jest niesienie pomocy chorym dzieciom oraz podjęcia działań profilaktycznych poprawiających stan zdrowia najmłodszych. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Starosta Powiatu Kozienickiego Andrzej Jung oraz Burmistrz Gminy Kozienice Tomasz Śmietanka, którzy zaszczycili nas swoją obecnością tego wieczoru.
W pierwszej części koncertu przed publicznością zaprezentowały się zespoły złożone z uczniów oraz nauczycieli i absolwentów Szkoły Muzycznej. Wystąpiły kolejno: Młode Wilki (uczniowie klasy pierwszej: Kacper Jaroszek -skrzypce; Adam Jaroszek, Piotr Wołos -akordeon; Michał Poździk -perkusja oraz nauczyciel klasy akordeonu: Tomasz Gieroń) w melodii amerykańskiej "Kowboje"; Sturmbrass Orchestra (Tomasz Gieroń -akordeon, Tomasz Strzelczyk -saksofon sopranowy, Bartłomiej Kacperski -trąbka, Bartłomiej Kruszyński -puzon; gościnnie wystąpił z zespołem tubista Mateusz Zieliński), który zaprezentował dwa utwory w opracowaniu Tomasza Gieronia: "That Feeling Freilach" Roberto Pansera i melodię bałkańską Grankino Horo; Orkiestra ARTURO BAND pod kierunkiem Artura Miedzińsiego (I akordeon: Kacper Molenda, Iga Ptaszek, Julia Dudek; II akordeon: Filip Mróz, Łukasz Ven der Donk, Wiktor Krawczyk; III akordeon: Jakub Jastal, Piotr Kulik; IV akordeon: Dominik Chojecki; flety: Sandra Kocyk, Zuzanna Zdżalik; gitara: Natalia Wilczek; gitara basowa: Olga Nowakowska; skrzypce: Michał Bielenda; perkusja: Oliwier Królikowski), w wykonaniu której publiczność wysłuchała: tango Compadritto, "Piosenkę o koniku polnym" Władysława Szaińskiego oraz "Polkę Rembielinkę" Antoniego Rowińskiego (solo na ksylofonie: Samuel Ćwiek),; Katarzyna Osterczy & Zuzanna Jasińska oraz Trio Odoszewski/Aftyka/Majewski (uczniowie wydziału jazzu Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wszyscy są stypendystami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Centrum Edukacji Artystycznej 2017 roku w kategorii Zespoły jazzowe. W swoim dorobku artystycznym mogą pochwalić się współpracą z wybitnymi postaciami sceny jazzowej takimi, jak: Aga Zaryan, Michał Urbaniak, Zbigniew Namysłowski, Stanisław Soyka czy Michael "Patches" Stewart). Młodzi Muzycy wykonali popularne utwory z repertuaru polskich piosenkarzy takich jak Kayah czy Andrzej Zaucha w nowych jazzowych aranżacjach.
Na zakończenie pierwszej części koncertu zagrał Big Band pod dyrekcją Tomasza Strzelczyka (Aleksandra Krupa, Jagoda Olewińska -saksofon altowy; Paweł Mierzwiński, Igor Nowakowski -saksofon tenorowy; Damian Bączek -saksofon barytonowy; Sandra Kocyk -flet; Bartłomiej Łukiewicz -klarnet; Patrycja Adamczyk, Magdalena Widerska , Bartłomiej Kacperski -trąbka; Karol Bączek, Maciej Stachowicz, Michał Sokół -puzon; Joanna Wilk -gitara basowa; Nikodem Woźniak, Patryk Walczak -instrumenty klawiszowe; Kacper Molenda, Kacper Majewski -perkusja; gościnnie z Big Bendem wystąpił Michał Trzpioła - gitarzysta, wszechstronny muzyk. Laureat I miejsca w prestiżowym festiwalu gitarowym SOLO ŻYCIA 2013. Gra na stałe w zespole Wojtka Pilichowskiego. Nagrali razem 4 płyty. Współpracował z takimi artystami jak: Jan Borysewicz, Mietek Jurecki, Kasia Kowalska, Paweł Kukiz. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku JAZZ I MUZYKA ESTRADOWA). Big Band zaprezentował trzy utwory: "Zacznij od Bacha" w aranżacji Kacpra Majewskiego, "Wszystko, czego dziś chcę" (wokal: Milena Alot) oraz "Jesteś lekiem na całe zło" (wokal: Patrycja Kawęcka -Czerska).
W przerwie odbyła się loteria fantowa, podczas której zbierano pieniądze na rzecz podopiecznych Fundacji "Zdrowe Dziecko".
Drugą część koncertu rozpoczął występ zespołu wokalnego "Pati Cats", przygotowanego przez Patrycję Kawęcka- Czerską w składzie: Anna Wasińska, Julia Basaj, Natalia Chałdaś, Aleksandra Strzelczyk, Milena Alot, Sandra Fafińska, Zofia Gregorczyk, Aleksandra Zawadzka.
W wykonaniu młodych wokalistek publiczność wysłuchała piosenki brytyjskiego producenta Marka Ronsona "Uptown Funk".
Następnie przyszedł czas na niespodziankę wieczoru. Na scenie pojawił się Burmistrz Gminy Kozienice -pan Tomasz Śmietanka. Zaśpiewał melodię ukraińską "Księżyc na niebie" oraz tradycyjną meksykańską pieśń ludową "Celito Lindo". Towarzyszyli mu: Patryk Walczak -akordeon, Karolina Matuszkiewicz -skrzypce oraz chórek złożony z uczennic z zespołu wokalnego. Występ Burmistrza został przyjęty z dużą radością i entuzjazmem.
Na zakończenie koncertu wystąpiły gwiazdy wieczoru - duet: Patrycja Kawęcka -Czerska oraz Marcin Jajkiewicz. Patrycja Kawęcka -Czerska - radomianka. Absolwentka Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu i Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie jest dyrektorem i nauczycielem International School of Music MUZOFILIA w Warszawie. Prowadzi zajęcia wokalne w Szkole Muzycznej I stopnia w Kozienicach oraz współpracuje z Warsztatową Akademią Musicalową w Warszawie. Jako Pati Cze nagrała autorską płytę "Ego". W 2016 roku była trenerką w programie telewizyjnym "Hit Hit Hurra", a jej czwórka podopiecznych (na 6 miejsc ) doszła do finału. W 2011 brała udział w I edycji programu "The Voice of Poland", w drużynie Ani Dąbrowskiej. Wielokrotny gość specjalny programu "Jaka to melodia", Finalistka Ogólnopolskiego konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej", Coach wokalny, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów.
Marcin Jajkiewicz - wokalista jazzowy, musicalowy i rozrywkowy. Uczestniczył w wielu programach rozrywkowych, takich jak Szansa na sukces, Idol, czy gościnnie w programie Jaka to melodia. Jest byłym wokalistą zespołu Button Hackers, z którym w 2006 roku, piosenką Między nami wyśpiewał I nagrodę w konkursie Przebojowe lata Jedynki- Sopot Festiwal oraz drugą nagrodę w konkursie międzynarodowym, również w Sopocie. W wielu koncertach występował na jednej scenie m.in. z Edytą Górniak, Ryszardem Rynkowskim, Marylą Rodowicz, Justyną Steczkowską, Mieczysławem Szcześniakiem, Ewą Bem, Marią Sadowską, Krzysztofem Krawczykiem. Został zaproszony do współpracy przez polską divę panią Grażynę Brodzińską, z którą koncertują w teatrach i filharmoniach na terenie całej polski. Jest również wokalistą w zespole Marcina Wyrostka (laureata programu "Mam Talent") "Tango Corazon Quintet".
W wykonaniu Patrycji i Marcina publiczność wysłuchała m.in. utworów Zbigniewa Wodeckiego, "New York, New York" czy "Time of my life" z filmu "Dirty Dancing". Wokalistom na scenie towarzyszyła sekcja rytmiczna: Dariusz Janus -instrumenty klawiszowe, Bartosz Szetela -gitara basowa, Grzegorz Poliszak -perkusja, Mateusz Skórkiewicz -perkusjonalia, Sebastian Iwanowicz -gitara, sekcja dęta: Tomasz Strzelczyk -saksofon altowy, tenorowy, Bartłomiej Kruszyński -puzon, Bartłomiej Kacperski -trąbka, Damian Bączek - saksofon tenorowy, barytonowy oraz sekcja smyczkowa: Karolina Matuszkiewicz, Martyna Siemiątkowska, Marta Tomecka, Anna Gocel -skrzypce , Maria Wojutyńska, Kasia Sadowska - wiolonczela.
Zwieńczeniem VIII Koncertu Muzyki Karnawałowej było wspólne wykonanie utworu "Cyganeria". Nie mogło zabraknąć również "Marsza Radeckiego", podczas którego, tradycyjnie, publiczność klaskała w rytm muzyki pod dyrygenturą dyrektora Szkoły Muzycznej - pana Zdzisława Włodarskiego. Owacjom na stojąco oraz gratulacjom udanego koncertu nie było końca... co nas -organizatorów z Panem Dyrektorem na czele niezmiernie cieszy.
Koncert poprowadzili: Edyta Zawadzka i Artur Miedziński.
Koncert został współfinansowany ze środków Gminy Kozienice.

12.01.2018r. Koncert zespołu Marek Tom Kwintet

  W piątkowy wieczór, 12 stycznia na Sali Kameralnej odbył się koncert jazzowy w wykonaniu zespołu Marek Tom Kwintet. Warto podkreślić, że był to dla zespołu pierwszy, zagrany w tym składzie koncert. Zanim jednak na scenie pojawili się goście - artyści, w trzech utworach ("Hideaway" John Mayall, "Albatros" Fleetwood Mac, "Mary Had a Little Lamb" Stevie Ray Vaughom) zaprezentował się zespół Girls on Fire, w skład którego wchodzą uczennice i absolwentki Szkoły Muzycznej: Joanna Wilk - gitara elektryczna, Sandra Kocyk - gitara basowa, Weronika Krupa - fortepian. Na scenie towarzyszyli im: Darek Makarewicz - wokal oraz Patryk Dobosz - perkusja.
Następnie przyszedł czas na kwintet Marka Toma. Jak sami członkowie zespołu opowiadają: "Koncepcja programowa zespołu powstała przy stole mikserskim Andrzeja Wartyniego oraz podczas analizy materiału muzycznego wyjętego z szuflady przez Marka Toma . Wieloletnie doświadczenia doprowadziły do postawienia jasnego celu tej muzycznej podróży - czyli nagrania płyty. W drodze do pracy odnaleźliśmy jeszcze jednego muzyka, multiinstrumentalistę - Leszka Zelgę . Propozycje współpracy przyjął również Patryk Dobosz , co wzbudziło u nas wyjątkowy entuzjazm , zważywszy na jego umiejętności oraz pozycję na rynku jazzowym. Pierwsze nagrania , dwóch utworów powstały 16 sierpnia 2017 roku. Następnie skład poszerzony został o flugelhorn. Damian Czarnecki , odnaleziony został podczas historycznej Bitwy Big-Bandów w auli Szkoły Muzycznej w Radomiu . Z bitwy wyszedł bez większych obrażeń i dołączył do zespołu".
Podczas koncertu zgromadzona na sali publiczność, wysłuchała m.in.: "Secret Love" (Bobby Sherwood, Mitchell Parish), "Ważna rozmowa" (Marek Tom), "Etiuda" (Paco de Lucia), "Summertime" (GeorgeGershwin) oraz Mr. P.C. (John Coltrane). Po koncercie odbył się jam session.
Na zakończenie wieczoru zastępca dyrektora - pan Tomasz Strzelczyk podziękował artystom za koncert oraz wszystkim zebranym za przybycie. Zaprosił również na najbliższe wydarzenia muzyczne organizowane przez Szkołę Muzyczną I stopnia w Kozienicach.
Koncert poprowadziła Edyta Zawadzka.

12.01.2018r. Koncert zespołu Marek Tom Kwintet

  W piątkowy wieczór, 12 stycznia na Sali Kameralnej odbył się koncert jazzowy w wykonaniu zespołu Marek Tom Kwintet. Warto podkreślić, że był to dla zespołu pierwszy, zagrany w tym składzie koncert. Zanim jednak na scenie pojawili się goście - artyści, w trzech utworach ("Hideaway" John Mayall, "Albatros" Fleetwood Mac, "Mary Had a Little Lamb" Stevie Ray Vaughom) zaprezentował się zespół Girls on Fire, w skład którego wchodzą uczennice i absolwentki Szkoły Muzycznej: Joanna Wilk - gitara elektryczna, Sandra Kocyk - gitara basowa, Weronika Krupa - fortepian. Na scenie towarzyszyli im: Darek Makarewicz - wokal oraz Patryk Dobosz - perkusja.
Następnie przyszedł czas na kwintet Marka Toma. Jak sami członkowie zespołu opowiadają: "Koncepcja programowa zespołu powstała przy stole mikserskim Andrzeja Wartyniego oraz podczas analizy materiału muzycznego wyjętego z szuflady przez Marka Toma . Wieloletnie doświadczenia doprowadziły do postawienia jasnego celu tej muzycznej podróży - czyli nagrania płyty. W drodze do pracy odnaleźliśmy jeszcze jednego muzyka, multiinstrumentalistę - Leszka Zelgę . Propozycje współpracy przyjął również Patryk Dobosz , co wzbudziło u nas wyjątkowy entuzjazm , zważywszy na jego umiejętności oraz pozycję na rynku jazzowym. Pierwsze nagrania , dwóch utworów powstały 16 sierpnia 2017 roku. Następnie skład poszerzony został o flugelhorn. Damian Czarnecki , odnaleziony został podczas historycznej Bitwy Big-Bandów w auli Szkoły Muzycznej w Radomiu . Z bitwy wyszedł bez większych obrażeń i dołączył do zespołu".
Podczas koncertu zgromadzona na sali publiczność, wysłuchała m.in.: "Secret Love" (Bobby Sherwood, Mitchell Parish), "Ważna rozmowa" (Marek Tom), "Etiuda" (Paco de Lucia), "Summertime" (GeorgeGershwin) oraz Mr. P.C. (John Coltrane). Po koncercie odbył się jam session.
Na zakończenie wieczoru zastępca dyrektora - pan Tomasz Strzelczyk podziękował artystom za koncert oraz wszystkim zebranym za przybycie. Zaprosił również na najbliższe wydarzenia muzyczne organizowane przez Szkołę Muzyczną I stopnia w Kozienicach.
Koncert poprowadziła Edyta Zawadzka.

04.01.2018r. Recital fortepianowy / Recital wiolonczelowy.

  W czwartek, 4 stycznia gościliśmy w naszej szkole dr hab. Agnieszkę Przemyk -Bryłę (pianistka) oraz prof. zw. dr hab. Tomasz Strahla (wiolonczelista). Obydwoje są profesorami Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. Poprowadzili z uczniami naszej szkoły warsztaty instrumentalne, a wieczorem, w Sali Kameralnej Szkoły Muzycznej zaprezentowali swoje artystyczne umiejętności w zachwycających recitalach, podczas których zaprezentowali utwory m.in. Fryderyka Chopina oraz Piotra Czajkowskiego.
Agnieszka Przemyk-Bryła, jak napisał o niej Kazimierz Rozbicki podczas XXXV Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, to "...młoda artystka wie i czuje, co gra; i potrafi grać, potrafi to przekazać. Talent. Nagroda bezsporna". Pani Agnieszka jest doktorem habilitowany sztuki muzycznej, adiunktem w Katedrze Fortepianu Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in.: I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2000), laureatką Estrady Młodych XXXV Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku (2001), finalistką Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Siergieja Rachmaninowa w Morcone (Włochy, 2003), laureatką II nagrody na III Concorso Pianistico Internazionale Andrea Baldi w Bolonii (Włochy, 2013).Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także Międzynarodowego Klubu ZONTA, Fundacji Kultury, Fundacji Reginy Smendzianki, Burmistrza Miasta Hamamatsu. Agnieszka Przemyk-Bryła koncertuje jako solistka i kameralistka w wielu miastach Polski (m.in. Filharmonia Narodowa, Olsztyńska, Opolska, Śląska, Zielonogórska, Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu), a także w prestiżowych salach koncertowych w Austrii, Chinach, Czechach, Finlandii, Japonii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii, Szwecji i we Włoszech. Prowadzi kursy mistrzowskie dla pianistów w Polsce, we Włoszech, w Stanach Zjednoczonych, Tunezji i Chinach. Zasiada w jury konkursów pianistycznych w Polsce i za granicą. Dokonała nagrań archiwalnych dla II Programu Polskiego Radia i Radia Gdańsk, kilkakrotnie występowała w Polskim Radiu BIS i amerykańskim National Public Radio. Współpracuje z Fundacją Wydania Narodowego Dzieł Fryderyka Chopina i wydawnictwem Inventio Pro Arte, należy także do Syberyjskiego Towarzystwa Chopinowskiego w Tomsku (Rosja).W 2014 roku wraz z Konstantym Andrzejem Kulką i Tomaszem Strahlem pianistka nagrała komplet dzieł kameralnych Fryderyka Chopina dla wytwórni DUX. Płyta zdobyła nagrodę "disc excepcional" hiszpańskiego magazynu Scherzo, otrzymała również nominację do nagrody Akademii Fonograficznej "Fryderyk" w kategorii album roku -muzyka kameralna. W 2016 roku wraz z Pawłem Gusnarem zarejestrowała dla tej samej wytwórni wybrane dzieła polskiej literatury saksofonowej XXI wieku. Agnieszka Przemyk-Bryła jest ponadto autorką książki pt. Sonata w twórczości Siergieja Rachmaninowa wydanej wraz z dwiema płytami audio przez wydawnictwo naukowe GRADO z Torunia (2014).
Tomasz Strahl w 1989 roku ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie wiolonczeli prof. Kazimierza Michalika. Jako stypendysta Rządu Austriackiego odbył roczne studium podyplomowe w Hochschule für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu u Tobiasa Kühne. Studiował również kameralistykę u wybitnego skrzypka Krzysztofa Jakowicza, z którym występuje od wielu lat.Obecnie jest pedagogiem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie sprawuje urząd dziekana Wydziału Instrumentalnego uczelni. W 2001r. otrzymał z rąk Prezydenta RP tytuł profesora. Tomasz Strahl jest laureat konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych oraz kilku odznaczeń państwowych, m.in. zdobył I nagrodę na V Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Nicanora Zabalety w San Sebastian w Hiszpanii (1991).
W 2009 r. otrzymał nagrodę za osiągnięcia artystyczne i dydaktyczne, a w roku 2010 -Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis oraz Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Był trzykrotnie nominowany do nagrody "Fryderyk", w 2003 roku został jej laureatem. Od wielu lat prowadzi ożywioną działalność koncertową występując na największych salach koncertowych, z takimi orkiestrami, jak: Polska Orkiestra Kameralna, Polska Orkiestra Radiowa oraz Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Sinfonietta Cracovia, Sinfonia Varsovia, Concerto Avenna, Filharmonia Sofijska, Orquestra Sinfônica Municipal São Paulo (Brazylia) oraz z niemal wszystkimi orkiestrami filharmonicznymi w Polsce, z Orkiestrą Filharmonii Narodowej na czele. Współpracuje zarówno z wybitnymi solistami, jak też kameralistami, m.in. z Kwartetem Wilanów, Prima Vista, Kwartetem Śląskim. Ważnym wydarzeniem dla artysty było wykonanie Koncertu wiolonczelowego Witolda Lutosławskiego, w obecności kompozytora, pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka (1993).Wpisując się w obchody jubileuszowego Roku Chopinowskiego, artysta koncertował w Sankt Petersburgu podczas festiwalu Nafplion w Grecji i w Konzertverein w Ingoldstadt, a z Krzysztofem Jabłońskim wykonał recital przed Jej Wysokością Królową Danii Małgorzatą II.W roku 2010 został wybrany do Rady Akademii Fonograficznej "Fryderyk". Artysta gra na instrumencie Leopold Widhalm, Norymberga 1778. Od roku 2012 bierze udział w promocji Wydania Narodowego dzieł kameralnych Fryderyka Chopina pod redakcją prof. Jana Ekiera. Niewątpliwie spotkanie z panią Agnieszką Przemyk -Bryłą oraz panem Tomaszem Strahlem zaowocuje podniesieniem efektywności kształcenia, a ich występy pozostaną w naszej pamięci na długo.

20.12.2017r. Koncert Świąteczny

  Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Świąteczną atmosferę mogliśmy poczuć 20 grudnia, kiedy to na Sali Kameralnej uczestniczyliśmy w Koncercie Świątecznym. W koncercie wystąpili zarówno soliści, jak i zespoły, wykonując pastorałki, kolędy oraz utwory tematycznie związane ze świętami. Wśród solistów zaprezentowali się: Kacper Molenda (akordeon), Arleta Dzięciołowska (flet), Patrycja Luśtyk (skrzypce), Julia Basaj (wokal), Olga Nowakowska (gitara) i Igor Nowakowski (saksofon).
Podczas koncertu wystąpiły następujące zespoły: Orkiestra Kameralna "Kozienickie Smyczki" pod kierunkiem Adriana Hanke; Mały Zespół Akordeonowy (Adam Jaroszek, Piotr Wołos, Kacper Molenda) przygotowany przez Tomasza Gieronia; Zespół Wokalny Karoliny Matuszkiewicz; Mały Zespół Perkusyjny (Aleksander Bolek, Eryk Dąbrowski, Mateusz Jakubowski, Michał Poździk) przygotowany przez Mateusza Skórkiewicza; Zespół "Allegro" (Gabriela Stępień, Ewa Piwońska, Wanessa Szewczyk, Wiktoria Skrzyńska -flety) przygotowany przez Darię Falkiewicz; Zespół Muzyki Cygańskiej (Natalia Wilczek -gitara akustyczna, Olga Nowakowska -gitara basowa, Aleksandra Ostrowska -skrzypce, wokal, Amelia Wójcik -skrzypce, wokal, Marcel Dzięciołowski -cymbały) przygotowany przez Patryka Walczaka; Mały Zespół Wokalny Patrycji Kawęckiej -Czerskiej; Zespół Bum -Bum Rurki przygotowany przez Kingę Bobienko; Zespół Smyczkowy (Daria Domagała, Roksana Cibor, Joanna Cichowlas, Gabriela Dyczkowska, Sara Sałbut) pod kierunkiem Martyny Siemiątkowskiej oraz Zespół Folkowy (Anna Jopek -skrzypce, Patrycja Adamczyk -trąbka, Natalia Chałdaś -flet, wokal, Iga Smolarczyk -cymbały, wokla, Bartłomiej Łukiewicz -klarnet, Krystian Giedyk -akordeon) przygotowany przez Patryka Walczaka. Na zakończenie koncertu zaśpiewały chóry: Fermata oraz Bel Canto działające w szkole pod kierunkiem Anny Kuczmery.
Zwieńczeniem wszystkich występów było wspólne wykonanie kolędy "Przybieżeli do Betlejem". Koncert zachwycił zgromadzoną publiczność i wprowadził wszystkich w uroczystą atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Dyrektor szkoły -Zdzisław Włodarski podziękował nauczycielom oraz występującym uczniom za piękny koncert oraz złożył wszystkim obecnym na sali życzenia świąteczne. Następnie przyszedł czas na tradycyjne dzielenie się opłatkiem i życzenia indywidualne.
Koncert poprowadziła Kinga Bobienko.

30.11.2017r. Koncert Muzyki Filmowej

  ...Czy wyobrażamy sobie współczesny film bez muzyki? Jest to zapewne trudne. Muzyka w filmie odgrywa bardzo ważną rolę - pomaga stworzyć odpowiedni nastrój, wzbudzić ciekawość, rozśmieszyć, nierzadko przestraszyć. Czasami możemy spotkać się z takim komentarzem, że film był przeciętny, ale muzyka piękna... Taka właśnie muzyka, w czwartkowy wieczór, 30 listopada rozbrzmiewała w sali koncertowo - kinowej Centrum Kulturalno - Artystycznego. Tego dnia odbył się III Koncert Muzyki Filmowej, zorganizowany przez Szkołę Muzyczną I stopnia w Kozienicach, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Muzycznej KANON oraz Radę Rodziców działającą przy szkole.
Koncert rozpoczęła Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta FURIOSO pod kierunkiem Kamila Żarneckiego, wykonując: "Goldeneye" z filmu James Bond oraz wiązankę melodii z filmu "Gladiator". Orkiestrze towarzyszyła grupa mażoretek, prezentując układ choreograficzny z pałeczkami.
W pierwszej części koncertu wystąpili również, solo oraz w zespole, uczniowie uczęszczający na zajęcia wokalne prowadzone przez panią Patrycję Kawęcką - Czerską: Natalia Wilczek, Aleksandra Ostrowska, Aleksandra Strzelczyk, Milena Alot oraz Zespół wokalny młodszy (Zofia Zielińska, Natalia Wilczek, Katarzyna Chałdaś, Amelia Smolarczyk, Michał Bielenda, Aleksandra Ostrowska, Oliwia Popis, Nina Kwaśnik, Zuzanna Borek, Nikola Wiączek, Antonina Grygiel). W wykonaniu młodych wokalistów, licznie zgromadzona na sali publiczność wysłuchała następujących utworów: "Rzeka marzeń" z filmu "W pustyni i w puszczy", "Zaprowadź mnie" - utwór promujący film dla dzieci "Tarapaty", "Mam tę moc" - hitowy utwór z bajki "Kraina lodu", "Purple Rain"- balladę pop rockową z filmu "Purpurowy deszcz" oraz "Dni, których nie znamy" z filmu "Planeta singli".
Aranżacje do wszystkich utworów wykonywanych przez solistów oraz zespół napisał nauczyciel Szkoły Muzycznej - Sebastian Iwanowicz.
Tego wieczoru na scenie zaprezentowali się również nauczyciele. Trio smyczkowe w składzie: Karolina Matuszkiewicz, Marta Tomecka - skrzypce, Maria Wojutyńska - wiolonczela wykonało temat muzyczny z filmu "Zapach kobiety".Pierwszą część koncertu zakończył występ Big Band'u pod dyrekcją Tomasza Strzelczyka wykonując temat muzyczny z amerykańskiego serialu "Hawaii Five" oraz piosenkę przewodnią z filmu "Pretty Woman".
Po krótkiej przerwie przyszedł czas na drugą część koncertu i występ gwiazdy wieczoru - Eweliny Flinty, znanej głównie z pierwszej edycji programu Idol. Jak sama wspomina, śpiewa od najmłodszych lat. Już jako dwulatka wchodziła na stół, udając, że to scena. Pięciokrotnie wystąpiła na Przystanku Woodstock. Śpiewała w Teatrze Buffo m.in. w musicalu Metro. Wydała dwa solowe albumy, a kilka jej utworów stało się ogólnopolskimi hitami. Wzięła udział w wielu projektach muzycznych. Dwukrotnie nagrała piosenki promujące bajki Disneya (do "Rogate Ranczo" - utwór "Czy nastanie znów świt" oraz do "Zaczarowanej" - "Długo i szczęśliwie"). Jest laureatką wielu nagród m.in. 3 Superjedynek i Róży Gali.
Na koncert w wykonaniu Eweliny Flinty złożyło się siedem utworów w aranżacji nauczyciela Szkoły Muzycznej - Patryka Walczaka: "Przed nocą i mgłą" (muzyka z serialu "07 zgłoś się") "Scarborouth Fair" (piosenka staroangielska), "Libertango" (Astor Piazzola) "Walc dla Amelii" (Yann Tiersten), "Od Nocy do Nocy" (Walc Barbary), "Wojna domowa, tak mi źle" (Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz) oraz "Na pierwszy znak". Ewelinie na scenie towarzyszyła sekcja rytmiczna w składzie: Dariusz Janus - instrumenty klawiszowe, Bartosz Szetela - gitara basowa, Grzegorz Poliszak - perkusja, Mateusz Skórkiewicz - perkusjonalia; sekcja dęta: Kamil Żarnecki - trąbka, Tomasz Strzelczyk - saksofon, Anna Wójcik - flet, Bartłomiej Kruszyński - puzon, Karol Bączek - puzon, Damian Bączek - saksofon barytonowy oraz sekcja smyczkowa: Adrian Hanke, Martyna Siemiątkowska, Karolina Matuszkiewicz, Marta Tomecka, Anna Gocel - skrzypce, Maria Wojutyńska, Katarzyna Sadowska - wiolonczele.
Gorący aplauz publiczności, zagrany bis oraz ciepłe i pozytywne komentarze publiczności świadczą o tym, iż koncert wszystkim bardzo się podobał. Na zakończenie Ewelina Flinta podziękowała dyrektorowi Szkoły Muzycznej - Zdzisławowi Włodarskiemu za zaproszenie. Wyraziła swoją ogromną radość z możliwości poznania dyrektora oraz społeczności szkolnej, podkreślając swoje spostrzeżenia na temat ciepłej, przyjaznej, rodzinnej atmosfery jaką odczuła spędzając zaledwie kilka godzin w progach szkoły.
Koncert Muzyki Filmowej został dofinansowany z budżetu Gminy Kozienice oraz sponsorowany przez ENEA Wytwarzanie.
Koncert poprowadziła: Edyta Zawadzka.

17.11.2017r. Litewska Gala

  W piątek, 17 listopada na Sali Kameralnej odbył się wyjątkowy koncert w wykonaniu uczniów oraz nauczycieli Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Możejkach na Litwie. Licznie przybyłych na koncert powitał Artur Miedziński - koordynator tego wydarzenia. Przybliżył wszystkim zebranym program koncertu oraz przedstawił gości - artystów.
Koncert rozpoczął występ żeńskiego sekstetu fletowego, w wykonaniu którego usłyszeliśmy trzy utwory przy akompaniamencie fortepianu. Następnie sceną zawładnął 13-letni Jonas Wozbutas. Zagrał na akordeonie dwie sonaty Domenica Scarlattiego, cztery części utworu "Impasse" Franka Angelisa oraz "Roma Tango" Raimonda Ruggiery. Wzbudził on podziw i wielka sympatię widowni, o czym świadczył gromki aplauz.
Koncert zakończył występ orkiestry pod kierunkiem Kiejstutas Dvarżeckis. W repertuarze, który zaprezentowała orkiestra znalazły się utwory litewskie skomponowane przez Kazysa Daugela, Valdasa Stanaitisa, Petrasa Jokubauskasa czy Mindaugasa Tamosiudasa.
Niezwykle żywiołowa reakcja publiczności oraz niekończące się brawa świadczyły o tym, iż koncert wszystkim bardzo się podobał. Na zakończenie, w podziękowaniu za piękny koncert, dyrektor Zdzisław Włodarski wręczył kwiaty dyrektor litewskiej szkoły - pani Jurate Trimailoviene. Pani dyrektor podziękowała za zaproszenie do Kozienic i ciepłe przyjęcie oraz wyraziła chęć dalszej współpracy między szkołami.

13.11.2017r. Koncert zespołu FILATURA DI MUSICA

  W poniedziałek, 13 listopada w Szkole Muzycznej I stopnia w Kozienicach rozbrzmiewała muzyka z dawnych epok. Uczniowie szkoły uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez członków zespołu Filatura di Musica, który specjalizuje się w wykonawstwie historycznym. Nazwa zespołu łączy przemysłowe, włókiennicze tradycje miasta Łodzi (z włoskiego "filatura" to przędzalnia) ze sztuką muzyczną. Muzycy w większości zawodowo związani z Łodzią to absolwenci prestiżowych uczelni artystycznych na świecie: Schola Cantorum Basiliensis, Koninklijk Conservatorium w Hadze, Musikhochschule w Trossingen czy Conservatoire de Musique w Grenoble.
W repertuarze zespołu znajduje się europejska muzyka renesansowa, barokowa i klasyczna. Filatura di musica współpracuje z innymi polskimi instrumentalistami specjalizującymi się w historycznych praktykach wykonawczych i grającymi na instrumentach dawnych, a także ze śpiewakami i tancerzami. Zespół, jako jeden z niewielu w Europie, wykonuje muzykę wczesnego baroku w oryginalnej szacie brzmieniowej, z wykorzystaniem replik XVII-wiecznych instrumentów dętych takich jak: flet traverso, teorba, gitara barokowa, skrzypce barokowe, klawesyn. Podczas warsztatów uczniowie Szkoły Muzycznej mięli okazję poznać te instrumenty, ich brzmienie oraz możliwość zagrania na nich. O godz.18.00 na Sali Kameralnej odbył się koncert zespołu Filatura di Musica. W pierwszej części koncertu zaprezentowali się wybrani uczestnicy warsztatów, wykonując przygotowane utwory z akompaniamentem klawesynu.
Podczas poniedziałkowego koncertu zespół Filatura di Musica wystąpił w składzie: Judyta Tupczyńska - skrzypce barokowe, Magdalena Pilch - flet traverso, Justyna Młynarczyk - viola da gamba, Anna Wiktoria Swoboda - teorba, Patrycja Domagalska - Kałuża - klawesyn. Zespołowi towarzyszyła tancerka - Katarzyna Gruca.
Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a w podziękowaniu za poprowadzone warsztaty oraz koncert uczniowie Szkoły Muzycznej wręczyli im kwiaty.

02.11.2017r. Zaduszki Gipsy Jazzowe

  Zaduszki Jazzowe to cykl koncertów jazzowych, organizowanych w wielu miastach Polski w listopadzie w okresie zadusznym. Najstarszym cyklem koncertów są Zaduszki Jazzowe w Krakowie, mające już swoją ponad półwieczną tradycję. W 1954 roku jazzmani po raz pierwszy spotkali się 1 listopada w sali gimnastycznej krakowskiej szkoły podstawowej przy ul. Królowej Jadwigi. Był to jedyny wolny dzień, kiedy mogli się spotkać i zagrać razem jam session. Pojawił się Tyrmand, który rozpoczął grając na fujarce Swanee River, potem grali Melomani, Komeda, Kurylewicz, Witold Sobociński i inni muzycy z Warszawy, Poznania i Śląska.
Koncerty zaduszkowe wpisały się już w kanon koncertów organizowanych przez Szkołę Muzyczną I stopnia w Kozienicach. I tak, 2 listopada w czwartek w Sali Kameralnej odbyły się Zaduszki Gipsy Jazzowe w wykonaniu zespołu BARTOSZ SMORĄGIEWICZ ENSEMBLE. Formacja występowała m.in. podczas festiwali: "Emanacje" organizowanym przez Europejskie Centrum Krzysztofa Pendereckiego, "Dreszer Jazz" w Warszawie, "Strefa ciszy" w Łazienkach Królewskich, "Dzieżgonskich spotkaniach z Old Jazzem", "Muzycznych Piątkach" w Zgorzelcu, oraz Koncertach Promenadowych w Katowicach, czy Jazz na Kresach w Zamościu. W tym roku ukazała się debiutancka płyta zespołu pt. Hustle & Bustle. Muzyka zespołu to zderzenie europejskiego jazzu wywodzącego się od Django Reinharda z formalizmem muzyki klasycznej, oraz współczesną instrumentacją muzyki jazzowej. Założyciel formacji Bartosz Smorągiewicz jest multiinstrumentalistą, kompozytorem i laureatem wielu nagród w Polsce i za granicą.
Podczas czwartkowego koncertu zespół wykonał autorskie kompozycje łączące elementy cygańskiego swingu, walca musette, bossy i bluesa (kompozycje Bartosza Smorągiewicza - "Jesień w Lublinie", "Gypsy Bossa", "Rehanski", "Tango przy cygańskim ognisku", "Rondo a la Lulu", "Gwar ulicy") oraz przygotowane specjalnie na tegoroczne Zaduszki, utwory nieżyjących, znanych kompozytorów w nowej współczesnej, jazzowej odsłonie ("Taniec Węgierski" nr 5 J. Bhrams, "Czardasz" V. Monti - w opracowaniu S. Iwanowicza, "Walc minutowy" F. Chopin w opracowaniu B. Smorągiewicza). Zespół BARTOSZ SMORĄGIEWICZ ENSEMBLE wystąpił w składzie: Bartosz Smorągiewicz - klarnet, saksofon, Marcin Skaba - skrzypce, wokal, Paweł Puszczało - kontrabas, Sebastian Iwanowicz - gitara.
Entuzjastyczna reakcja publiczności domagającej się bisu, świadczyła o tym, iż koncert wszystkim bardzo się podobał. Nie zabrakło również kwiatów dla artystów oraz gratulacji niezwykle udanego występu.

19.10.2017r. Recital Fortepianowy

  W czwartek, 19 października w Szkole Muzycznej I stopnia w Kozienicach odbył się Recital Fortepianowy zorganizowany z okazji 168 rocznicy śmierci, najwybitniejszego polskiego kompozytora i pianisty doby romantyzmu " Fryderyka Chopina.
Zgromadzeni na Sali Kameralnej: uczniowie, rodzice, kadra pedagogiczna szkoły oraz przybyli goście wysłuchali koncertu w wykonaniu Ludmiły Gumeniuk - nauczyciela i akompaniatora Zespołu Szkół Muzycznych im. O. Kolberga w Radomiu, a od września tego roku również Szkoły Muzycznej I st. w Kozienicach.
Ludmiła Gumeniuk urodziła się w Kijowie w rodzinie muzyków. Jej ojciec Adriej Gumeniuk był dyrygentem, etnografem, kierownikiem wydziału ludowego śpiewu chóralnego w Kijowskim Instytucie Kultury. Prababcia pani Ludmiły ze strony matki była Polką. Mieszkała w Poznaniu. W wieku 20 lat wyjechała do Petersburga i została tam do końca życia.
Ludmiła Gumeniuk ukończyła Kijowską Szkołę Muzyczną im. Mikołaja Łysenki w klasie Julii Budnickiej oraz Konserwatorium Państwowe im. Piotra Czajkowskiego w klasie Aleksandra Aleksandrowa. Przez długi czas współpracowała ze związkiem kompozytorów Ukrainy, grając utwory młodych, współczesnych twórców, w kraju i za granicą. Często brała udział w koncertach filharmonicznych, a także w różnorakich konkursach i festiwalach. Zarówno jako solistka, jak i akompaniator wielokrotnie występowała na Ukrainie, Litwie, w Rosji oraz w Niemczech. W 1998 roku po raz pierwszy pani Ludmiła została zaproszona do Polski. Od 14 lutego 2000 roku pracuje w Zespole Szkół Muzycznych im. O. Kolberga w Radomiu. Repertuar Recitalu został bardzo świadomie dobrany i rozplanowany przez pianistkę. Jak sama podkreśla: -klasyczna muzyka to muzyka wysoka, ponieważ odzwierciedla najgłębsze i najpiękniejsze stany emocjonalne człowieka " pokazuje ciepłe odcienie palety uczuć ludzkich "całą -tęczę uczuć". I właśnie te emocje pani Ludmiła chciała przekazać słuchaczom, którzy podczas recitalu wysłuchali utworów następujących kompozytorów: Fryderyka Chopina (mazurki; g-moll op.24, e-moll op.41, Etiuda f-moll, Nokturn cis-moll); Roberta Schumanna (-Marzenie"); Jana Sebastiana Bacha (Fugetta d-moll, Preludium i Fuga E-dur, Allemande); Ludomira Różyckiego (Nokturn D-dur) oraz Sergieja Rachmaninova (Preludium h-moll). W podziękowaniu za wspaniałe doznania artystyczne, zgromadzona na sali publiczność nagrodziła występ pani Ludmiły gromkimi brawami, natomiast uczniowie klasy fortepianu, w imieniu całej społeczności szkolnej, wręczyli kwiaty.
Koncert poprowadziła Edyta Zawadzka.

02.10.2017r. Międzynarodowy Dzień Muzyki // Ślubowanie uczniów klas pierwszych

  W poniedziałek, 2 października w Sali Kameralnej uczniowie klas pierwszych Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach oraz Oddziału Zamiejscowego w Pionkach uroczyście zostali włączeni do społeczności szkolnej. Zgromadzeni na sali rodzice oraz przybyli goście: Burmistrz Gminy Kozienice - pan Tomasz Śmietanka i Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Pionki - pani Barbara Siek byli świadkami złożenia przez uczniów klas pierwszych uroczystego ślubowania, w którym młodzi adepci sztuki muzycznej zobowiązali się do przestrzegania norm obowiązujących w szkole, dbania o dobre imię szkoły oraz regularnych ćwiczeń gry na instrumentach. Dyrektor Szkoły - Pan Zdzisław Włodarski dokonał uroczystego aktu pasowania pierwszaków na uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach. Pogratulował dzieciom oraz ich rodzicom decyzji o podjęciu nauki w Szkole Muzycznej oraz złożył życzenia, przede wszystkim, wytrwałości i cierpliwości w realizacji swoich pasji muzycznych. Następnie głos zabrał pan Tomasz Śmietanka, Burmistrz Gminy Kozienice podkreślając wartość, jaką stanowi Szkoła Muzyczna w Kozienicach i w Pionkach oraz ogromne, widoczne zaangażowanie ze strony rodziców, którzy wpierają działania dydaktyczno - artystyczne szkoły.
Na zakończenie części oficjalnej, bohaterowie poniedziałkowej uroczystości wykonali wspólnie utwór "Rytm i melodia" z repertuaru Majki Jeżowskiej w aranżacji Patryka Walczaka, przy akompaniamencie instrumentalnym w wykonaniu starszych kolegów i koleżanek ze szkoły muzycznej. Bezpośrednio po części oficjalnej odbył się koncert w wykonaniu Kozienickiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej FURIOSO pod kierunkiem Kamila Żarneckiego. Organizacja koncertu była związana z uroczystością Ślubowania oraz obchodami Międzynarodowego Dnia Muzyki, przypadającego 1 października. To Święto Muzyki ustanowił, ponad 40 lat temu, wirtuoz skrzypiec oraz dyrygent - Yehudi Menuhin, założyciel Orkiestry Simfonia Varsovia. I tak, od 1975r., w okolicach daty 1 października, na całym świecie, organizowane są koncerty oraz inne wydarzenia około muzyczne. Głównym celem tego święta jest przedstawienie muzyki w taki sposób, by była kojarzona jako dobro ludzkości oraz promocja muzyków jako tych, którzy tworzą piękno muzyki.
W Szkole Muzycznej I stopnia w Kozienicach obchody Międzynarodowego Dnia Muzyki rozpoczęły się już 30 września, kiedy to ulicami miasta Kozienice przemaszerowała Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta FURIOSO, wykonując utwory marszowe, i nie tylko, m.in.: "Kentucky Boys", "Marsz Harcerski", "Start Your Engine" oraz "Do Ciebie Marysiu". Muzyka rozbrzmiewająca na kozienickich osiedlach wywołała uśmiech na twarzy nie jednego przechodnia.
Kontynuacją sobotniej prezentacji orkiestry był poniedziałkowy koncert, podczas którego zgromadzona na Sali Kameralnej publiczność wysłuchała następujących utworów: "Happy Marching Band", "Aria" Teda Huggensa, "The James Bond Theme" - temat muzyczny z filmu James Bond, "Abba Gold" w arr. Rona Sebregtsa, "African Symphony" w arr. Naohiro Iwai oraz "Piknik Latem" Bogusława Szuli. Orkiestrze tego wieczoru, gościnnie, towarzyszyła grupa mażoretek, która na co dzień występuje z Orkiestrą Dętą GRANDIOSO z Radomia.
Koncert wszystkim bardzo się podobał, o czym świadczy żywiołowa reakcja publiczności oraz zagrany bis. Na zakończenie świętowania, na pierwszoklasistów oraz przybyłych gości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Do uroczystości Ślubowania uczniowie klas pierwszych zostali przygotowani przez nauczycielki - Kingę Bobienko oraz Ewę Sterczewską. Koncert poprowadziła Edyta Zawadzka.

04.09.2017r. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  Czas wakacji minął i 4 września na nowo zagościliśmy w progach naszej szkoły. O godz. 17.00 na Sali Kameralnej Szkoły Muzycznej miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Wszystkich przybyłych, w imieniu dyrektora szkoły - pana Zdzisława Włodarskiego powitał jego zastępca - pan Tomasz Strzelczyk. U progu nowego roku szkolnego życzył wszystkim uczniom wytrwałości i radości w zdobywania nowej wiedzy i umiejętności, a nauczycielom oraz rodzicom - dużo cierpliwości w wspieraniu młodych artystów w ich pracy.
Następnie w części artystycznej zaprezentowali się uczniowie - uczestnicy tegorocznych Letnich Warsztatów Muzycznych - Piecki 2017. Koncert rozpoczęli najmłodsi uczestnicy warsztatów wykonując wspólnie, na różnych instrumentach piosenkę improwizowaną "Wakacyjne podróże". Następnie kolejno zaprezentowali się: kwintet wiolonczelowy (Amelia Maj, Zuzanna Zawadzka, Sara Sałbut, Gabriela Dyczkowska, Weronika Krystkowiak) wykonując piosenkę marynarską i utwór Kathy Blackwell "Jazz Suit" cześć "Simple Sincopet" oraz trio gitarowe (Natalia Wilczek, Olga Nowakowska, Jagoda Gregorczyk) w jamajskiej melodii folkowej "Calypso". Koncert zakończył występ Orkiestry Arturo Band (akordeony - Aleksandra Glegoła, Gabriela Buczek, Filip Mróz, Łukasz Van der Donk, Piotr Kulik, Julia Dudek, Iga Ptaszek, Jakub Jastal; skrzypce -Malwina Skoczylas, Joanna Cichowlas; trąbka - Mikołaj Wysocki; klarnet - Paweł Mierzwiński; flety - Sandra Kocyk, Zuzanna Zdżalik; gitara basowa - Olga Nowakowska; perkusja - Oliwier Królikowski). W wykonaniu orkiestry wysłuchaliśmy: bułgarską melodię ludową "Ludo Mlado" oraz utwór "Czeska Polka". Wszystkie występy artystów zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po uroczystości uczniowie wraz z rodzicami udali się na spotkania ze swoimi nauczycielami.

7-19.08.2017 rok Letnie Warsztaty Muzyczne uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach

  Jak co roku,w okresie wakacyjnym uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach uczestniczyli w Letnich Warsztatach Muzycznych, zorganizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Muzycznej KANON i współfinansowanych ze środków budżetu Gminy Kozienice. W tym roku miejscem letniego wypoczynku były Mazury, a konkretnie malowniczo położona, mała miejscowość - Piecki. W tegorocznych warsztatach uczestniczyło 60 uczniów Szkoły Muzycznej (z Kozienic oraz Oddziału Zamiejscowego w Pionkach).
Letnie Warsztaty to czas relaksu i odpoczynku po całorocznej pracy w szkole. To również czas doskonalenia zdobytej wiedzy i umiejętności gry na instrumentach. W ramach warsztatów odbywają się bowiem zajęcia grupowe i indywidualne z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną - nauczycielami kozienickiej Szkoły Muzycznej oraz zaproszonymi muzykami - artystami.
I tak, w tym roku wśród zaproszonych gości znaleźli się: - Kwintet Instrumentów Dętych Blaszanych - KAZZMA BRASS QUINTET w składzie: Kamil Żarnecki - trąbka, Daniel Kalamon - trąbka, Anna Baran - waltornia, Ewa Harasimiuk - puzon. Kazzma Brass Quintet to kwintet dęty blaszany utworzony przez studentów i absolwentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Zrodzona podczas studiów idea wspólnego muzykowania przekształciła się w stałą, ożywioną działalność koncertową. Poziom artystyczny zespołu został doceniony przez Filharmonię Narodową w Warszawie, co zaowocowało koncertem w Sali Kameralnej FN, jak i stałą współpracą z Działem Edukacji tejże instytucji. W 2015 członkowie zespołu wzięli udział w Warsztatach Muzycznych w Mikoszewie w charakterze wykładowców.
Kwintet występował na najważniejszych letnich festiwalach muzycznych Stolicy m.in. Strefa Ciszy w Łazienkach Królewskich, Letnie Koncerty na Grochowskiej pod Patronatem Orkiestry Sinfonia Varsovia czy Letnie Wieczory Muzyczne Dziekanka. W 2016 roku grupa zdobyła III Nagrodę na XVI Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego, a w roku 2017 II Nagrodę na XI Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych Instrumentów Dętych UMFC w Warszawie.
- Grupa Gipsy Jazzowa - Bartosz Smorągiewicz - ensemble w składzie: Bartosz Smorągiewicz - klarnet,saksofon; Marcin Skaba - skrzypce; Piotr Domagalski - kontrabas; Sebastian Iwanowicz - gitara. Kwartet tworzą znakomici instrumentaliści, a ich spontaniczna improwizacja powoduje entuzjastyczne przyjęcie na koncertach. Zespół występował m.in. na festiwalu Dreszer Jazz w Warszawie, Strefa ciszy w Łazienkach Królewskich, Dzierzgońskich spotkaniach z Old Jazzem, Muzyczne Piątki w Zgorzelcu, czy Festiwal "Emancje" organizowany przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Muzyka zespołu to zderzenie europejskiego jazzu wywodzącego się od Django Reinharda z formalizmem muzyki klasycznej, oraz współczesną instrumentacją muzyki jazzowej, łączące element wielnarodowościowym folkloru. W oddźwięku jest ona energetyczną wirtuozerią z dodatkiem melancholii. Grupa założona przez lidera Bartosz Smorągiewicza wykonuje autorskie kompozycje łącząc w nich elementy cygańskiego swingu, walca musette, bossy i bluesa w nowej współczesnej odsłonie.
- Paweł Kwaśny - gitarzysta; absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, stypendysta uczelni europejskich, obecnie nauczyciel w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu;
- Bartosz Kołsut - akordeonista; student Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie; laureat wielu konkursów krajowych i międzynarodowych- Młody Muzyk 2014 r., finalista Eurowizji w Niemczech; koncertuje w Polsce i za granicą m. in. w najbardziej prestiżowej sali koncertowej na świecie - Carnegie Hall w Nowym Jorku czy Royal Albert Hall w Londynie.
W czasie zajęć z uczestnikami warsztatów muzycy dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, udzielając uczniom cennych wskazówek dotyczących techniki gry na danym instrumencie. Natomiast swoje umiejętności muzycy prezentowali podczas koncertów i recitali, zwieńczających ich pobyt na warsztatach. Koncerty te cieszyły się dużą popularnością wśród lokalnej społeczności oraz wczasowiczów przebywających na wakacjach.
W ramach wypoczynku i rekreacji dla uczestników warsztatów zorganizowane zostały wycieczki autokarowe- do Mazurolandii, Świętej Lipki i Mikołajek.
W ramach integracji odbywały się dyskoteki, ogniska, gry i zabawy terenowe na świeżym powietrzu. W czwartek, 17 sierpnia przyszedł czas na Koncert Finałowy. Na program koncertu złożyły się utwory i kompozycje, nad którymi uczestnicy warsztatów pracowali ze swoimi nauczycielami przez niemal dwa tygodnie pobytu.
Tegoroczne warsztaty muzyczne z pewnością na długo zapiszą się w pamięci uczestników, a wakacyjna praca połączona z wypoczynkiem przełoży się na podniesienie jakości ich edukacji muzycznej.

22.06.2017r. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

   ...i kolejny rok nauki, pracy oraz wielu wspaniałych muzycznych przeżyć za nami... .
W czwartek 22 czerwca na Sali Kameralnej odbyło się zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Uroczystość rozpoczął koncert w wykonaniu uczniów oraz absolwentów naszej szkoły. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie, którzy za całoroczną pracę oraz zdobyte osiągnięcia uzyskali na zakończenie tego roku szkolnego ocenę celującą na świadectwie.
Byli to: Michał Bielenda (kl. IV skrzypiec cyklu 6-letniego; nauczyciel: Anna Gocel), Kacper Molenda (uczeń klasy III cyklu 4-letniego; nauczyciel: Tomasz Gieroń), Mikołaj Wysocki (kl. III cyklu 4-letniego; nauczyciel: Zdzisław Włodarski) oraz Sandra Kocyk (kl. V fletu cyklu 6-letnego; nauczyciel: Anna Wójcik).
Następnie przyszedł czas na tegorocznych absolwentów, kończących Szkołę Muzyczną
I stopnia w Kozienicach z wyróżnieniem: Weronika Krupa - fortepian; nauczyciel: Magdalena Strońska, Małgorzata Jopek - skrzypce; nauczyciela: Martyna Siemiątkowska oraz Paula Płatos - perkusja; nauczyciel: Mateusz Skórkiewicz. Koncert zakończył występ Zespołu Akordeonowego pod kierunkiem Artura Miedzińskiego. W wykonaniu zespołu wysłuchaliśmy czterech utworów: "Mava" - tradycyjna melodia hinduska, "La comparsita" Matosa Rotriquesa. "Jarzębina czerwona" oraz temat z filmu "Va Bank".Po koncercie nastąpiła część oficjalna, którą rozpoczął dyrektor szkoły - pan Zdzisław Włodarski. Podziękował on całej społeczności szkolnej: uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz sympatykom za wspólną pracę w czasie tego roku szkolnego. Wyraził słowa uznania i wdzięczności za współpracę przy organizacji wszelkich przedsięwzięć, jakie szkoła podejmowała w minionym roku szkolnym. Dyrektor wraz z zastępcą - Tomaszem Strzelczykiem wręczył absolwentom, kończącym edukację w szkole muzycznej świadectwa oraz listy gratulacyjne.
Po części oficjalnej wszyscy uczniowie udali się na indywidualne spotkania z nauczycielami do swoich klas. W atmosferze radości, życzliwości, podziękowań i wzruszeń zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. UDANYCH WAKACJI :) i... do zobaczenia we wrześniu.

26 maja 2017r. II Kozienicka Wiosna Chóralna

  W piątkowy wieczór, 26 maja 2017r. w Sali Kameralnej już po raz drugi odbyła się Kozienicka Wiosna Chóralna z udziałem chórów dziecięcych oraz chórów, które tworzą dorośli wykonawcy. Koncert rozpoczął się od wspólnego - chóralnego wykonania kanonu "Wiosna".
Następnie, po uroczystym powitaniu zgromadzonej na sali publiczności oraz przybyłych gości, zaprezentowały się chóry dziecięce: CANTUS ANGELUS pod kierunkiem Marii Wrzesińskiej, chór dziecięcy Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Puławach pod kierunkiem Zinaidy Strzelczyk oraz chór BEL CANTO pod kierunkiem Anny Kuczmery.
Chór dziecięcy CANTUS ANGELUS to chór działający w Zespole Szkół Muzycznych im O. Kolberga w Radomiu. Od początku swojej działalności bierze czynny udział w życiu artystycznym szkoły i miasta. Chór oprócz utworów a'capella wykonuje wielkie formy wokalno-instrumentalne m.in.: msze, hymny, suity a także fragmenty musicali. Na kozienickiej scenie w wykonaniu młodych wykonawców publiczność wysłuchała trzech utworów: "Wele wele wetka" (utwór ludowy), "Walc"- Jana Brahmsa oraz "Can you hear me?" Boba Chilcotta. Chórowi akompaniowała Iwona Pachuta.
Chór dziecięcy Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im Romualda Twardowskiego w Puławach tworzą uczniowie do 15-go roku życia. Chór aktywnie uczestniczy w kulturalnym życiu szkoły uświetniając swym śpiewem wszystkie uroczystości szkolne oraz imprezy organizowane na terenie miasta i okolic. Bierze również udział w różnych konkursach i festiwalach, czy przeglądach chórów. Podczas tegorocznej Wiosny Chóralnej młodzi wokaliści wykonali utwory skomponowane przez patrona ich szkoły: "Viva la Musica" oraz "Pieska pogoda".
Tego wieczoru na scenie Sali Kameralnej nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszego miasta. I tak na scenie zaprezentował się chór BEL CANTO działający w Szkole Muzycznej I stopnia w Kozienicach od września 2010r. Chór ma na swoim koncie wiele udanych występów uświetniających różnego rodzaju uroczystości szkolne i środowiskowe. Bardzo ważnym i cennym osiągnięciem chóru było zdobycie w 2012r. oraz w roku ubiegłym Srebrnego Pasma podczas Festiwalu Chórów Szkół Muzycznych I i II stopnia Regionu Mazowieckiego w Warszawie i Siedlcach. Podczas piątkowego koncertu nasi uczniowie zaprezentowali utwory: "Chochlik" (muz. S. Moniuszko), "Hej, ty Wisło" - pieśń ludowa z Mazowsza w opr. Adama Suzina oraz "Czerwone jagody" (popularna pieśń ludowa spod Łowicza). Przy fortepianie chórowi towarzyszył Kacper Majewski.
Po występach najmłodszych na scenie pojawili się dorośli wykonawcy, a wśród nich Chór FILHARMONICZNY pod kierunkiem Marii Wrzesińskiej.Chór działa przy Radomskiej Orkiestrze Kameralnej od marca 2014 roku. Skupia przedstawicieli różnych zawodów, których łączy wspólna pasja, jaką jest śpiew chóralny. Chór jest laureatem wielu konkursów i festiwali m.in.: Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej im Feliksa Nowowiejskiego, Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Puławach, Ogólnopolskiego Konkursu "Staropolskie Kolędowanie" w Radomiu czy Przeglądu Pieśni Sakralnej w Skarżysku -Kamiennej. Od początku swojej działalności chór koncertuje wraz z Radomską Orkiestrą Kameralną wykonując wielkie formy wokalno-instrumentalne, fragment y oper i operetek. Równolegle chór posiada repertuar złożony z utworów a'capella z różnych epok od średniowiecza do współczesności, które kozienicka publiczność miała okazję wysłuchać podczas tegorocznego koncertu. Były to następujące utwory: "Amatemi ben mio" Luca Marenzo, "Swiatyj Boże" Piotra Czajkowskiego, "Służyłem ja Tobie" - anonim w opr. Włodzimierza Sołtysika oraz "W moim ogródeczku" - melodia ludowa z lubelskiego.
Następnie na scenie zaprezentowali się goście ze Zwolenia - Chór Kameralny pod kierunkiem Piotra Markowskiego. Zespół tworzą pasjonaci muzyki. Repertuar chóru to utwory z kręgu współczesnej muzyki rozrywkowej, utwory dawnych mistrzów oraz kolędy. Oprócz koncertów dla miasta i regionu, chór miał okazję śpiewać m.in. w warszawskiej Sali Kongresowej, na Słowacji lub ze znanymi artystami - Zbigniewem Wodeckim i Andrzejem Rybińskim. Zespół ma na koncie również nagrody festiwalowe: I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Radomiu, I miejsce na XX Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Puławach i II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Inicjatorem powstania zespołu, dyrygentem oraz autorem wielu aranżacji jest Piotr Markowski. Podczas piątkowego koncertu chór wykonał następujące utwory: "Cyt Cyt" z repertuaru Zespołu Pieśni i tańca Mazowsze, "When I fall in love", "Ave Maria", "Fever" oraz "Będziesz moją Panią".
Tegoroczny koncert zakończył występ Chór FERMATA pod kierunkiem Anny Kuczmery działającego przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły Muzycznej "Kanon". Zespół skupia sympatyków śpiewu chóralnego wywodzących się z rozmaitych środowisk społecznych i zawodowych. Najliczniejszą grupę stanowią pracownicy oświaty. Warto zaznaczyć, że niektórzy chórzyści dojeżdżają nawet spoza Kozienic. Chór ma na swoim koncie wiele udanych występów, podczas których prezentował różnorodny repertuar - od muzyki sakralnej po rozrywkową oraz kolędy. Z ważniejszych osiągnięć zespołu należy wymienić udział w kolejnych edycjach Festiwalu Muzyki Sakralnej im. Józefa Furmanika, Kozienickiej Wiosny Chóralnej oraz w koncertach karnawałowych organizowanych przez tutejszą Szkołę Muzyczną. Ponadto w lecie '2016 chór brał udział w międzynarodowym festiwalu kultury ludowej w Złotych Piaskach (Bułgaria). Obecnie przygotowuje się do podobnej imprezy w czeskiej Pradze. Chór FERMATA zaprezentował utwory: "Amatemi ben mio" (muz. Luca Marenzio), "Java Jive" (muz. Ben Oakland); przy fortepianie - Kacper Majewski oraz "Kurdesz" - piosenka szlachecka z XVIII wieku; akordeon - Jacek Tłuścik.
Zwieńczeniem koncertu były podziękowania i kwiaty dla artystów oraz organizatorów tego muzycznego przedsięwzięcia. Do ponownego odwiedzenia Kozienic i wspólnego śpiewania zaprosił wszystkich dyrektor Szkoły Muzycznej - Zdzisław Włodarski. Uroczystym FINAŁEM tegorocznej II Kozienickiej Wiosny Chóralnej było ponowne, wspólne wykonanie kanonu "Wiosna". Dyrygująca - Anna Kuczmera zaprosiła do włączenia się w śpiew zgromadzoną na sali publiczność.
Organizatorami II Kozienickiej Wiosny Chóralnej byli: Szkoła Muzyczna I stopnia w Kozienicach, Rada Rodziców działająca przy szkole oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Muzycznej KANON.
Koncert poprowadził Piotr Wołowicz.

2-4 czerwca 2017r. Kolejny wielki sukces Kozienickiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej FURIOSO Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach

  W dniach 2 - 4 czerwca 2017r. w powiecie bielskim (Bielsko - Biała, Kozy, Jasienica) odbył się Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych "Złota Trąbka". W tegorocznej, czternastej edycji festiwalu udział wzięło 8 orkiestr: z Polski - Tingle-Tangle Band z Pisarzowic (kapelmistrz: Marcin Słonina), Orkiestra Dęta Glorieta z Jaworza (kapelmistrz: Stanisław Sojka), Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kóz (kapelmistrz: Stanisław Wróbel), Niezależny Zespół Miłośników Muzyki z Kóz (kapelmistrz: Rafał Krywult), Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ligota przy MDK Czechowice-Dziedzice (kapelmistrz: Tomasz Janusz), Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta Furioso (kapelmistrz: Kamil Żarnecki), z Czech - Dechový orchestr mladých ZUŠ Příbor (kapelmistrz: Ivo Lacný) i Łotwy - Gulbenes Mūzikas skolas pūtēju orķestris (kapelmistrz: Donāts Veikšāns).
Orkiestry rywalizowały w trzech kategoriach konkursowych: Koncercie Estradowym, Przeglądzie Orkiestr o Puchar Starosty Bielskiego oraz Musztry Paradnej.
Jednak Festiwal "Złota Trąbka" to nie tylko rywalizacja, to również wspólne muzykowanie połączonych orkiestr oraz koncerty plenerowe zespołów, które w tegorocznej edycji odbyły się w Bielsku-Białej, Rudzicy, Jaworzu, Jasienicy i Kozach.
Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta FURIOSO pod kierunkiem Kamila Żarneckiego zdobyła nagrodę GRAND PRIX XIV Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych "Złota Trąbka".
Pozostałe nagrody zdobyte przez kozienicką orkiestrę:
- Złoty Dyplom w Konkursie Estradowym,
- Złoty Dyplom w Konkursie Musztry Orkiestrowej,
- Srebrny Dyplom w Przeglądzie Orkiestr o Puchar Starosty Bielskiego,
- Puchar Wójta Gminy Kozy dla Najlepszego Polskiego Zespołu,
- Indywidualne wyróżnienie dla tambourmajorki - Joanny Wilk.

27 marca 2017r. Koncert podczas uroczystości wręczania nagród w konkursie "Żołnierze wyklęci. Walka o pamięć i cześć"

  W poniedziałek, 27 marca na Sali Koncertowo - Kinowej Centrum Kulturalno -Artystycznego w Kozienicach odbyła się uroczystość wręczenia nagród w tegorocznej edycji konkursu "Żołnierze wyklęci. Walka o pamięć i cześć", który jest organizowany od 2013r. z inicjatywy Marszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej - Stanisława Karczewskiego.
Na prośbę pana marszałka skierowaną do dyrektora Szkoły Muzycznej w Kozienicach, uczniowie, absolwenci oraz nauczyciele szkoły wykonali koncert, który był zwieńczeniem tej uroczystości.
Relacje z tego wydarzenia można obejrzeć klikając w link, zamieszczony w zakładce galeria -galeria video.

23 marca 2017r. Warsztaty oraz Koncert Perkusyjny

  23 marca w Sali Kameralnej Szkoły Muzycznej odbyły się warsztaty perkusyjne dla uczniów klas perkusji z Kozienic oraz Oddziału Zamiejscowego w Pionkach poprowadzone przez prof. Stanisława Skoczyńskiego - polski muzyk perkusista specjalizujący się w wykonaniach muzyki współczesnej, nauczyciel akademicki klasy perkusji w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Specjalizuje się w interpretacji dzieł pisanych na duże instrumentarium perkusyjne multiplepercussion oraz teatru instrumentalnego.
Stanisław Skoczyński jest solistą Polskiej Orkiestry Radiowej w Warszawie oraz współzałożycielem pierwszego powojennego zespołu perkusyjnego Warszawska Grupa Perkusyjna. Wykłada na licznych kursach, seminariach i kongresach perkusyjnych oraz uczelniach polskich i zagranicznych. Prowadzi obszerną działalność promującą i popularyzującą muzykę perkusyjną. Jest inicjatorem wielu festiwali, konkursów z tej dziedziny. Inicjował powstanie takich wydarzeń, jak: Międzynarodowy Festiwal Sztuki Perkusyjnej CROSSDRUMMING, Światowy Kongres Sztuki Perkusyjnej, Międzynarodowe Perkusyjne Kursy Mistrzowskie czy Międzynarodowy Konkurs Perkusyjny im. Mikołaja Stasiniewicza. W lutym 2011, z okazji obchodów 200-lecia Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, został odznaczony Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
Spotkanie z profesorem stanowiło dla uczniów naszej szkoły okazję do sprawdzenia swoich umiejętności gry na instrumentach perkusyjnych oraz poszerzenia wiedzy i rozwijania tychże umiejętności. Zwieńczeniem warsztatów był Koncert Perkusyjny w wykonaniu podopiecznych prof. Stanisława Skoczyńskiego - Grzegorza Chwalińskiego oraz Anny Górnej, reprezentujących Szkoły Muzyczne II stopnia w Radomiu oraz w Warszawie.
Grzegorz Chwaliński zaprezentował na marakasach utwór typowy dla muzyki etnicznej Ameryki Łacińskiej w nowoczesnej aranżacji z wykorzystaniem muzyki elektronicznej oraz swój popisowy numer Thirteen Drums, wykonany na tytułowych 13 bębnach. Anna Górna zagrała na marimbie Suitę Jana Sebastiana Bacha.
Wyrazem wdzięczności dla młodych artystów były gromkie brawa publiczności oraz kwiaty wręczone przez uczniów Szkoły Muzycznej. Dyrektor szkoły podziękował prof. Stanisławowi Skoczyńskiemu za przeprowadzone warsztaty i wyraził swoje uznanie dla jego pracy.
Pomysłodawcą zorganizowania tego spotkania był nauczyciel klasy perkusji w Szkole Muzycznej I stopnia w Kozienicach - Mateusz Skórkiewicz.

20 marca 2017r. Chopin na jazzowo

  W poniedziałek, 20 marca gościliśmy w Szkole Muzycznej Andrzeja Jagodzińskiego - pianistę jazzowego, kompozytora, aranżera i pedagoga.
Andrzej Jagodziński ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie w klasie waltorni. Już w okresie studiów - w latach 1975-80 - współpracował jako waltornista z Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji w Warszawie.
W 1977 założył swój pierwszy zespół, który towarzyszył w koncertach i nagraniach Anecie Łastik. Dwa lata później jako pianista otrzymał nagrodę indywidualną, a jego kwartet - nagrodę główną w konkursie Old Jazz Meeting "Złota Tarka" w Warszawie.
Od tego momentu całkowicie poświęcił się muzyce jazzowej i fortepianowi. Jako pianista i waltornista współpracował m.in. z zespołami "Old Timers" i "Swing Session" Henryka Majewskiego, kwartetem Janusza Muniaka, kwartetem Zbigniewa Namysłowskiego czy Big Warsaw Band. Od 1987 jest stałym akompaniatorem Ewy Bem. Występował niemal na całym świecie (Europa, Australia, Stany Zjednoczone, Indie, Kuwejt, Kuba), biorąc udział m.in. w tak prestiżowych festiwalach, jak "Jazz Yatra - Bombay", "Ost-West Nurnberg", "Jazz in Europe - Paris", "Skane Festivalen in Malmö", "Edinburgh Art Festival", "Leverkusener Jazz Tage", "Istanbul International Festival", "Ankara Music Festival" oraz we wszystkich czołowych festiwalach jazzowych w Polsce. W 1993 stworzył zespół Andrzej Jagodziński Trio, w skład którego wchodzi także perkusista Czesław Bartkowski i kontrabasista Adam Cegielski. W 1994 ukazała się płyta Tria pt. "Chopin", zawierająca jazzowe aranżacje utworów Fryderyka Chopina. Album ten przyczynił się do wielkiego sukcesu zespołu, otrzymując m.in. nagrodę Polskiego Przemysłu Muzycznego "Fryderyk 1994" oraz nagrodę Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Jazzowej w Łodzi "Melomani '94". Kolejny krążek - "Chopin Once More" został nagrodzony w 2000 Złotą Płytą. Trio od 2002 współpracuje z włoskim pianistą Giovannim Mirabassi, koncertując na całym świecie. W 2003 ukazała się płyta "Giovanni Mirabassi & Andrzej Jagodziński Trio", która wydana została również w Japonii i przez kilka tygodni utrzymywała się tam na pierwszym miejscu listy najlepiej sprzedających się albumów jazzowych. W 2006, jednocześnie w Polsce i Japonii, ukazała się kolejna płyta - "C-minor", nagrana w tym samym składzie. Jako aranżer i kompozytor, Andrzej Jagodziński współpracował z Polskiem Radiem i Telewizją Polską, uczestnicząc w nagraniach wielu programów, m.in. "Studio Hi-fi", "Count Basie Made in Poland" i "Inny Chopin". Andrzej Jagodziński został uhonorowany Nagrodą "Mateusz '94", przyznaną przez Program III Polskiego Radia za "Jazzowego Chopina i Poezję w Muzyce", a w 2005 - odznaczony przez Ministra Kultury Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis". Również w 2005 roku, jako jedyny Polak, zasiadł w jury 1. Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych w Moskwie.
O godzinie 18.00 w Sali Kameralnej Szkoły Muzycznej Andrzej Jagodziński zagrał koncert "Chopin na Jazzowo". Został on zorganizowany w związku z 207 rocznicą urodzin Fryderyka Chopina.
Andrzej Jagodziński, który zapoczątkował jazzowe wykonania muzyki klasycznej i jednocześnie modę na jazzowe interpretacje muzyki Fryderyka Chopina, podczas poniedziałkowego koncertu zaproponował publiczności takie właśnie aranżacje najwybitniejszego polskiego kompozytora doby romantyzmu.
Zgromadzona publiczność wyraziła swoje zadowolenie oraz podziw dla artysty, gromkimi brawami, co poskutkowało podwójnym bisem. Koncert poprowadził Tomasz Wielechowski - nauczyciel Szkoły Muzycznej, były uczeń Andrzeja Jagodzińskiego.

17 marca 2017r. Chopin w Kosmosie

   Dzięki inicjatywie dyrektora Szkoły Muzycznej I st. w Kozienicach - Oddziału Zamiejscowego w Pionkach, Zdzisława Włodarskiego, w pionkowskim Miejskim Ośrodku Kultury został zorganizowany recital fortepianowy wybitnego polskiego pianisty Karola Radziwonowicza, który odbył się 17 marca 2017 roku.
Licznie zgromadzona tego dnia publiczność miała okazję wysłuchać muzyki Fryderyka Chopina. Utworom tym towarzyszyła projekcja filmu dokumentalno - muzycznego Chopin: The Space Concert w reżyserii Adama Ustynowicza, nagrodzonego Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Monaco. Unikalne zdjęcia Ziemi wykonane przez astronautów podczas wyprawy STS-130 zapierały dech w piersiach, a Karol Radziwonowicz jak tylko potrafił, starał się oczarować pionkowskich słuchaczy chopinowską muzyką ( Preludium A-dur op. 28 nr 7, Etiuda c-moll op. 10 nr 12, Nokturn Es-dur op. 9 nr 2, Polonez A-dur op. 40 nr 1, Walc Des-dur op. 64 nr 1, Berceuse Des-dur op. 57, Etiuda E-dur op. 10 nr 3, Ballada g-moll op. 23).
Karol Radziwonowicz urodził się w 1958 roku w Warszawie. Swoje kształcenie muzyczne ropoczął pod okiem ojca, Henryka. Studia pianistyczne ukończył w klasie Barbary Muszyńskiej, które odbył w warszawskiej Akademii Muzycznej. W latach 1987-88, jako stypendysta Fundacji Fulbrighta, doskonalił swoje umiejętności w Indiana University School of Music w Bloomington pod kierunkiem György Sebőka.
Jest laureatem wielu ogólnopolskich jak i międzynarodowych konkursów. Karol Radziwonowicz prowadzi ożywioną działalność artystyczną w kraju i za granicą. Koncertował on jako solista z wieloma znanymi orkiestrami symfonicznymi w Polsce i za granicą, w centrach muzycznych Europy, obu Ameryk oraz Australii.
Artysta posiada znaczący dorobek fonograficzny. Jako jedyny pianista na świecie nagrał dla wytwórni Selene Records i Le Chant du Monde wszystkie dzieła fortepianowe Ignacego Jana Paderewskiego. Jego nagrania zostały wyróżnione licznymi nagrodami, m.in. nagrodą francuskich krytyków "Diapason". Karol Radziwonowicz zajmuje się również działalnością pedagogiczną: prowadzi klasy mistrzowskie na zaproszenie uczelni w Tokio, San Francisco, Hawanie, San Jose, Limie, Lubjanie, Krakowie i Wrocławiu. Od wielu lat jest też jurorem konkursów pianistycznych w kraju i za granicą. Jest prezesem Towarzystwa im. Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie.

6 marca 2017r. Koncert zespołu Mellow Five

  W poniedziałek, 6 marca w Sali Kameralnej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach odbył się koncert zespołu Mellow Five. Jest to kwintet znakomitych artystów, instrumentalistów, grających m.in. w orkiestrach symfonicznych Filharmonii oraz Teatru Wielkiego w Łodzi, a na co dzień wykładowców Łódzkiej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów. Zespół tworzą: Dorota Cegielska - fagot, Jacek Delong - saksofon, Agata Piotrowska - Bartoszek - obój, Ewelina Zawiślak - flet, Adam Manijak - fortepian.
Spotkanie z muzykami rozpoczęły warsztaty instrumentalne dla uczniów szkoły muzycznej, których zwieńczeniem był wieczorny koncert. Po powitaniu zgromadzonej publiczności oraz krótkiej prezentacji członków zespołu Mellow Five rozpoczęła się I część koncertu poświęcona polskim artystom. Zabrzmiały "Prząśniczka" Stanisława Moniuszki oraz muzyka Wojciecha Kilara do filmu "Ziemia Obiecana". Utwory te są szczególnie bliskie sercom członków zespołu, gdyż związane z miastem, w którym żyją i pracują.
Ostatnim polskim utworem zaprezentowanym na koncercie był utwór "Nie odchodź" Jerzego Wasowskiego. Do jego wykonania został zaproszony, grający na saksofonie, absolwent Szkoły Muzycznej w Kozienicach - Damian Bączek. Następnie w Sali Kameralnej rozbrzmiewała muzyka amerykańska. Zgromadzona publiczność wysłuchała m.in.: Suitę z "West Side Story" oraz kompozycję "Mellow fantasy". Na zakończenie artyści wykonali utwór "Ratuj się, kto może" Większość kompozycji wykonywanych przez zespół Mellow Five to nowe aranżacje klasycznych utworów stworzone przez pianistę - Adama Manijaka. Po żywiołowej reakcji publiczności można wnioskować, iż koncert wszystkim bardzo się podobał. Dyrektor szkoły muzycznej - Zdzisław Włodarski, w imieniu całej społeczności szkolnej wyraził podziękowania artystom za poprowadzenie warsztatów oraz zagrany koncert. Wyrazem wdzięczności były również kwiaty wręczone przez uczniów.

26 lutego 2017r. Koncert Muzyki Karnawałowej 2017 - Centrum Aktywności Lokalnej Pionki

  26 lutego odbył się u e Centrum Aktywności Lokalnej Koncert Muzyki Karnawałowej. Impreza była niezwykle udana. Po raz kolejny sala widowiskowa w CAL wypełniła się po brzegi. W koncercie wystąpili uczniowie, absolwenci i nauczyciele Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach oraz zaproszeni artyści. Impreza miała charakter charytatywny. W czasie koncertu były zbierane pieniądze dla sześcioletniej Lenki, która cierpi na autyzm. Udało nam się zebrać 3177,42 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję.

19 lutego 2017r. Koncert Muzyki Karnawałowej 2017

  W niedzielę, 19 lutego dobra zabawa i wesoła atmosfera, jak na karnawał przystało, panowały w Szkole Muzycznej I stopnia w Kozienicach. Właśnie wtedy w sali kameralnej odbył się Koncert Muzyki Karnawałowej z udziałem uczniów, nauczycieli, absolwentów szkoły oraz zaproszonych gości.
Koncert rozpoczęła Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta Furioso pod kierunkiem Kamila Żarneckiego, prezentując utwory: Saxonia Blues, Quando, quando oraz Zespół Perkusyjny Mateusza Skórkiewicza, wykonując, w niezwykle żywiołowy sposób, utwór Oye como va Carlosa Santany.
Następnie zgromadzoną na sali publiczność oraz przybyłych, zaproszonych gości m.in. starostę powiatu kozienickiego Andrzeja Junga, zastępcę burmistrza Gminy - Kozienice Małgorzatę Bebelską oraz przedstawicieli Rady Miejskiej w Kozienicach, powitała prowadząca niedzielny koncert - Edyta Zawadzka. Kolejnym artystą był najmłodszy tego wieczoru przedstawiciel Szkoły Muzycznej - Jakub Tłuścik, uczeń klasy I, który wykonał na trąbce utwór Wszyscy święci. Na scenie towarzyszył mu tata - Jacek Tłuścik, grający na akordeonie.
W słoneczne rejony Gruzji, do miasta Batumi przeniosły publiczność: Zofia Zielińska, Klara Golisz, Natalia Wilczek oraz Anna Wasińska tworzące Zespół Wokalny prowadzony przez Patrycję Kawęcką - Czerską. Zespołowi towarzyszyła sekcja akompaniująca w składzie: Paulina Kucińska - gitara basowa, Sebastian Iwanowicz - gitara, Tomasz Wielechowski - fortepian, Kacper Majewski - perkusja.Następnie zieloną Irlandię przywołał Michał Bielenda, wykonując na skrzypcach melodie pochodzącą właśnie z tego zakątka świata. Michałowi na scenie towarzyszyli: Paulina Kucińska - kontrabas oraz Artur Miedziński - akordeon.
Na koncercie nie zabrakło również utworów z repertuaru polskich wokalistów. Aleksandra Ostrowska - uczennica klasy trzeciej, zaśpiewała Smsy z repertuaru Ewy Bem. Tuż po niej Zespół Girls on Fire (Joanna Wilk, Karolina Chałas - gitara elektryczna, Weronika Krupa - inst. klawiszowe, Sandra Kocyk - gitara basowa, Anna Kocyk - perkusja, Natalia Wilczek - gitara akustyczna, wokal) rozgrzał serca widzów Bujanym bluesem z repertuaru Majki Jeżowskiej.
Melodie bliskie naszemu sercu odegrał Zespół Folkowy "Dzikie Harce" w składzie: Anna Jopek - skrzypce, Patrycja Adamczyk - trąbka, Natalia Chałdaś - flet, wokal; Iga Smolarczyk - bęben, wokal; Bartłomiej Łukiewicz - klarnet. Wraz z nauczycielem prowadzącym zespół - Patrykiem Walczakiem zespół wykonał: pieśń kurpiowską Kukawanka kuka, melodię kielecką Polka Żydówka oraz Kto sie zani.
W trakcie koncertu swoje umiejętności zaprezentowali także nauczyciele Szkoły Muzycznej. Wystąpili w dwóch odsłonach: jako zespół SPECIAL FIUSION BAND (Sebastian Iwanowicz - gitara, Tomasz Gieroń - akordeon, Tomasz Strzelczyk - saksofon oraz gościnnie Maciej Dobrzański - kontrabas, Kacper Majewski - bębny) oraz PIĘKNI I KRNĄBRNI (Patryk Walczak - akordeon, Tomasz Strzelczyk - saksofon, Tomasz Wielechowski - fortepian oraz gościnnie - Maciej Dobrzański - kontrabas, Kacper Majewski - perkusja). W wykonaniu nauczycieli zgromadzona publiczność wysłuchała : Viaggio Richarda Galliano , Tico tico Zequinha de Abreu, wiązankę tang oraz Za Tobą pójdę jak na bal z repertuaru Krzysztofa Krawczyka. W Koncercie Muzyki Karnawałowej nie mogło zabraknąć Orkiestry Kameralnej Kozienickie Smyczki pod kierunkiem Adriana Hanke, która tym razem przeniosła słuchaczy na Dziki Zachód, wykonując utwór Wesoły Kowboj.
Gwiazdą wieczoru był Bartosz Kołsut z zespołem HUMI ACCORDION BAND. Zespół prowadzi działalność artystyczną przy Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu od 1986 roku. Kierownikiem muzycznym zespołu jest Artur Miedziński - solista i kameralista. W skład zespołu wchodzą uczniowie klasy akordeonu, instrumentów dętych, strunowych i perkusyjnych szkół muzycznych II stopnia oraz gościnnie absolwenci, wyróżniający się młodzi, uznani soliści. Jednym z nich jest właśnie Bartosz Kołsut - student Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie; laureat licznych konkursów festiwali i przeglądów ogólnopolskich i międzynarodowych, zdobywca tytułu "Młody Muzyk roku 2014". Spektakularnym osiągnięciem Bartosza Kołsuta jest dwukrotny występ w nowojorskiej Carnegie Hall - 2014 roku i 2016 roku. Zaproszenie do najbardziej prestiżowej sali koncertowej na świecie otrzymał m.in. dzięki wygranej w International Music Talent Competition Fall 2014.
Zespół HUMI ACCORDION BAND, wraz z Bartoszem Kołsutem i Grupą Wokalną Piotra Markowskiego wykonał utwory muzyki włoskiej, cygańskiej i francuskiej (Adolf Goetze - Tańce Dalmatyńskie cz. I Jovano, Jovanke, JoPrivate - Pierwszy Maj - walc, AndreAstier - La Tempete solo na akordeonie Bartosz Kołsut, Henri Betti - C’est si bon solo na akordeonie Bartosz Kołsut, grupa wokalna, Mikołaj Rizol - Czardasz, Toto Cotunio - Italiano Vero grupa wokalna). Występy wszystkich wykonawców publiczność nagrodziła gromkimi brawami i owacjami n a stojąco. Artyści odwdzięczyli się publiczności zapraszając wszystkich zgromadzonych na sali do wspólnego wykonani utworu finałowego "Cyganeria".
Za zaangażowanie włożone w przygotowanie tego wydarzenia, wsparcie i chęć działania, dyrektor szkoły - Zdzisław Włodarski, podziękował uczniom, ich rodzicom, nauczycielom oraz władzom miasta.
Na zakończenie koncertu wszyscy muzycy wykonali "Marsz Radeckiego".
Był to już siódmy w historii szkoły Koncert Muzyki Karnawałowej zorganizowany przez Szkołę Muzyczną I stopnia w Kozienicach, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Kanon oraz Radę Rodziców działającą przy szkole. Koncert ten był wyjątkowym wydarzeniem nie tylko pod względem artystycznym. W jego trakcie przeprowadzono zbiórkę pieniędzy, poprzez zakupienie fantów, na rzecz Fundacji "Zdrowe Dziecko".
Koncert był współfinansowany ze środków Gminy Kozienice.

09 stycznia 2017r. Recital Saksofonowy

  Dbając o jak najlepszy poziom edukacji uczniów Szkoły Muzycznej, dyrektor szkoły - Zdzisław Włodarski, oprócz doboru doskonałej kadry pedagogicznej, zaprasza znanych i cenionych muzyków, organizując dodatkowe wykłady edukacyjne czy warsztaty. Podczas tych spotkań uczniowie otrzymują cenne wskazówki dotyczące gry na danym instrumencie; ustawienia aparatu gry, interpretacji utworu, zachowania na scenie podczas występów itp. Zwieńczeniem takich warsztatów są koncerty, recitale, podczas których, nie tylko społeczność Szkoły Muzycznej, ale również społeczność lokalna może podziwiać umiejętności zapraszanych gości - artystów.
I tak 9 stycznia w progach Szkoły Muzycznej gościli: saksofonista - Paweł Gusnar oraz pianistka - Agnieszka Przemyk - Bryła. W ciągu dnia poprowadzili warsztaty z uczniami klas saksofonu oraz fortepianu. Wieczorem, w Sali Kameralnej Szkoły Muzycznej, odbył się recital w ich wykonaniu. Paweł Gusnar to kameralista, pedagog, profesor i prorektor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Artysta wszechstronny, otwarty na różne style i formy ekspresji. Na równie wysokim poziomie łączy działalność na polu muzyki klasycznej, jazzowej i rozrywkowej. Koncertuje na estradach prestiżowych sal koncertowych - filharmonicznych i kameralnych, w Polsce i za granicą. Jako solista występował m.in. z orkiestrami: Sinfonia Varsovia, Polska Orkiestra Radiowa, Amadeus, Concerto Avenna, NOSPR, Royal Northern College of Music, Orchestre Valentiana, Lviv Chamber Orchestra Academia.
Współpracuje także z zespołami jazzowymi i rozrywkowymi. Koncertuje i nagrywa jako muzyk sesyjny (liczne produkcje TV). Propagator muzyki współczesnej i niestrudzony promotor polskiej literatury saksofonowej w świecie. Dla niego powstają dzieła, które prawykonuje na arenie międzynarodowej - zarówno koncerty saksofonowe, jak i liczne utwory kameralne. Od 2015r., nakładem wydawnictwa Ars musica, ukazuje się seria Paweł Gusnar Collection, zawierająca utwory napisane dla tego saksofonisty. W dorobku posiada blisko 50 płyt CD, w tym pięć solowych. Zdobywca trzech Fryderyków (2014 - za Saxophone Varie, 2015 - za Paweł Łukaszewski. Musica Sacra 5, 2016 - za Verbum Incarnatum w kategorii Album Roku - Muzyka Dawna), dwukrotnie nominowany do tytułu Koryfeusza Muzyki Polskiej (2014, 2015). Zasiada w jury konkursów i prowadzi kursy mistrzowskie w najlepszych ośrodkach muzycznych świata. Paweł Gusnar jest artystą firm Yamaha, BG Franck Bichon oraz D’Addario. Agnieszka Przemyk - Bryła - kameralistka, doktor habilitowany sztuki muzycznej, pedagog (UMFC i ZPSM nr 4 im. Szymanowskiego w Warszawie). Jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych, a także stypendystką Ministra Kultury i Sztuki, Międzynarodowego Klubu ZONTA, Fundacji Kultury, Fundacji Reginy Smendzianki oraz Burmistrza Miasta Hamamatsu. Jako solistka i kameralistka występuje w prestiżowych salach koncertowych na czterech kontynentach. Zasiada w jury konkursów i prowadzi kursy mistrzowskie w Polsce, we Włoszech, w Tunezji, Stanach Zjednoczonych i Chinach. Dokonała wraz z Konstantym Andrzejem Kuklą i Tomaszem Strahlem rejestracji wszystkich dzieł kameralnych Chopina (DUX 1163). Płyta otrzymała nagrodę "Disc excepcional" hiszpańskiego magazynu Scherzo oraz nominację do Fryderyka. W 2016 roku wraz z Pawłem Gusnarem zarejestrowała dla tej samej wytwórni wybrane dzieła polskiej literatury saksofonowej XXI w.
Podczas poniedziałkowego Recitalu zgromadzona na Sali Kameralnej publiczność wysłuchała następujących kompozycji: Paweł Łukaszewski "Aria" na saksofon sopranowy i fortepian, Wijnand van Klaveren "Sonate a la maniere de Francis Poulenc" na saksofon altowy i fortepian; cz. I Allegro, cz. II Interlude, cz. III Rondeau a la francaise, Andre Waignein "Deux Mouvements" na saksofon altowy i fortepian; I Complainte, II Caprice, Pedro Iturralde "Memorias (Triptico)" na saksofon sopranowy i fortepian; I Lisboa, II Casablanca, III Alger, Astor Piazzolla "Le Grand Tango a Mstislav Rostropovich" na wiolonczelę i fortepian, opracowanie na saksofon altowy - Paweł Gusnar.
Występ artystów został nagrodzony gorącymi brawami i niekończącymi się prośbami o bis. Na zakończenie dyrektor Szkoły Muzycznej podziękował muzykom za przybycie do naszej szkoły; za przeprowadzone warsztaty i wspaniały występ. Przedstawiciele społeczności uczniowskiej, w ramach podziękowania, wręczyli gościom kwiaty. Niewątpliwie, dla uczniów szkoły muzycznej był to dzień pełen wrażeń artystycznych.

22 grudnia 2016r. Koncert Świąteczny

  Święta Bożego Narodzenie to czas szczególny; to magia opleciona zwyczajami, tradycjami i wierzeniami. Ten wyjątkowy okres w roku przywraca radość i nadzieję, ale jednocześnie zmusza do zadumy i refleksji. W atmosferę tych najpiękniejszych świąt wpisuje się, oprócz przeżyć duchowych, pachnący lasem świerk, biały opłatek, wigilijny stół z całym bogactwem smaków i zapachów, radość z przebywania w gronie najbliższych. Właśnie w takiej radosnej, rodzinnej atmosferze odbył się Koncert Świąteczny, zorganizowany 22 grudnia przez Szkołę Muzyczną I stopnia w Kozienicach, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Muzycznej "Kanon" oraz Radę Rodziców działającą przy szkole.
Licznie zgromadzoną się na Sali Kameralnej publiczność powitała Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Furioso" pod kierunkiem Kamila Żarneckiego, wykonując tradycyjne polskie kolędy: "Dzisiaj w Betlejem", "Cicha noc", "Bóg się rodzi". Następnie na scenie wystąpiły chóry działające w szkole pod kierunkiem Anny Kuczmery: "Bel Canto", złożony z uczniów szkoły oraz chór "Fermata", skupiający w swych szeregach osoby dorosłe, sympatyków szkoły, których pasją jest muzyka i śpiew. W wykonaniu chórów usłyszeliśmy: "Na Boże Narodzenie", "Gore gwiazda Jezusowi", "Przybieżeli do Betlejem" oraz "Tyumfy Króla Niebieskiego", "Z narodzenia Pana", "Radujtiesia wsi ludije".
Po tych prezentacjach przyszedł czas na montaż słowno - muzyczny w wykonaniu Zespołu Teatralnego Szkoły Muzycznej, tworzonego przez uczniów Oddziału Zamiejscowego w Pionkach. Dzieciom towarzyszyła orkiestra pod kierunkiem Kacpra Majewskiego; utworzona specjalnie na ten koncert, złożona z absolwentów (Karol Bączek - puzon, Damian Bączek - saksofon, Kacper Majewski - perkusja, Szymon Pawluczuk - trąbka) oraz nauczycieli szkoły muzycznej (Patryk Walczak - akordeon, pianino elektryczne; Jakub Staniszewski - fortepian; Anna Gocel, Martyna Siemiątkowska - skrzypce; gościnnie: Karolina Nosowska - altówka; Maria Wojutyńska - wiolonczela, Kamil Żarnecki - trąbka; Anna Wiosna - flet; Tomasz Strzelczyk - saksofon; Andrzej Wartyni - gitara basowa; Mateusz Skórkiewicz - perkusjonalia) . Mali artyści, którzy wcielili się w role aniołów, w piękny sposób przekazali podstawowe prawdy związane ze Świętami Bożego Narodzenia, opisując okoliczności narodzin Bożej Dzieciny. Anielskie dialogi przeplatane były kolędami i pastorałkami w wykonaniu solistów wraz z zespołem uczniów: "Gdy się Chrystus rodzi"(Klara Golisz), "Z narodzenia Pana" (Michał Bielenda, Aleksandra Ostrowska), "Lulajże Jezuniu" (Anna Wasińska), "Nie było miejsca dla Ciebie" (Zofia Zielińska), "Dzisiaj w Betlejem" (Klara Golisz, Anna Wasińska, Natalia Wilczek, Amelia Smolarczyk, Zofia Zielińska), "Północ już była" (Paulina Kozera, Maja Janiszewska, Maja Zawadzka, Jagoda Gregorczyk), "Przybieżeli do Betlejem" (Natalia Chałdaś, Nina Tywonek, Joanna Cichowlas, Klaudia Pułkowska, Aleksandra Strzelczyk), "Piosenka o Bożym Narodzeniu" (Dobromiła Seredyn), "Mizerna Cicha" (Natalia Wilczek) oraz na zakończenie, w wykonaniu wszystkich zgromadzonych na sali, kolęda "Bóg się rodzi". II Koncert Świąteczny zachwycił widzów, o czym świadczyły gromkie, niekończące się brawa i podwójny bis. Na zakończenie koncertu głos zabrał dyrektor szkoły - pan Zdzisław Włodarski. Podziękował i wyraził słowa uznania dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie i realizację tego wydarzenia. Zgromadzonym na sali, pan dyrektor złożył także życzenia świąteczne, podkreślając szczególnie, aby w żadnym domu nie zabrakło chleba, którego symbolem jest wigilijny opłatek.
Kierownictwo artystyczne nad wydarzeniem sprawowała Kinga Bobienko, która poprowadziła koncert. Solistów przygotowała Patrycja Kawęcka - Czerska - nauczycielka klasy wokalnej Szkoły Muzycznej. Orkiestra wykonywała kolędy w aranżacjach Kacpra Majewskiego.

1.12.2016r.  Koncert Muzyki Filmowej

  1 grudnia w sali Koncertowo - Kinowej Centrum Kulturalno - Artystycznego rozbrzmiewała muzyka filmowa. Wszystko za sprawą koncertu zorganizowanego przez Szkołę Muzyczną, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Muzycznej Kanon oraz Radę Rodziców działającą przy szkole.
Podczas koncertu uczniowie, absolwenci, nauczyciele Szkoły Muzycznej oraz zaproszeni goście zaprezentowali znane i lubiane melodie filmowe, polskich i zagranicznych produkcji. Koncert rozpoczął występ Kozienickiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Furioso pod kierunkiem Kamila Żarneckiego. Orkiestra wykonała wiązankę melodii filmowych skomponowanych przez Johna Williamsa. Zgromadzona na sali publiczność usłyszała motyw przewodni z filmu "Star Wars", ścieżkę muzyczną z filmu "James Bond" oraz melodię z filmu "Szczęki". Po amerykańskich produkcjach przyszedł czas na rodzime dźwięki. Orkiestra Kameralna Kozienickie Smyczki pod kierunkiem Adriana Hanke wykonała dwa fragmenty z filmu "W pustyni i w puszczy" skomponowane przez Krzesimira Dębskiego: "Afryka piękna i smutna" oraz piosenkę "Rzeka marzeń", którą z towarzyszeniem orkiestry zaśpiewała Agata Krześniak. Następnie wystąpił na scenie Zespół Akordeonowy Arturo Band pod kierunkiem Artura Miedzińskiego, który wykonał temat z filmu "Komisarz Maigret".
Swoimi umiejętnościami podczas czwartkowego koncertu pochwalił się także zespół "Girls on Fire" w składzie: Joanna Wilk i Karolina Chałas - gitara elektryczna, Sandra Kocyk - gitara basowa, Weronika Krupa - instrumenty klawiszowe, Anna Kocyk - perkusja, Magdalena Widerska - trąbka, wokal. Uczennice wykonały utwór z filmu "Blues Brothers" - "Can’t Turn You Loose" oraz piosenkę z serialu "Siedem życzeń".
Część pierwszą koncertu zakończył występ Big Bandu pod dyrekcją Tomasza Strzelczyka. W wykonaniu tego zespołu zgromadzona publiczność wysłuchała muzyki z filmu "Mission Impossible" oraz amerykańskiego telewizyjnego programu edukacyjnego dla dzieci "Ulica sezamkowa".
Po krótkiej przerwie rozpoczęła się druga cześć koncertu. Na scenie wystąpili zaproszeni goście: wokalista jazzowy Wojciech Myrczek oraz Olga Nawara z zespołem "The Jobers". Muzyczna droga Wojciecha Myrczka rozpoczęła się od nauki gry na fortepianie i wiolonczeli. Fascynacja śpiewem nadeszła później i zaprowadziła go na studia w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, które ukończył z wyróżnieniem. Obecnie jest wykładowcą na tejże akademii. Wojciech Myrczek ma na swoim koncie wiele międzynarodowych nagród konkursowych, m.in.: I miejsce i nagroda publiczności Shure Montreux Jazz Voice Competition w Szwajcarii (2013), Nagroda Grand Prix na międzynarodowym konkursie wokalnym Jazz Voices na Litwie (2011) czy Nagroda dla Największej Indywidualności Konkursu Lotos Jazz Festival Bielska Zadymka Jazzowa (2010). Stylistykę wykonawczą artysty cechuje z jednej strony przywiązanie do tradycji jazzowej, a z drugiej: nowoczesny, instrumentalny sposób operowania głosem.
Na czwartkowym koncercie w towarzystwie pianisty - Kajetana Borowskiego oraz zespołu złożonego z nauczycieli i absolwentów Szkoły Muzycznej (Patryk Walczak - akordeon, Mateusz Skórkiewicz - perkusja, Maciej Dobrzański - kontrabas, Tomasz Strzelczyk - saksofon tenorowy, Kamil Żarnecki - trąbka, Bartosz Skórkiewicz - puzon, Damian Bączek - saksofon altowy, Karol Bączek - puzon, Kacper Majewski - perkusjonalia) Wojciech Myrczek wykonał utwory z polskich i zagranicznych produkcji filmowych; m.in.: "Moon River" z filmu "Śniadanie u Tiffaniego", "Absolutnie" z filmu "Droga", czy dobrze wszystkim znany utwór "Byłaś serca biciem" wykonywany przed laty przez Andrzeja Zauchę. Olga Nawara zaczarowała publiczność delikatnym głosem. Wraz z zespołem "The Jobers" w składzie: Piotr Nowakowski - instrumenty klawiszowe, Tomasz Gieroń - gitara, Hubert Bilski - gitara basowa, Maciej Madejski - perkusja oraz występującymi gościnnie z zespołem nauczycielami Szkoły Muzycznej (Adrian Hanke - skrzypce, Martyna Siemiątkowska - skrzypce, Anna Gocel - skrzypce, Maria Wojutyńska - wiolonczela, Kamil Żarnecki - trąbka, Tomasz Strzelczyk - saksofon, Mateusz Skórkiewicz - perkusja, Dariusz Makarewicz - wokal) zabrała publiczność w "muzyczną podróż". Zaprezentowane zostały następujące utwory: "Mamma Mia", "Calling You" z filmu "Bagdad Cafe" czy motyw przewodni z hiszpańskiego serialu "Zbuntowany Anioł".
II Koncert Muzyki Filmowej zakończył się wspólnym występem Olgi Nawary, Wojciecha Myrczka i Dariusza Makrewicza wraz z zespołem "The Jobers" oraz muzykami ze Szkoły Muzycznej. Trio angażując do zabawy zgromadzoną publiczność wykonało utwór "September".
Koncert cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem zgromadzonej publiczności, o czym świadczyła żywa reakcja podczas i po kolejnych występach artystów oraz duża frekwencja na sali.
Koncert poprowadzili: Edyta Zawadzka i Patryk Walczak.
Koncert został współfinansowany ze środków Gminy Kozienice.
Koncert był sponsorowany przez ENEA wytwarzanie.

Koncert Muzyki Filmowej odbył się również w Pionkach dnia 4 grudnia 2016r.

Koncert w Pionkach został zorganizowany przez: Szkołę Muzyczną I stopnia w Kozienicach, Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach oraz Radę Rodziców działającą przy Oddziale Zamiejscowym Szkoły Muzycznej.
Koncert został sfinansowany ze środków Urzędu Miasta w Pionkach.
Zgromadzoną na sali publiczność oraz przybyłych gości powitał dyrektor Centrum Aktywności Lokalnej - pan Marcin Alot. Koncert rozpoczął występ Natalii Mordki - flet (uczennica klasy II Oddziału Zamiejscowego w Pionkach) i Amelii Smolarczyk - wibrafon (uczennica kl. II Szkoły Muzycznej w Kozienicach) wykonujących utwór z filmu "Harry Potter".
Następnie swoje umiejętności zaprezentował Miłosz Kazberuk - uczeń pana Marcina Alota. Na fortepianie wykonał utwór z polskiego serialu telewizyjnego "Dom". Dalsza część koncertu przebiegała w podobnej formie i równie miłej atmosferze, jak to miało miejsce w Kozienicach.
Zgromadzona publiczność każdorazowo występy artystów nagradzała gromkimi brawami.
Na zakończenie koncertu zabrał głos Burmistrz Miasta Pionki - pan Romuald Zawodnik. Przekazał wyrazy uznania i gratulacje wszystkim występującym artystom i wyraził swoją wdzięczność oraz radość z organizacji tego muzycznego wydarzenia w Pionkach.
Koncert poprowadziła Edyta Zawadzka.

23.11.2016r. Koncert zespołu KAGYUMA

  Środa, 23 listopada upłynęła w Szkole Muzycznej pod znakiem wyjątkowej muzyki. O godz. 18.00 w Sali Kameralnej odbył się koncert zespołu KAGYUMA. Tajemnicza nazwa KAGYUMA pochodzi od pierwszych sylab imion dziewczyn tworzących zespół. Ka, Ag, Yu i Ma spotkały się w 2014 roku. Ka, czyli Kama Salach, Ag - Agata Majewska, Yu - Julia Kulpa, Ma - Marta Mackiewicz. Każda z nich była już wtedy na własnej ścieżce muzycznej. Żadna nie odnajdywała się w modnych formułach.
KAGYUMA powstaje jako eksperyment- próba połączenia barw, wrażliwości i inspiracji muzyką jazzową, filmową i etniczną. Dziewczyny tworząc swoją muzykę wykorzystują różne instrumenty, szukają ciekawych brzmień i środków wyrazu.
Zespół KAGYUMA ma już na swoim koncie osiągnięcia, m.in.: Interpretacja utworu Toma Waitsa "W głębokim dole" ukazała się na płycie "Empik prezentuje dobre piosenki - Tom Waits zaśpiewany"; kompozycja do wiersza ks. Jana Twardowskiego "Bliscy i oddaleni" ukazała się na płycie z cyklu "Empik prezentuje dobre piosenki - Jan Twardowski zaśpiewany"; Nagroda TRYTON dla największej osobowości artystycznej 46. Festiwalu FAMA Gaz-System Terminal Sztuki w Świnoujściu; finalistki 37. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (2016); Nagroda Główna Festiwalu Ballady i Piosenki Filmowej w Toruniu (2015); Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Interpretacji Piosenki Aktorskiej w Bydgoszczy (2015); Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Muzyka na Pograniczu w Sanoku (2015); I Nagroda Przeglądu Piosenki Filmowej i Musicalowej we Wrocławiu (2015); uczestniczki programu Must Be The Music 11 - odc.2, Polsat.Obecnie zespół przygotowuje się do nagrania pierwszej EPki. Występ artystek został nagrodzony gromkimi brawami. Były też podziękowania, kwiaty i bisy.
Wieczorny koncert poprzedziły zajęcia otwarte Master Class z jedną z członkiń zespołu, kozieniczanką Agatą Majewską. Warsztaty zostały zorganizowane dla uczniów Szkoły Muzycznej, jak również dla pedagogów od emisji głosu, wokalistów, sympatyków muzyki i śpiewu. Poruszano zagadnienia dotyczące: emisji głosu, technik wokalnych, interpretacji utworów w kontekście występów scenicznych oraz pracy z mikrofonem. Chętnych do skorzystania z cennych rad i wskazówek nie brakowało.
Zarówno warsztaty wokalne, jak i koncert zespołu KAGYUMA stanowiły dla ich uczestników bogactwo nowych wiadomości i muzycznych doświadczeń.

18.11.2016r. Recital skrzypcowy prof. Andrzeja Gębskiego

   W piątek 18 listopada Szkoła Muzyczna gościła prof. Andrzeja Gębskiego - skrzypka, solistę, kameralistę, pedagoga, który przybył do Kozienic na zaproszenie dyrektora szkoły - Zdzisława Włodarskiego.
Andrzej Gębski naukę gry na skrzypcach rozpoczął w siódmym roku życia. Studia wiolinistyczne ukończył w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Mirosława Ławrynowicza uzyskując w 1997r. dyplom z wynikiem celującym. Swoje umiejętności artysta doskonalił pod kierunkiem Wolfganga Marschnera oraz Krystyny Makowskiej i Andrzeja Wróbla (kameralistyka).
Jest laureatem IV Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Karola Szymanowskiego w Łodzi, II Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej im. Krzysztofa Pendereckiego oraz XI Międzynarodowego Konkursu Interpretacji Muzycznej im. Pierra Lantier’a w Paryżu. Od 1997r. jest członkiem Zespołu Kameralistów Camerata Vistula prowadzonego przez Andrzeja Wróbla, a od 2002r. pierwszym skrzypkiem tego zespołu. Jako solista i kameralista Andrzej Gębski uczestniczył w licznych imprezach muzycznych występując na estradach Polski (we wszystkich krajowych filharmoniach), Niemiec, Francji, Turkmenistanu, Austrii, Szwajcarii, Hiszpanii, Wenezueli, Chin i Tajwanu.Artysta jest propagatorem muzyki polskiej, dokonał 54 prawykonań i nagrań archiwalnych dla PRiTV utworów skrzypcowych współczesnych kompozytorów polskich, a także nagrał 16 płyt kompaktowych z muzyką polską.
Od 1998r. Andrzej Gębski zajmuje się również pracą dydaktyczną w macierzystej uczelni. Od 2003r. jest doktorem, od 2008r. doktorem habilitowanym, a od 2011r. profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Od 2000r. prowadzi klasę skrzypiec w elitarnej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Zenona Brzewskiego w Warszawie, a od 2002 r. orkiestrę smyczkową tejże szkoły, którą uformował pod nazwą - "Warszawska Orkiestra Smyczkowa im. Zenona Brzewskiego", z którą występuje w prestiżowych salach koncertowych m.in. w Filharmonii Narodowej, UMFC, w paryskiej sali Unesco i innych czołowych ośrodkach muzycznych.
Za osiągnięcia pedagogiczne i artystyczne skrzypek był wielokrotnie nagradzany m.in.: Nagrodą Specjalną oraz Nagrodą I stopnia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, trzykrotnie Nagrodą Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej, Medalem ,,Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, oraz Medalem UMFC i Medalem Radzyńskiego Towarzystwa Muzycznego. Skrzypek gra na instrumencie współczesnego polskiego lutnika - Wojciecha Topy. W godzinach porannych tj. od godz. 10.00 odbywały się lekcje indywidualne uczniów Szkoły Muzycznej prof. Andrzejem Gębskim. Udzielał im cennych wskazówek dotyczących gry na skrzypcach oraz zachowania na scenie podczas występów.
Swoje umiejętności profesor zaprezentował podczas Recitalu Skrzypcowego, który odbył się o godz. 18.00 w Sali Kameralnej Szkoły Muzycznej. Podczas recitalu prof. Andrzej Gębski wykonał kompozycje: I.J. Paderewskiego, R. Twardowskiego, W. Lutosławskiego, G. Bacewiczówny oraz H. Wieniawskiego. Skrzypkowi towarzyszył, przy fortepianie - Jacek Bondaruk, nauczyciel Szkoły Muzycznej I st. w Kozienicach. Przed każdym kolejnym utworem profesor w niezwykle interesujący sposób opowiadał o autorach dzieł oraz okolicznościach ich powstawania. Licznie zgromadzona na sali publiczność wyraziła swoje zadowolenie i uznanie dla artysty gromkimi brawami, na które ten odpowiedział bisem. Po koncercie uczniowie Szkoły Muzycznej wręczyli prof. Andrzejowi Gębskiemu kwiaty w podziękowaniu za obecność i piękny recital.

6.11.2016r. Zaduszki bluesowe

  Szkoła Muzyczna I stopnia w Kozienicach oraz Stowarzyszenie Szkoły Muzycznej Kanon wyszli z nową propozycją dla sympatyków muzyki organizując koncert Zaduszki Bluesowe. Odbył się on w Sali Kameralnej w Centrum Kulturalno - Artystycznym w Kozienicach, w niedzielę 6 listopada 2016r.
Koncert rozpoczął występ zespołu Girls on Fire. Tworzą go uczennice Szkoły Muzycznej: Joanna Wilk , Karolina Chałas - gitara elektryczna, Sandra Kocyk - gitara basowa, Weronika Krupa - instrumenty klawiszowe, Anna Kocyk - perkusja. Pomysł na utworzenie tego zespołu narodził się na tegorocznych letnich warsztatach muzycznych, które organizowane są każdego roku w wakacje dla uczniów szkoły muzycznej. W wykonaniu Girls on Fire zgromadzona na sali publiczność wysłuchała dwóch utworów: "Opening" z repertuaru zespołu Blues Brothers oraz "Sleepwalk" z repertuaru zespołu The Shadows.
Następnie przyszedł czas na gwiazdę wieczoru -Blues Power. Zespół ten tworzą: Darek Makarewicz - wokal oraz instrumenty klawiszowe, Michał Trzpioła - gitara, Paweł Matracki - gitara, Andrzej Wartyni - gitara basowa i Jerzy Skwarek - perkusja. Paweł Matracki , Andrzej Wartyni i Jerzy Skwarek reprezentują pokolenie radomskich muzyków grywających w niezliczonych konstelacjach w latach 80 i 90 w stylach takich jak jazz czy rock.
Michał Trzpioła i Darek Makarewicz to młodzi, choć już doświadczeni muzycy poruszający się swobodnie niemal w każdej muzycznej stylistyce. Całą piątkę łączy jedno: muzyka to ich pasja, a blues - będący u podstaw większości gatunków współczesnej muzyki rozrywkowej - wielka miłość. W repertuarze Blues Power znajdują się klasyki blues-rocka oraz bluesa.
Podczas koncertu zaduszkowego muzycy wykonali utwory legend i gwiazd bluesa, takich jak: Jimi Hendrix ("Fire", "Red house"), Eric Clapton ("Cocaine") oraz John Mayer ("Everyday I have a blues", "Come when I call", "I don't Reed no doctor"). W czasie grania nie zabrakło popisów indywidualnych tzw. "solówek", wykonywanych przez każdego członka zespołu, nagrodzonych każdorazowo przez publiczność gromkimi brawami.
Po zakończonym bisem koncercie przybyli zostali zaproszeni na tradycyjne jam session, czyli zbiorowe muzykowanie; improwizowanie w oparciu o standardy bluesowe. Chętnych do wspólnego muzykowania nie zabrakło, a improwizacja przyniosła zaskakujące efekty.
Koncert Zaduszki Bluesowe poprowadziła Edyta Zawadzka.
Koncert został sfinansowany ze środków Gminy Kozienice.

28.10.2016r. Recital Chopinowski

  Dnia 28 października o godzinie 18:00, na sali koncertowej w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach odbył się koncert z okazji 167 rocznicy śmierci słynnego polskiego kompozytora i pianisty Fryderyka Chopina. Utwory na fortepianie wykonał pan Marcin Kawczyński, natomiast prowadzącym wydarzenia był pan Piotr Wołowicz.
Sala koncertowa już przed 18:00 była pełna i cała publiczność z niecierpliwością czekała na pojawienie się artysty. Kiedy muzyk wszedł na scenę, został powitany gromkimi brawami, które ucichły w chwili kiedy usiadł przy instrumencie. Gdy zaczął występ, wszyscy obecni w skupieniu i uwadze wsłuchiwali się w delikatne dźwięki wypełniające pomieszczenie. Kolejne utwory raz były żywe i radosne, a raz ponure i przyprawiające odbiorców o dreszcze, jednak przez cały czas w sali panowała idealna cisza aż do zakończenia się ostatniego zaplanowanego utworu. Kiedy pan Marcin skończył grę, widownia wstała i zaczęła bić brawa oznajmiające, że domaga się bisu. Pianista, ku zadowoleniu wszystkich obecnych ponownie usiadł przy instrumencie i zagrał utwór.
Ten pełen emocji występ trwał około 45-ciu minut, w czym mieściła się siedmiominutowa przerwa oddzielająca obie części koncertu.

Wiktoria Sito

17.10.2016r. Recital Chopinowski

  W ramach obchodów 167 rocznicy śmierci Fryderyka Chopina, w poniedziałek 17 października w Sali Kameralnej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach odbył się Recital Chopinowski w wykonaniu Marcina Kawczyńskiego - absolwenta Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie fortepianu prof. Anny Wesołowskiej -Firlej, pod której kierunkiem przygotowuje aktualnie pracę doktorską. Marcin Kawczyński uczestniczył także w International Music Academy "Enharmonia" pracując pod kierunkiem prof. Pawła Giliłowa oraz w Międzynarodowym Kursie Pianistycznym we Wrocławiu, gdzie doskonalił umiejętności pod kierunkiem prof. prof. Andrzeja Jasińskiego i Aleksieja Orłowieckiego.
Jako solista wystąpił z: Orkiestrą Filharmonii Łódzkiej, Legnicką Orkiestrą Symfoniczną a także Radomską Orkiestrą Kameralną. Występował też jako kameralista towarzysząc artystom związanym z łódzkim środowiskiem muzycznym, a także poznańskiemu "Wieniawski kwartet". Wystąpił w koncertach kameralnych w: Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej oraz Centrum Sinfonia Varsovia. Akompaniował instrumentalistom podczas konkursów w: Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Pradze. Otrzymał wyróżnienia za akompaniament podczas V Festiwalu Trębaczy w Kaliszu, III Międzynarodowego Cieszyńskiego Konkursu Skrzypcowego oraz Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego dla Uczniów Szkół Muzycznych I i II Stopnia w Toruniu.
Pracę pedagogiczną rozpoczął jako asystent w Katedrze Kameralistyki Akademii Muzycznej w Łodzi oraz nauczyciel OSM w Łodzi. Aktualnie jest akompaniatorem Wydziału Wokalno -Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach. W pierwszej części Recitalu usłyszeliśmy: Fantazję f-moll op.49, Mazurki op. 24 1. g-moll , 2. C-dur, 3. As-dur oraz b-moll i Nokturn Es-dur op.9 nr 2. Następnie, po krótkiej przerwie: Fantazję Impromptu cis-moll op. 66 oraz Andante Spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22. Zgromadzona publiczność nagrodziła pana Marcina brawami, a uczniowie w geście podziękowania wręczyli kwiaty. Koncert poprowadził Jacek Bondaruk -nauczyciel klasy fortepianu w Szkole Muzycznej I stopnia w Kozienicach.
Recital Chopinowski został powtórzony 28 października 2016r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach.

06.10.2016r. Koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki oraz Ślubowanie uczniów klas pierwszych w Szkole Muzycznej I stopnia w Kozienicach

  W czwartek, 6 października w sali koncertowo -kinowej Centrum Kulturalno -Artystycznego w Kozienicach miało miejsce uroczyste ślubowanie uczniów rozpoczynających od tego roku szkolnego naukę w Szkole Muzycznej I stopnia. Do grona społeczności szkolnej przyjęto 53 uczniów.
Podczas koncertu zorganizowanego z okazji ślubowania pierwszoklasistów oraz obchodów Międzynarodowego Dnia Muzyki dzieci, ich rodziców i opiekunów oraz przybyłych gości, w imieniu dyrektora -Zdzisława Włodarskiego i całej społeczności szkolnej powitała Edyta Zawadzka, koncert poprowadziła Kinga Stachowicz.
Wieczór rozpoczęto od złożenia ślubowania przez uczniów klas pierwszych. Następnie dyrektor Szkoły Muzycznej dokonał uroczystego pasowania pierwszoklasistów. Pan dyrektor życzył nowo przyjętym uczniom wytrwałości w dążeniu do celu. Podkreślił, że droga do sukcesu nie będzie łatwa, ale wierzy, że wszyscy dzięki pracy zdołają osiągnąć ten sukces.
Głos zabrali również zaproszeni goście: zastępca Burmistrza Gminy Kozienice -pani Małgorzata Bebelska oraz Burmistrz Miasta Pionki -pan Romuald Zawodnik. W przemówieniach podkreślali m.in., że Szkoła Muzyczna jest dumą Kozienic i okolic oraz, że dzięki wyspecjalizowanej kadrze, dzieci i młodzież mają możliwość rozwijania swoich talentów.
Jednym z talentów pierwszoklasiści pochwalili się już podczas koncertu. Wykonali wspólnie piosenkę "Wesoła szkoła". Po występie dzieci sceną zawładnęli doświadczeni muzycy -Zespół Karma Trio: Karolina Matuszkiewicz -skrzypce, wokal, Mateusz Chmielewski -akordeon oraz Artur Siejka -kontrabas. To troje przyjaciół, których łączy miłość do muzyki. W ich grze słychać wpływy muzyki ludowej i tradycyjnej z różnych zakątków świata, z której czerpią wiele wzorców. Dodatkową atrakcją były ludowe instrumenty: suka biłgorajska i Fidel płocka, na których grano podczas koncertu.
Tego wieczoru gościnnie z zespołem wystąpił nauczyciel Szkoły Muzycznej w Kozienicach -Patryk Walczak. Występ gości nagrodzono gromkimi brawami.
Pierwszakom życzymy wytrwałości, aby w przyszłości mogli osiągać takie sukcesy jak ich starsi koledzy.

Samorząd uczniowski

04.10.2016r. Koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach

  Międzynarodowy Dzień Muzyki to święto, którego celem jest przedstawienie muzyki w taki sposób, by była kojarzona jako dobro ludzkości oraz promocja muzyków jako tych, którzy tworzą piękno muzyki. To również okazja aby pokazać, że muzyka nie tylko bawi i uwalnia pozytywne emocje, ale też łączy, integruje.
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Muzyki 4 października 2016r. w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach odbył się Koncert Integracyjny. Wystąpili nauczyciele i uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach -oddział zamiejscowy w Pionkach, uczniowie Społecznego Ogniska Muzycznego w Pionkach oraz Chór Gaudete działający w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach.
Po krótkim powitaniu przybyłych gości koncert rozpoczął występ chóru Gaudete, w wykonaniu którego usłyszeliśmy dwa utwory: "Pata, pata" Miriam Makeb) oraz "Tears In Heaven" Erica Claptona.
Następnie swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie Ogniska Muzycznego w Pionkach. Sandra Fafińska, Amelia Sąpór i Milena Alot wykonały piosenkę "Bo mój chłopiec w piłkę kopie". Utwór ten został specjalnie przygotowany na tegoroczne obchody jubileuszu - 90-lecia istnienia klubu sportowego "PROCH PIONKI".
Kolejną młodą artystką była Aleksandra Warchoł. W jej wykonaniu usłyszeliśmy: "Tears in heaven" przy akompaniamencie gitarowym Filipa Golberta oraz "Dobranoc panowie" z repertuaru Maryli Rodowicz.
Następnie Hubert Prokop zagrał na gitarze klasycznej melodię "Kasztany", a Milena Alot na skrzypcach - "Marsza" Witolda Krotkiewskiego. Akompaniował jej dyrektor Ogniska Muzycznego w Pionkach -pan Justyn Sułkowski.
W dalszej kolejności przyszedł czas na uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach.
Na scenie zaprezentowali się: Sandra Kocyk w utworze "Gopak" (Modest Musorgski), duet gitarowy: Jagoda Gregorczyk i Maciej Sobol wykonując melodię "Dla Elizy", trio Akordeonowe w składzie: Filip Mróz, Jakub Jastal -uczniowie kl.II , Tomasz Gieroń -nauczyciel klasy akordeonu wykonując "Piosenkę Kowbojską", Maria Wojutyńska -nauczycielka klasy wiolonczeli w utworze "Tanti anni prima" Astora Piazolli (akompaniament - Piotr Wołowicz), Mateusz Skórkiewicz -nauczyciel klasy perkusji wykonał, solo na ksylofonie, utwór "Chromatic Fox Trot" George’a Hamiltona Greena (akompaniament - Alan Kłapa), Piotr Wysocki -nauczyciel klasy saksofonu -zagrał trzy utwory: Lucien Blin - Gentiment , Rene Berthelot - En bercant l'ourson oraz Jean Michel Damase - Vacances (akompaniament - Piotr Wołowicz), Mateusz Murawski -nauczyciel klasy gitary -wykonał utwór "Menuet" numer 8 - Fernando Sor, Alan Kłapa -nauczyciel klasy perkusji -zagrał solo na werblu utwór "Lady Bird" - John Lawless , Kamil Żarnecki -nauczyciel klasy trąbki w utworze "Cinema Paradiso" Ennio Morricone , duet: Tomasz Strzelczyk -nauczyciel klasy saksofonu oraz Tomasz Gieroń -nauczyciel klasy akordeonu wykonując utwór Ricardo Galliano "Viaggio" oraz Patryk Walczak i Tomasz Wielechowski, w których wykonaniu usłyszeliśmy: "Tango Milonga", "Pod Papugami" oraz " I got You (I feel good)" Jamesa Browna.
Sadząc po reakcji licznie zgromadzonej publiczności koncert wszystkim bardzo się podobał. Wszyscy artyści zostali nagrodzeni brawami. Koncert poprowadziła Edyta Zawadzka.

01.10.2016r. Międzynarodowy Dzień Muzyki

  W dniu 1 października 2016r. Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Furioso" reprezentująca Szkołę Muzyczną I stopnia w Kozienicach uczciła Międzynarodowy Dzień Muzyki uroczystym przemarszem ulicami miasta. Artyści wyruszyli w samo południe sprzed budynku Centrum Kulturalno - Artystycznego, gdzie znajduje się siedziba Szkoły Muzycznej I stopnia. Orkiestra przemaszerowała wzdłuż ulicy Warszawskiej na skwer w centrum miasta, gdzie zagrała krótką wiązankę utworów: sygnał orkiestry, "Saksonia Blues" oraz "Happy marching band". Następnie Orkiestra udała się na skwer przy stadionie miejskim, gdzie również muzykowała dla mieszkańców.
W drodze powrotnej, maszerując kozienickimi osiedlami, Orkiestra wykonała marsze: "Kentucky Boys" (Tom Dawit)t, "Marsz harcerski" w opracowaniu Zdzisława Włodarskiego oraz "Start your engines"(Jacob de Haan).
Międzynarodowy Dzień Muzyki to okazja do promowania muzyków oraz pokazania, jaka muzyka jest wyjątkowa i jakie dobro w sobie kryje. To z pewnością udało się naszej Młodzieżowej Orkiestrze Dętej Furioso.

Agata Wdowiak

01.09.2016 r. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach odbyło się 1 września 2016 roku o godzinie 17.00 w Sali Kameralnej Centrum Kulturalno - Artystycznego.
Każdego roku przybywa do nas coraz więcej uczniów pełnych entuzjazmu do rozpoczęcia swojej przygody z muzyką.
Uroczystość rozpoczął pan dyrektor Zdzisław Włodarski. Powitał uczniów, nauczycieli oraz rodziców w nowym roku szkolnym i życzył wszystkim jak najlepszych wyników oraz wytrwałości w nauce. Następnie głos zabrał Burmistrz Gminy Kozienice - pan Tomasz Śmietanka.
Po części oficjalnej przyszedł czas na koncert w wykonaniu uczestników tegorocznych, wakacyjnych Letnich Warsztatów Muzycznych w Rycerce Dolnej. Jako pierwszy wystąpił zespół Bum Bum Rurki przygotowany przez panią Kingę Stachowicz, wykonując słynny utwór Mamma Mia. Następnie Mały Zespół Smyczkowy pod kierunkiem pani Martyny Siemiątkowskiej zaprezentował przepiękną Kołysankę. Wraz z Małym Zespołem Akordeonowym pod kierunkiem pana Artura Miedzińskiego odbyliśmy krótką podróż do Grecji słuchając szybkiego, imponującego, greckiego utworu Mave. Zespół Akordeonowy zaprezentował również wiązankę pieśni ludowych zatytułowaną Rzeszów. Ponadto usłyszeliśmy również Rockowy Zespół Gitarowy oraz Mały Big Band pod kierunkiem pana Tomasza Strzelczyka.
Jednak wszystko, co piękne szybko się kończy... Zwieńczeniem koncertu było wspólne wykonanie piosenki Pięknie żyć.
Wszyscy artyści zostali nagrodzeni brawami. Po zakończonej uroczystości uczniowie z uśmiechem na twarzach, pełni optymizmu opuścili salę koncertową i udali się na spotkania z nauczycielami.

Weronika Krupa

23.06.2016r. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

  W czwartkowe popołudnie w Sali Kameralnej miało miejsce uroczyste zakończenie zajęć dydaktycznych roku szkolnego 2015/2016. Wszystkich zgromadzonych na sali powitał dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach - Zdzisław Włodarski. Podziękował nauczycielom, uczniom, rodzicom oraz pracownikom szkoły za kolejny rok wspólnej i owocnej pracy, pogratulował uczniom wyróżnionym i życzył wszystkim radosnych i słonecznych wakacji.
Następnie pan dyrektor zaprosił wszystkich do wysłuchania koncertu w wykonaniu tegorocznych dyplomantów. Na scenie wystąpili uczniowie, którzy ukończyli Szkołę Muzyczną I stopnia w Kozienicach z wyróżnieniem: Szymon Pawluczuk (trąbka), Karolina Babula (fortepian), Joanna Wilk (gitara), Malwina Skoczylas (skrzypce), Dobromiła Seredyn (gitara), Agata Krześniak (fortepian), Agnieszka Maksym (flet).
Na zakończenie koncertu zaśpiewała Karolina Drapała (absolwentka naszej szkoły) wykonując utwór "Ocalić od zapomnienia" z repertuaru Marka Grechuty. Po części artystycznej przyszedł czas na część oficjalną. Dyrektor szkoły - Zdzisław Włodarski oraz zastępca dyrektora - Tomasz Strzelczyk wręczyli świadectwa oraz nagrody uczniom, którzy ukończyli rok szkolny 2015/2016 zdobywając wyróżnienie za osiągnięte wyniki w nauce. Następnie uczniowie udali się na indywidualne spotkania ze swoimi nauczycielami do poszczególnych klas. Były podziękowania, kwiaty, uściski oraz życzenia udanego, wakacyjnego wypoczynku.
Wszyscy z uśmiechem na twarzy rozpoczęli WAKACJE :)
Do zobaczenia we wrześniu!

Edyta Zawadzka

16.06.2016r. Koncert Zespołu Akordeonowego Arturo Band oraz Kozienickiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Furioso

   16 czerwca na Sali Koncertowo - Kinowej odbył się wyjątkowy koncert. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się: zespół akordeonowy Arturo Band pod kierunkiem Artura Miedzińskiego oraz Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta Furioso pod dyrekcją Tomasza Strzelczyka.
Dla większości z uczniów tworzących zespół Arturo Band ten czwartkowy występ był występem podsumowującym i finalizującym pewien etap ich działalności artystycznej, ponieważ w tym roku kończą Szkołę Muzyczną I stopnia. W związku z tym z inicjatywy rodziców - Państwa Bożeny i Marka Markowskich została przygotowana niespodzianka dla pana Artura Miedzińskiego i jego zespołu. Była to krótka prezentacja multimedialna, zawierająca nagrania i zdjęcia z koncertów oraz wydarzeń kulturalnych, na których występował zespół Arturo Band. Po prezentacji przedstawiciele rodziców złożyli na ręce pana dyrektora Zdzisława Włodarskiego oraz pana Artura Miedzińskiego kwiaty i serdeczne podziękowania za wszystkie lata współpracy oraz trud włożony w kształcenie i wychowanie ich dzieci.
Po podziękowaniach przyszedł czas na występ zespołu. Publiczność usłyszała m.in.: kompozycje z amerykańskiego westernu Siedmiu wspaniałych oraz musicalu Skrzypek na dachu, Sambę Brasil Ary Barroso, Serduszko puka w rytmie cza, cza muz. Romuald Żyliński, słowa Janusz Odrowąż oraz La Foule Edith Piaf. Na koncercie gościnnie z zespołem Arturo Band wystąpiła solistka Joanna Barańska.
Po krótkiej przerwie powitała publiczność Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta Furioso sygnałem orkiestry oraz marszem Kentacky Boy's Tom/a Davitta. Następnie w wykonaniu orkiestry usłyszeliśmy Disney Fantasy (medley muzyki z bajek Disney'a) w aranżacji Naohiro Iwai, Bananowy Song z repertuaru VOX, muz. Ryszard Rynkowski oraz Piknik Latem Bolesława Szulii.
Disney Fantasy oraz Bananowy Song to utwory przygotowane na tegoroczny 44 Ogólnopolski Festiwal Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu, na który orkiestra wraz z opiekunami wyjechała kolejnego dnia po koncercie - 17 czerwca. Warto dodać, że w poprzednich dwóch edycjach festiwalu Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta Furioso zdobyła II miejsce w kategorii Koncert estradowy oraz III miejsce w kategorii Musztry paradnej. Orkiestra pożegnała publiczność marszem Start opuszczając scenę marszowym krokiem.
Zgromadzona publiczność podziękowała artystom gromkimi brawami.
Koncert poprowadziła Edyta Zawadzka.

07 i 14.06.2016r. Koncert Spotkanie z muzyką

   7 czerwca na Sali Kameralnej Szkoły Muzycznej I st. w Kozienicach odbył się koncert Spotkanie z muzyką dla uczniów ze szkoły podstawowej z Czarnolasu, którzy przyjechali na re-wizytę do jednej z klas PSP nr 1 w Kozienicach. Podczas koncertu zaprezentowali swoje umiejętności uczniowie szkoły muzycznej. Wszystkich zgromadzonych na sali powitało Trio Instrumentalne w składzie: Klara Golisz (fortepian), Roksana Cibor (skrzypce) oraz Maja Wachnicka (flet) przygotowane przez panią Martynę Siemiątkowską. Następnie na scenie zatańczyli i zaśpiewali Szewczyka, Klepanego, Przepióreczkę uczniowie kl.II cyklu 6-letniego przygotowani przez panią Elżbietę Mikołajczyk. Towarzyszył im Mały Zespół Akordeonowy pod kierunkiem pana Tomasza Gieronia.
Kolejny artysta koncertu - Iga Smolarczyk zaprezentowała swoje umiejętności gry na ksylofonie oraz wibrafonie.
Po jej występie przyszedł czas na Małe Mażoretki przygotowane przez panią Renatę Maciejewską, które zaprezentowały układ taneczny do Marsza Radeckiego. W szkole muzycznej, jak mogli przekonać się przybyli goście, można grać nie tylko na instrumentach , ale również na beczkach. Uczennice klasy perkusji: Iga Smolarczyk, Anna Kocyk oraz Paula Płatos wykonały na nich utwór Stinkin Garbage Ed'a Argenziano.
Kolejnymi artystami koncertu byli: Szymon Pawluczuk, Mikołaj Wysocki, Maciej Stachowicz oraz Karol Bączek - uczniowie wchodzący w skład Kwartetu Dętego pod kierunkiem pana Bartłomieja Kruszyńskiego. Zagrali dla publiczności: Tango Astoria Piazolla oraz Weavers Walk Williama Boyd'a. Koncert zakończył występ Zespołu Folkowego pod kierunkiem Patryka Walczaka prezentując Wiązankę Kujawiaków, Mazurka Bośniackiego oraz Polkę Przytkaną. Uczniowie z Czarnolasu oraz PSP nr 1 w Kozienicach wraz z wychowawcami serdecznie podziękowali za przygotowanie koncertu. Wyrazili swoją radość oraz podziw dla wszystkich występujących artystów.
Koncert Spotkanie z muzyką został ponownie zagrany 14 czerwca, tym razem dla przedszkolaków z kozienickich przedszkoli. Na Sali Koncertowo - Kinowej Centrum Kulturalno - Artystycznego zgromadziło się 250 dzieci wraz z wychowawcami. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem oraz uwagą słuchali i oglądali kolejno występujących artystów. Dodatkową atrakcja i niespodzianką dla młodych słuchaczy była piosenka Na łące (słowa i muzyka Kinga Stachowicz), przy której wszyscy przybyli na koncert zostali zaangażowani do wspólnej zabawy. Sadząc po zachowaniu oraz radosnych minach zgromadzonych na sali przedszkolaków koncert wszystkim bardzo się podobał.
Koncerty Spotkanie z muzyką poprowadziła Kinga Stachowicz.

02.06.2016r. Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej nadanie im. Kazimiery Gruszczyńskiej Domowi Pomocy Społecznej w Kozienicach

   W czwartek 2 czerwca miała miejsce wyjątkowa uroczystość - odsłonięcie tablicy upamiętniającej nadanie im. Kazimiery Gruszczyńskiej Domowi Pomocy Społecznej w Kozienicach.
Uroczystość rozpoczęła Młodzieżowa Orkiestra Dęta Furioso pod dyrekcją Zdzisława Włodarskiego wykonując utwór "Highlights from Chess". Następnie uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Świerżach Górnych przedstawili krótki montaż słowno - muzyczny przybliżając wszystkim zgromadzonym postać Matki Kazimiery - założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Cierpiących.
Kilka słów o Matce Kazimierze powiedziała także siostra Lucyna Czermińska, która jako postulator procesu beatyfikacyjnego jest w niego bardzo zaangażowana.
O godz. 11.00 została odprawiona uroczysta Msza św., której przewodniczył Ordynariusz Diecezji Radomskiej, ksiądz biskup Henryk Tomasik w asyście licznie zgromadzonych kapłanów. Obecne były władze lokalne wszystkich szczebli, dyrektorzy i przedstawiciele szkół, poczty sztandarowe, Siostry Franciszkanki od cierpiących z Matką Generalną na czele.
Po mszy przyszedł czas na odsłonięcie tablicy, której dokonała specjalnie wyznaczona delegacja oraz jej poświęcenie przez biskupa. Oprawę muzyczną całej uroczystości przygotowała Szkoła Muzyczna I stopnia pod kierunkiem pana dyrektora Zdzisława Włodarskiego. Warto zaznaczyć, że było to przedsięwzięcie, w które zaangażowała się duża liczba osób, nie tylko uczniów i nauczycieli szkoły muzycznej, również jej sympatyków. Specjalnie na tę uroczystość połączyły swoje siły: chór dziecięcy Bel Canto, chór dorosłych Fermata - działające przy Szkole Muzycznej pod kierunkiem pani Anny Kuczmery oraz Diakonia Muzyczna z parafii św. Krzyża w Kozienicach prowadzona przez panią organistkę Annę Gontarczyk. Opiekę merytoryczną i wokalną nad tym "zintegrowanym" chórem sprawowała Patrycja Kawęcka - Czerska - nauczycielka zespołów kameralnych w Szkole Muzycznej. Podczas prób, które rozpoczęły się w maju, wszyscy z wielkim zaangażowaniem, skupieniem i radością uczyli się swoich partii wokalnych oraz doskonalili swoje umiejętności. Jednak śpiew to nie wszystko.... Równie prężnie przygotowywała się orkiestra złożona z uczniów, nauczycieli, absolwentów szkoły muzycznej, jak i zaproszonych do współpracy przy tym przedsięwzięciu gości - uczniów ZSM im. O. Kolberga w Radomiu. Młodzieżowa Orkiestra Dęta Furioso została przygotowana przez pana Zdzisława Włodarskiego oraz Kamila Żarneckiego, natomiast Orkiestra Kameralna Kozienickie Smyczki przez pana Adriana Hanke.
W czasie Mszy św. chór z towarzyszeniem orkiestry poprowadził śpiew tradycyjnych pieśni takich jak: My chcemy Boga czy Panie dobry jak chleb. Dodatkowo zostały przygotowane nowe, mniej znane utwory wykonywane przez solistów oraz chór z towarzyszeniem orkiestry: Wiarę w sercu miej (Hymn Dni Archidiecezji Warszawskiej, ŚDM Kraków 2016; sł. i muzyka - ks. Marek Przybylski Aranżacja: Maria Pękała & Sebastian Iwanowicz) oraz Panu chwała i cześć, Jesteśmy piękni (słowa i muzyka - Piotr Pałka).
Po Mszy św. odbył się koncert, podczas którego wystąpili uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach. Koncert rozpoczęła Młodzieżowa Orkiestra Dęta Furioso Symfonią C-dur Francois'a Goisse. Następnie zaprezentowali się: zespół Nasza Rodzina - rodzeństwo Zosia, Agnieszka, Sandra, Piotr, Samuel wykonując utwór "Z całego serca" ; Chór Bel Canto pod kierunkiem Anny Kuczmery w kompozycji "Alle psallite" ; Patrycja Kawęcka - Czerska (wokal), Sebastian Iwanowicz (gitara), Tomasz Strzelczyk (saksofon) wykonując dwa utwory autorskie Patrycji - "Wielka Doskonała" , "Dziękuję"; Patrycja Wołoś (solistka) z towarzyszeniem orkiestry w pieśni "Jezus Najwyższe Imię" ; Natalia Wilczek (gitara i śpiew) - "Wielki jest Pan".
Zwieńczeniem koncertu i całej uroczystości było wspólne wykonanie przez wszystkich uczestników pieśni "Abba Ojcze" z towarzyszeniem orkiestry pod dyrekcją pana Zdzisława Włodarskiego, który czuwał nad przebiegiem całego koncertu. Koncert poprowadziła Edyta Zawadzka.
Gospodarzami uroczystości byli: Starosta Powiatu Kozienickiego - Andrzej Jung oraz dyrektor Domu Pomocy Społecznej - Elżbieta Czapla. Uroczystość poprowadziła dyrektor Kozienickiego Domu Kultury - Elwira Kozłowska.

Edyta Zawadzka

22.04.2016r. I Kozienicka Wiosna Chóralna

   W piątkowy wieczór 22 kwietnia 2016r. w Sali Kameralnej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach odbyła się I Kozienicka Wiosna Chóralna. Na scenie zaprezentowały się cztery chóry - dwa z Radomia i dwa z Kozienic. Licznie zgromadzona publiczność mogła wysłuchać niezwykle zróżnicowanego repertuaru. Były pieśni podhalańskie, muzyka izraelska oraz szlagiery znane z filmów i bajek.
Jako pierwszy wystąpił chór dziecięcy "Cantus Angelus" z Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu pod dyrekcją Marii Wrzesińskiej. W jego wykonaniu usłyszeliśmy: Ptasie plotki Henryka Mikołaja Góreckiego, Piosenkę wiosenną Franciszki Leszczyńskiej, Walca Jana Brahms'a oraz melodie izraelską Hava Nageela w aranżacji Maurice Goldmana, przy akompaniamencie Iwony Pachuty.
Następnie sceną zawładnął chór "Bel Canto" działający przy kozienickiej Szkole Muzycznej pod kierunkiem Anny Kuczmery. W wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej usłyszeliśmy następujące utwory: kompilację pieśni podhalańskich: Hej, bystro woda i Idzie dysc; Kornik - muz.: Lucjan Marzewski, sł. Anna Jabłonowska; Alle psallite - pieśń z XIII w. oraz Beyond The Sea - popularną piosenkę z filmu "Gdzie jest Nemo?" - przy akompaniamencie fortepianowym: Karolina Garbalska (nauczyciel SM I stopnia w Kozienicach) oraz perkusyjnym: Anna Kocyk (uczennica). Po chórach dziecięcych przyszedł czas na zespoły, w których śpiewają osoby dorosłe.
Na scenie pojawił się chór "Festa Allegra", który powstał w 2003 roku jako Ochotniczy Chór Pedagogiczny przy PSP nr 2 w Radomiu. Obecnie zespół skupia 26 pań z radomskich szkół. O paniach można powiedzieć , że śpiewają "i do tańca i do różańca", stąd w piątą rocznicę swoich narodzin zespół przemianował się na Chór „Festa Allegra" czyli wesoła zabawa. Założycielem, dyrygentem i autorem większości opracowań muzycznych jest pan Piotr Bąbolewski, nauczyciel muzyki w PSP nr 2 w Radomiu. Chór działa pod patronatem Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Radomiu.
W wykonaniu tego chóru usłyszeliśmy: kurpiowską piosenkę ludową Jadą goście, jadą, California Dreaming z repertuaru zespołu The mamas and the Papas, Lollipop z repertuaru zespołu The Chordettes, Only You z repertuaru zespołu Flying Pickets oraz Speedy Gonzales z repertuaru Pata Boone.
Na zakończenie I Kozienickiej Wiosny chóralnej wystąpił "Chór Fermata", działający przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły Muzycznej Kanon pod kierunkiem Anny Kuczmery. Chór skupia przedstawicieli różnych zawodów związanych m.in. ze służbą zdrowia, energetyką i elektroenergetyką ... jednak najliczniejszą grupę stanowią pracownicy oświaty. Chór zaprezentował: Oberka- pieśń ludową od Krotoszyna w opracowaniu Jerzego Rolaka, popularną melodię z XVIII w. - Laura i Filon; słowa Franciszek Karpiński; opracowanie: Adam Suzin oraz Goodnight, sweetheart w opracowaniu Roberta Sund'a.
Wszyscy chórzyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach pan Zdzisław Włodarski, dziękując wszystkim za przybycie i podsumowując to wydarzenie, wyraził swoją radość i zaprosił wszystkich za rok na II Kozienicką Wiosnę Chóralną :)

Elżbieta Skórnicka, Edyta Zawadzka

22.03.2016r. Koncert fortepianowy upamiętniający 206 rocznicę urodzin najznakomitszego polskiego kompozytora - Fryderyka Chopina

   ...Legendy powstają, wielcy artyści/bohaterowie się rodzą... Są dziedzictwem i inspiracją dla przyszłych pokoleń. Stanowią tworzywo historii, jak i wyobraźni. Taką legendą jest właśnie Fryderyk Chopin, jeden z najsłynniejszych pianistów swoich czasów, często nazywany poetą fortepianu. Mimo upływu lat jego muzyka nie straciła ani trochę ze swojego magicznego geniuszu i jest wykonywana po dziś dzień.
22 marca w Miejskim Centrum Kultury w Pionkach, a następnie w Sali Kameralnej Centrum Kulturalno - Artystycznego odbył się koncert upamiętniający 206 rocznicę urodzin Fryderyka Chopina. Muzykę tego wielkiego polskiego kompozytora usłyszeliśmy w wykonaniu nauczycieli klasy fortepianu Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach. Przed zgromadzoną publicznością zaprezentowali się: Karolina Garbalska, Piotr Wołowicz, Jacek Bondaruk, Jakub Staniszewski oraz gościnnie Rafał Maciąg - nauczyciel ZSM im. Oskara Kolberga w Radomiu. W wykonaniu artystów usłyszeliśmy: Nokturn F-dur op.15 Fryderyka Chopina, Suitę Hiszpańską op.47: Granada, Sevilla Isaaca Albeniza, Wariację D-dur na 4 ręce na temat pieśni Thomasa Moore'a Fryderyka Chopina, Etiudę C-dur op.10 nr 1 Fryderyka Chopina, Fantazje d-moll KV 397 Wolfganga Amadeusza Mozarta, Nokturn c-moll op. 48 Fryderyka Chopina, scherzo H-moll op. 20 Frydetyka Chopina, "Pieśń bez słów" A-dur op. 38 nr 16 Feliksa Mendelssohna oraz Podszepty diabelskie op. 4 nr 4 Sergieja Prokofieva.

Karolina Garbalska

14.03.2016r. Warsztaty z Kevinem Harrisem

  W poniedziałek 14 marca gościliśmy w naszej szkole znakomitych gości. W progi szkoły zawitali Kevin Harris - pianista jazzowy, kompozytor, wykładowca "Berklee College of Music" w Bostonie oraz Piotr Rodowicz - kontrabasista, teoretyk, pedagog Wydziału Jazzu ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Muzycy poznali się kilka lat temu w Stanach Zjednoczonych podczas jednego z cyklicznych spotkań muzyków organizowanych przez Goel'a Press'a - wybitnego saksofonisty.
Goście poprowadzili z uczniami naszej szkoły (i nie tylko) warsztaty "Zakochaj się w muzyce rozrywkowej". Jak powiedział Kevin Harris prowadzenie tego typów warsztatów to dla niego inspiracja i wielkie wyzwanie. Spotykając się z młodzieżą w różnym wieku, ze zróżnicowanym poziomem umiejętności wielką sztuką jest, aby każdego zainspirować i zaciekawić. W czasie warsztatów swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie naszej szkoły, grając w zespołach oraz solo. Była to okazja do uzyskania cennych wskazówek od zaproszonych muzyków.
Wieczorem w Sali Kameralnej odbył się wyjątkowy koncert Kevina Harrisa i Piotra Rodowicza z udziałem nauczycieli Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach: Tomasza Strzelczyka, Mateusza Skórkiewicza oraz Sebastiana Iwanowicza, który poprowadził koncert. Była to prawdziwa "uczta duchowa". Zgromadzona na sali publiczność podziękowała artystom gromkimi brawami.

03.12.2015r. Koncert Muzyki Filmowej

  W czwartkowy wieczór 3 grudnia w Sali Koncertowej Centrum Kulturalno - Artystycznego miał miejsce Koncert Muzyki Filmowej z udziałem uczniów, absolwentów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach oraz zaproszonych gości. Koncert rozpoczęła Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Furioso" pod kierunkiem Kamila Żarneckiego. W wykonaniu orkiestry zgromadzeni wysłuchali muzykę z filmu "Piraci"z Karaibów". Orkiestrze towarzyszyła grupa taneczna Mażoretki przygotowana przez panią Kingę Stachowicz.
Następnie na scenie wystąpił Kwintet instrumentalny - formacja złożona z nauczycieli Szkoły Muzycznej: Martyna Siemiątkowska - skrzypce, Anna Wiosna - flet, Mateusz Skórkiewicz - instrumenty perkusyjna, Tomasz Gieroń - akordeon, Sebastian Iwanowicz - gitara klasyczna oraz gościnnie Bartosz Szetela - gitara basowa. Zaprezentowali utwór z filmu "Laura",z repertuaru zespołu Motion Trio oraz utwór z filmu "Latcho drom".
Tego wieczoru wystąpił również zespół akordeonowy "Arturo Band" pod kierunkiem Artura Miedzińskiego prezentując kompozycję muzyczną z westernu "Siedmiu wspaniałych".
Tuż przed przerwą ogłoszony został konkurs dla publiczności, która miała za zadanie odgadnąć z jakich najpopularniejszych polskich seriali pochodzą kompozycje zagrane przez Big Band Szkoły Muzycznej pod dyrekcją Tomasza Strzelczyka. Dla osób, które wymieniły tytuły wszystkich seriali przewidziano nagrody, które wręczyli prowadzący koncert: Edyta Zawadzka oraz Patryk Walczak.
W wykonaniu Big Band'u zgromadzeni wysłuchali także utworu "Czterdzieści lat minęło" z serialu "Czterdziestolatek" w aranżacji Patryka Walczaka, ze śpiewem solowym Dariusza Makarewicza. Po 15 minutowej przerwie nastąpiła druga część koncertu, którą rozpoczął Warszawski Kwartet Puzonowy - goście specjalni tego wieczoru. Formacja ta powstała w 2015 roku z inicjatywy czterech przyjaciół - puzonistów, których połączyła praca przy projekcie muzyki filmowej, pasja oraz chęć wspólnego muzykowania. W skład zespołu wchodzą młodzi muzycy: Szymon Wojdak, Bartosz Skórkiewicz, Bartłomiej Kruszyński i Mateusz Mendyka. Na co dzień współpracują z takimi orkiestrami jak: Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego, orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi, Sinfonia Iuventus.
Podczas tego koncertu, z kwartetem gościnnie wystąpili: Radosław Szulc - asystent na Akademii Muzycznej w Łodzi oraz puzonista, solista Filharmonii Łódzkiej i wybitny kompozytor, aranżer i puzonista basowy - Piotr Wróbel.
Muzycy zagrali dobrze znane wszystkim motywy przewodnie z takich filmów jak: James Bond czy Różowa Pantera oraz medley muzyki pop w aranżacji Patryka Walczaka.
Kolejnymi gośćmi specjalnymi Koncertu Muzyki Filmowej byli Jacek i Patrycja Kotlarscy. Obydwoje są wokalistami i współpracują z największymi artystami polskiej sceny muzycznej. Na stałe związani są z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie. Artyści zaprezentowali utwory z filmów "Dirty Dancing", "Jan Serce", musicalu "Grease" oraz bajki "Beauty and the Beast". Na scenie wystąpiła także córka Państwa Kotlarskich - Natasza, która zaśpiewała utwór "Zamek pośród chmur" - Aria Kozety z musicalu Nędznicy. Solistom towarzyszył zespół w składzie: Bartosz Szetela - gitara basowa; Mariusz Mocarski - perkusja; Tomasz Wielechowski - instrumenty klawiszowe; Sebastian Iwanowicz - gitara; sekcja dęta; Tomasz Strzelczyk - saksofon; Bartłomiej Kruszyński - puzon; Kamil Żarnecki - trąbka. Występ zaproszonych gości został "przepleciony" muzycznymi niespodziankami przygotowanymi przez nauczycieli szkoły muzycznej klasy fortepianu i akordeonu - Tomasza Wielechowskiego oraz Patryka Walczaka.
Organizatorami Koncertu Muzyki Filmowej byli: Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Muzycznej Kanon oraz Szkoła Muzyczna I stopnia w Kozienicach. Koncert został zrealizowany przy pomocy finansowej Gminy Kozienice.
Był to pierwszy o tej tematyce koncert zorganizowany w Szkole Muzycznej, ale jak zapewnił dyrektor szkoły pan Zdzisław Włodarski - nie ostatni :) Sądząc po żywiołowej reakcji licznie zgromadzonej publiczności, koncert wszystkim bardzo się podobał.

 

Edyta Zawadzka

17.10.2015 r. Recital Chopinowski z okazji 166 rocznicy śmierci Fryderyka Chopina

  Fryderyk Chopin jest jednym z najchętniej słuchanych kompozytorów na świecie. Jego muzyka rozbrzmiewa w salach koncertowych na wszystkich kontynentach, a 17 października mogliśmy jej posłuchać w Sali Kameralnej Kozienickiego Centrum Kulturalno - Artystycznego na Recitalu Chopinowskim zorganizowanym z okazji 166 rocznicy śmierci Fryderyka Chopina.
Przed publicznością wystąpił tego wieczoru - pianista Marcina Wieczorek.
Urodził się w 12 lipca 1996 roku. Mając 7 lat rozpoczął naukę w Zespole Szkół Muzycznych im. O. Kolberga w Radomiu gdzie kształcił się pod kierunkiem p. Pawła Filipiaka oraz p. Michała Drewnowskiego. Szkołę ukończył w 2015 roku. Brał udział w kursach mistrzowskich Aldony Budrewicz-Jacobson, Janusza Olejniczaka, Dmitrija Alexeeva, Eugena Indjica, Marka Drewnowskiego, Wojciecha Świtały, Jerzego Sterczyńskiego, Józefa Stompla, Karola Radziwonowicza, Cezarego Saneckiego, Ivo Varbanova i innych. Jest laureatem ogólnopolskich konkursów pianistycznych im. Emmy Altberg w Łodzi, im. Haliny Czerny-Stefańskiej w Żaganiu, konkursu Młodych Pianistów "Nad Kamienną" w Skarżysku-Kamiennej, konkursu im. Ignacego Krzyżanowskiego w Opatowie oraz międzynarodowych konkursów w Sanremo i Barlassinie we Włoszech. Zdobywał również nagrody na konkursach chopinowskich w Sochaczewie, Rzeszowie i Augustowie. W roku 2012 roku otrzymał stypendium Prezydenta Miasta Radomia za osiągnięcia artystyczne. Obecnie jest studentem pierwszego roku Akademii Muzycznej im. Feliska Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie pani profesor Ewy Pobłockiej. Koncertuje w kraju oraz za granicą.
Po koncercie były podziękowania, kwiaty oraz gratulacje dla Marcina Wieczorka. Publiczność nagrodziła pianistę brawami.

16.10.2015 r. Koncert Inaugurujący otwarcie nowej siedziby Szkoły Muzycznej - Ślubowanie klas pierwszych

  W dniu 16 października o godz. 18:00 w Centrum Kultularno-Artystycznym, odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach, połączona ze ślubowaniem klas pierwszych. Zgromadzonych gości powitał Dyrektor Szkoły Muzycznej Zdzisław Włodarski. Swoją obecnością zaszczycili m.in. parlamentarzyści, władze samorządowe z Pionek i Kozienic, dyrektorzy szkół muzycznych z Puław i Radomia oraz przedstawicielka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Po powitaniach nastąpiło uroczyste złożenie ślubowania oraz pasowanie na uczniów Szkoły Muzycznej w Pionkach oraz w Kozienicach, którego dokonał dyrektor Zdzisław Włodarski. Następnie nadszedł czas na przemówienie przybyłych gości. Głos zabrał m.in. burmistrz Kozienic Tomasz Śmietanka, poseł na sejm Czesław Czechyra, wręczając na ręce dyrektora komplet płyt z muzyką klasyczną, które zasilą tutejszą bibliotekę. Odczytano także list z życzeniami od Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzaty Omilanowskiej. Swoje gratulacje i życzenia przekazał także burmistrz Pionek Romuald Zawodnik. Młodszym kolegom powodzenia i sukcesów w nowej szkole życzyli przedstawiciele samorządu uczniowskiego Patryk Woźniak i Paula Płatos. Po przemówieniach nastąpił pierwszy występ nowo przyjętych uczniów klas pierwszych. Następnie odbył się koncert. Na scenie sali koncertowo - kinowej zaprezentowali się uczniowie, nauczyciele i absolwenci Szkoły Muzycznej. Jako pierwsza, przed licznie zgromadzoną publicznością, wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Kameralna -" Kozienickie Smyczki" z utworem specjalnie skomponowanym na tą okazję: "Mambo K15" pod batutą Tomasza Radziwinowicza oraz Adriana Hanke. Na scenie zaprezentowali się rownież Kwintet Instrumentalny, Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Furioso" wraz z grupą mażoretek, duet Patrycja Kawęcka-Czerska i Sebastian Iwanowicz, zespół Akordeonowy "Arturo-Band", zespół instrumentów dętych, kwartet wokalno-instrumentalny, zespół "Children of Zdzisław" złożony obecnie z wychowanków Zdzisława Włodarskiego, a nauczycieli Szkoły Muzycznej, a także Big Bandu pod dyrekcją Tomasza Strzelczyka. Następnie uczniowie oraz absolwenci przygotowali niespodziankę dla dyrektora Zdzisława Włodarskiego. Były podziękowania z ust absolwentów: Kacpra Majewskiego i Karola Bączka oraz piękny bukiet kwiatów od uczennicy klasy pierwszej Gabrysi Mastalerz. Oprócz podziękowań i kwiatów uczniowie zagrali specjalnie przygotowany utwór na tą okoliczność. Na finał koncertu zagrała orkiestra symfoniczna pod batutą Zdzisława Włodarskiego. Na zakończenie uczniowie, absolwenci i muzycy wykonali wspólnie utwór " Rozkołysz pieśnią cały świat" . Koncert poprowadzili Artur Miedziński i Edyta Zawadzka.

Paula Płatos

01.10.2015 roku Międzynarodowy Dzień Muzyki

  1 października kozienickie ulice wypełnione były muzyką. Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta Furioso pod dyrekcją pana Dyrektora Zdzisława Włodarskiego oraz Zespół Perkusyjny prowadzony przez pana Mateusza Skórkiewicza obchodziła hucznie Międzynarodowy Dzień Muzyki. Występ rozpoczął się musztrą paradną na placu szkolnym Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 i Szkoły Muzycznej I Stopnia w Kozienicach. Nie zabrakło również grupy mażoretek, które zaprezentowały swoje układy taneczne w choreografii pani Kingi Stachowicz i pani Renaty Maciejewskiej. Rytmiczne, wesołe kompozycje zachęciły zgromadzoną publiczność do zabawy. Była okazja do wielu wzruszeń i podziękowań złożonych na ręce Pani Dyrektor PSP Nr 1 za wspólnie spędzone lata. W tym roku Szkoła Muzyczna przenosi się, po sześciu latach, do nowo wybudowanego budynku Centrum Kulturalno-Artystycznego. Młodzi muzycy przeszli ulicami miasta do siedziby władz Miasta tj. Urzędu Miasta i Gminy w Kozienicach, wzbudzając po drodze, zainteresowanie mieszkańców. Mijani przechodnie, słysząc dźwięki muzyki, zatrzymywali się, uśmiechali się i klaskali. Pokaz przed budynkiem siedziby władz miasta obejrzeli pracownicy Urzędu, którzy słysząc muzykę wyszli przed budynek. Pani Małgorzata Bebelska i pan Robert Boryczka podziękowali utalentowanej muzycznie młodzieży i Panu Dyrektorowi oraz nauczycielom za ich wielki trud i czas poświęcony dla muzyki. Pan Dyrektor Włodarski zabierając głos podziękował za nową siedzibę Szkoły Muzycznej. Następnie z uśmiechem na ustach i muzyką, orkiestra paradnie ruszyła do swojej nowej siedziby-Centrum Kulturalno-Artystycznego. Tam zaprezentowała część swojego repertuaru. Ostatnim miejscem przemarszu było równie ważne miejsce i równie ważni słuchacze - mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych. Uczniowie zostali bardzo ciepło przyjęci, a po swoim występie zaproszeni na grilla oraz do wspólnej zabawy. To był piękny dzień dla naszych muzyków, jak i Kozieniczan. Międzynarodowy Dzień Muzyki jest już po raz drugi obchodzony w ten sposób w naszym mieście.

Joanna Wilk

30.09.2015 roku Międzynarodowy Dzień Muzyki - Pionki

   30 września w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach, odbył się koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki, w wykonaniu nauczycieli Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach oddział zamiejscowy w Pionkach. Występ rozpoczął miejscowy chór pod przewodnictwem Pani Ewy Sterczewskiej. Następnie swoje umiejętności zaprezentowali nauczyciele. Partie solowe wykonywali: Pani Anna Wiosna (flet), Pani Maria Wojutyńska (wiolonczela), Pani Magdalena Pałgan (skrzypce), Pani Patrycja Kawęcka-Czerska (śpiew), której akompaniował Pan Sebastian Iwanowicz (gitara), Pan Tomasz Gieroń (akordeon), Pan Kamil Żarnecki (trąbka) oraz Pan Mateusz Murawski (gitara). Tło muzyczne w postaci gry na fortepianie zapewniali artystom Pan Jacek Bondaruk i Pan Piotr Wołowicz. Na koniec publiczność usłyszała zespół folkowy Frument. Koncert poprowadziła Pani Edyta Zawadzka. Słuchacze nagrodzili muzyków gromkimi brawami.

Agnieszka Maksym, kl. IV młodzieżowa

02.09.2015 roku  Rozpoczęcie Roku Szkolnego w oddziale zamiejscowym w Pionkach.

   2 września w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach, miało miejsce uroczyste otwarcie oddziału zamiejscowego Szkoły Muzycznej pierwszego stopnia w Kozienicach. W gronie przybyłych gości byli miedzy innymi dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Kozienicach Robert Boryczka oraz dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych im. O. Kolberga w Radomiu, Robert Pluta. Zgromadzonych gości, w tym rodziców i uczniów powitał dyrektor Szkoły Muzycznej z Kozienic Zdzisław Włodarski oraz burmistrz Pionek Jolanta Sarnecka-Buczek. Wyrazili oni radość z faktu, że Szkoła Muzyczna zaistniała również w Pionkach, dzięki czemu ponad 40 uczniów w tym roku szkolnym rozpocznie w niej naukę. Następnie zgromadzeni zostali zaproszeni na koncert, podczas którego wystąpili uczniowie kozienickiej szkoły, absolwenci oraz nauczyciele. Wystąpił między innymi Big-Band, zespół perkusyjny, który porwał publiczność rytmami samby, trio wokalno-instrumentalne, występy solistów oraz Arturo Band czyli zespół akordeonowy. Koncert poprowadziła Kinga Stachowicz. Na zakończenie koncertu zaproszono wszystkich przed budynek Centrum Aktywności Lokalnej, gdzie w Musztrze Paradnej zaprezentowała się Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta Furioso.

Anna Kocyk

02-15.08.2015 roku Letnie Warsztaty Muzyczne - Mikoszewo 2015r.

  W dniach 02-15 sierpnia 2015 r. Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Muzycznej "Kanon" wraz ze Szkołą Muzyczną I stopnia w Kozienicach zorganizowało letnie warsztaty muzyczne w Mikoszewie.
Uczestnikami warsztatów były dzieci i młodzież, uczniowie oraz absolwenci Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach, których łączna liczba stanowiła 72 osoby. Wszyscy zamieszkali w ośrodku wypoczynkowym "Basia", położonym w Mikoszewie w pasie nadmorskim po prawej stronie Wisły, u jej ujścia do Zatoki Gdańskiej na początku "Bursztynowego Wybrzeża" (Mierzei Wiślanej). Uczestnicy zostali podzieleni na poszczególne grupy nad którymi opiekę wychowawczą sprawowały: p. Violetta Bączek, p. Hanna Kocyk, p. Irena Pawluczuk, p. Marzena Tłuścik.
Głównym celem warsztatów było:

 • kształtowanie wrażliwości artystycznej i kulturalnej u uczestników
 • popularyzacja twórczości muzycznej
 • stworzenie możliwości doskonalenia warsztatu instrumentalnego
 • aktywizacja lokalnego środowiska - propagowanie czynnego uprawiania muzyki
 • integracja dzieci i młodzieży
 • Kadrę warsztatów w głównej mierze stanowili nauczyciele Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach:
  1. Zdzisław Włodarski - dyrektor szkoły, nauczyciel trąbki, dyrygent Kozienickiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Furioso
  2. Tomasz Strzelczyk - nauczyciel saksofonu, dyrygent Big Bandu Szkoły Muzycznej w Kozienicach
  3. Kamil Żarnecki - nauczyciel trąbki, dyrygent Kozienickiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Furioso
  4. Mateusz Skórkiewicz - nauczyciel perkusji, prowadzenie zespołu perkusyjnego
  5. Bartłomiej Kruszyński - nauczyciel puzonu
  6. Artur Miedziński - nauczyciel akordeonu, dyrygent zespołu akordeonowego Arturo Band
  7. Patryk Walczak - nauczyciel akordeonu, fortepianu rozrywkowego, prowadzenie zespołu folkowego
  8. Piotr Wołowicz - nauczyciel fortepianu
  9. Kinga Stachowicz - nauczyciel rytmiki, opieka nad grupą mażoretek KMOD Furioso
  10. Andrzej Wartyni - nauczyciel gitary klasycznej, gitary elektrycznej oraz gitary basowej
  11. Adrian Hanke - nauczyciel skrzypiec, dyrygent Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej Kozienickie Smyczki
  12. Anna Gocel - nauczyciel skrzypiec
  13. Ewa Kucypera - nauczyciel wiolonczeli
  14. Agata Kacprzak - prowadzenie zajęć z fletu poprzecznego oraz logopedii
  Na warsztatach pojawili się również zaproszeni przez Stowarzyszenie oraz Dyrektora Szkoły muzycy - goście specjalni, którzy prowadzili zajęcia indywidualne oraz grupowe.
  Byli to:
 • Warszawski Kwartet Puzonowy w składzie: Bartosz Skórkiewicz, Mateusz Mendyka, Bartłomiej Kruszyński, Szymon Wojdak
 • kwintet instrumentów dętych blaszanych Kaazma Brass Quintet w składzie: Kamil Żarnecki - trąbka, Bartłomiej Kacperski - trąbka, Ewa Harasimiuk - puzon, Anna Baran - waltornia, Michał Walczak - tuba
 • Jakub Matusiak - saksofon
 • Patryk Dobosz - perkusja

Lekcje z w/w muzykami wzbudzały ogromny zachwyt wśród uczestników. Do codziennych zajęć należała: rozgrzewka - joga, ćwiczenia relaksacyjne, ćwiczenia oddechowea potem rozegranie, zajęcia w zespołach, natomiast po obiedzie najczęściej zajęcia indywidualne. Niezwykłą popularnością cieszyły się takie instrumenty jak: puzon, waltornia oraz tuba. Uczniowie, turyści oraz okoliczni mieszkańcy mogli podziwiać zaproszonych artystów na wieczornych koncertach które odbywały się w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikoszewie. Uczestnicy w wolnym czasie korzystali z różnorodnych form wypoczynku. Na terenie ośrodka znajdował się basen, boisko do siatkówki oraz świetlica z możliwością gry w bilard oraz ping ponga. Po południu plażowali, pływali w Morzu Bałtyckim oraz zwiedzali zakątki Mierzei Wiślanej. Szczególną atrakcją była przejażdżka tzw. Wąskotorówką - Żuławską Koleją Dojazdową na trasie: Mikoszewo - Jantar - Stegna - Sztutowo i z powrotem oraz rejs statkiem po Zalewie Wiślanym z Krynicy Morskiej do Fromborka. Tam uczestnicy zwiedzili Muzeum im. Mikołaja Kopernika. Ponadto starsi uczniowie odbyli podróż historyczną po obozie koncentracyjnym w Stutthof. Tradycją wieczorną stała się tzw. cisza, która była elementem integracji. Uczniowie oraz nauczyciele prezentowali na niej swoje umiejętności, które nabyli podczas warsztatów.
Zwieńczeniem warsztatów był koncert finałowy uczestników oraz kadry nauczycielskiej. Na koncercie wystąpiły następujące zespoły: duet Joanna Wilk (gitara) - Maja Beżuaszwili (flet), Zespół smyczkowy przygotowany przez Annę Gocel, Kwartet fletowy przygotowany przez Agatę Kacprzak, Kozienickie Smyczki pod kierunkiem Adriana Hanke, grupa taneczna pod kierunkiem Kingi Stachowicz,Zespół Muzyki Rozrywkowej pod kierunkiem Patryka Walczaka, Zespół Perkusyjny pod kierunkiem Mateusza Skórkiewicza, zespół nauczycieli Children of Zdzisław, Zespół Akordeonowy Arturo Band pod kierunkiem Artura Miedzińskiego, KMOD Furioso pod kierunkiem Kamila Żarneckiego oraz Big Band pod kierunkiem Tomasza Strzelczyka.
Warsztaty muzyczne w Mikoszewie szybko dobiegły końca, między uczestnikami nawiązały się nowe znajomości i przyjaźnie, a wszyscy zdobyli cenne muzyczne doświadczenie.

15-17.04.2015 rokuIV Ogólnopolski Konkurs SCHOOL & JAZZ Festival

  W dniach 15-17 kwietnia 2015 roku, w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Krzysztofa Komedy w Lubaczowie, odbył się IV Ogólnopolski Konkurs SCHOOL & JAZZ Festival.
Główną ideą konkursu była popularyzacja muzyki rozrywkowej i zwiększenie roli muzyki jazzowej, a my uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach, dzięki Panu dyrektorowi Zdzisławowi Włodarskiemu jesteśmy otwarci na każdy rodzaj muzyki, dlatego wraz z opiekunami naszych grup postanowiliśmy zgłosić swój udział w konkursie - Big Band pod dyrekcją Tomasza Strzelczyka i Kozienice Inspiring Team którym dowodzi Sebastian Iwanowicz.
Nasze zespoły prezentowały się w dwóch kategoriach - Jazz i muzyka rozrywkowa, w której Kozienice Inspiring Team otrzymał Nagrodę Główną i Kategoria Młody Popularyzator Polskiej Muzyki Rozrywkowej - Big Band otrzymał Nagrodę Główną, a Kozienice Inspiring Team wyróżnienie. Oprócz tego mieliśmy okazję brać udział w warsztatach muzycznych prowadzonych przez takich muzyków jak Piotr Rodowicz, czy Ryszard Borowski. W trakcie trwania warsztatów każdy z nas mógł zaczerpnąć podstaw improwizacji, a ponadto usłyszeliśmy krótki wykład o historii jazzu. Konkurs ten to świetna okazja do zawierania nowych znajomości oraz możliwość do wspólnego muzykowania ze znanymi artystami i uczniami szkół muzycznych z całej Polski. Oprócz nagród każdy z nas przywiózł duży zasób wiedzy zdobytej na warsztatach, którą będzie mógł wykorzystać do rozwijania swoich umiejętności.

Karol Bączek i Patryk Woźniak

4 marca 2015 roku Recital fortepianowy Karola Radziwonowicza "Chopin w kosmosie"

    4 marca 2015 roku w Szkole Muzycznej I stopnia w Kozienicach, odbył się koncert wszechstronnego pianisty, wykształconego w Polsce i Stanach Zjednoczonych, Karola Radziwonowicza. Recital został zorganizowany z okazji 205 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Karol Radziwonowicz jako jedyny pianista na świecie nagrał wszystkie fortepianowe dzieła Ignacego Jana Paderewskiego, a także wszystkie utwory Fryderyka Chopina na fortepian z orkiestrą w wersji kameralnej i z kwintetem smyczkowym. Jego płytę z muzyką Fryderyka Chopina słuchali astronauci podczas wyprawy STS-130. Koncert przebiegał w wyjątkowej atmosferze - przy zgaszonym świetle. Dodatkową atrakcją był film dokumentalny, włączony w trakcie wykonywania utworów Fryderyka Chopina. Przedstawiał on emocje, uczucia i codzienne życie w przestworzach. Warto dodać, że film wyreżyserowany przez Adama Ustynowicza, został nagrodzony Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Monaco. Po koncercie pianista poprowadził warsztaty podczas których, kilku uczniów klasy fortepianu zaprezentowało swoją grę na instrumencie, a Pan Karol Radziwonowicz udzielił im bardzo cennych wskazówek. Ze względu nie nietypowy przebieg recitalu, na długo zostanie on w pamięci wszystkich uczestników.

Agata Krześniak, kl. V cyklu 6-letniego

13.02.2015 roku Koncert Karnawałowy

   W piątek, 13 lutego o godz.18:00 w Szkole Muzycznej I stopnia w Kozienicach odbył się Koncert Karnawałowy w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach oraz zaproszonych artystów. Pan Dyrektor Zdzisław Włodarski i Pani Dyrektor PSP nr 1 w Kozienicach Maria Sampolińska przywitali zgromadzoną publiczność oraz zaproszonych gości. Koncert rozpoczął występ Oli Ostrowskiej z klasy pierwszej, która zagrała na skrzypcach popularną francuską piosenkę "Frere Jacques" czyli "Panie Janie". Następnie wystąpił Mały Zespół Akordeonowy, prowadzony przez pana Tomasza Gieronia oraz chór BELCANTO pod dyrygenturą pani Anny Kuczmery. Kolejni wykonawcy to wokalistka Agata Kuczmera, Kozienickie Smyczki pod kierunkiem pana Adriana Hanke, oraz chór FERMATA prowadzony przez panią Annę Kuczmerę, który ujął publiczność utworem: "The Lions Sleeps Tonight". Kolejno zagrał Kwintet Instrumentalny, w którego skład weszli nauczyciele naszej szkoły. Wspaniałe show odegrała Ilona Drapała śpiewając piosenkę "Ja się boję sama spać". Następnie zagrał zespół akordeonowy ArturoBand wraz z solistami: Martyną Siemiątkowską, Bartoszem Kołsutem oraz Agatą Kuczmerą. Pierwszą część koncertu zakończył niesamowicie energetyczny Zespół Perkusyjny pana Mateusza Skórkiewicza, który wsparli uczniowie z Zespołu Szkół Muzycznych z Radomia. W przerwie koncertu, odbyła się loteria fantów, z której środki finansowe przeznaczone są na fundację "Zdrowe Dziecko", która już drugi rok dofinansowuje dzieciom warsztaty muzyczne.

Drugą część koncertu rozpoczęła Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Furioso" prowadzona przez debiutującego pana Kamila Żarneckiego. Orkiestra zagrała kompozycję Niezapomniane melodie", podczas której tango zatańczyli: Joanna Wilk i Jakub Urbański. Drugą pozycją była wiązanka melodii latynoamerykańskich "Guantanamera", do której układ choreograficzny zatańczyły Mażoretki przygotowane przez panią Kingę Stachowicz. W dalszej części zaprezentowały się różne zespoły. Szczególnie zachwycił publiczność Children of Zdzisław - zespół powstały na potrzeby koncertu, w skład którego weszli nauczyciele naszej szkoły, wykonując utwór pana Patryka Walczaka. Następnie wystąpił zespół instrumentalny wraz z solistkami, które prowadzi pan Sebastian Iwanowicz. Kolejno mogliśmy usłyszeć Patrycję Kawęcką, w jej utworze "Stop". Następnie Big Band, prowadzony przez pana Tomasza Strzelczyka wykonał 3 utwory: The Flinstons - w aranżacji Kacpra Majewskiego oraz "Lepszy Model"i "Kasztany", które zaaranżował pan Patryk Walczak, a zaśpiewały Karolina Drozd oraz Kalina Leśniak. Na finał zagrała Orkiestra Symfoniczna, wykonując zaaranżowaną przez pana Sebastiana Iwanowicza, wiązankę utworów Anny Jantar, które zaśpiewały Agata Krześniak, Patrycja Kawęcka, Kalina Leśniak oraz Karolina Drapała . Na zakończenie zabrzmiał wspólnie wykonany "Marsz Radetzkiego", podczas którego wszyscy wykonawcy pojawili się na scenie.
Koncert poprowadził Pan Artur Miedziński. Patronat honorowy objęli: Pan Czesław Czechyra - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Tomasz Śmietanka - Burmistrz Gminy Kozienice, oraz pan Janusz Stąpór - Starosta Powiatu Kozienickiego. Organizatorami koncertu byli: Szkoła Muzyczna I st. w Kozienicach, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Muzycznej w Kozienicach oraz Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Urszuli Kochanowskiej w Kozienicach. Współorganizatorami byli KOZIENICKI DOM KULTURY im. Bogusława Klimczuka oraz Rada Rodziców działająca przy Szkole Muzycznej I st. w Kozienicach.

Joanna Wilk, kl. V cyklu 6-letniego

19 grudnia 2014 roku Wigilijny koncert

  19 grudnia w siedzibie Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach, odbył się wieczór poświęcony kolędom, pastorałkom i piosenkom świątecznym. Na początku rozbrzmiał chór BELCANTO prowadzony przez Panią Annę Kuczmerę. Następnie na scenie pojawili się soliści (Michał Bielenda, Zuzanna Dropia, Basia Kania) i kilka zespołów: akordeonowy Pana Tomasza Gieronia, gitarowy Pana Sławomira Kurzyka, Muzyki Rozrywkowej oraz wokalno-instrumentalny Pana Sebastiana Iwanowicza, fortepianowy Pana Kamila Węgorka, instrumentalny, i wokalno-instrumentalny Pana Patryka Walczaka, a także smyczkowy Pani Martyny Siemiątkowskiej. Wystąpiła również grupa przygotowana przez Kacpra Majewskiego z wokalistką- Karoliną Drozd, która wykonała piosenkę ze słowami Pani Kingi Stachowicz. Nie zabrakło kolęd i takich utworów jak ,,Last Christmas". W programie znalazły się również ,,Bum Bum Rurki" Pani Kingi Stachowicz. Własną wersję słynnego ,,Jingle Bells" oraz kompozycję ,,Nuż my dziś krześcijani" zaprezentował Chór FERMATA, pod kierunkiem Pani Anny Kuczmery. Występ zakończyło wspólne kolędownie uczniów, nauczycieli oraz publiczności. Koncert został poprowadzony przez Maję Beżuaszwili, Agnieszkę Maksym i Karola Bączka.

Agnieszka Maksym, kl. III cyklu IV - letniego

jubileusz 5- lecia istnienia szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach

   W tym roku, Szkoła Muzyczna I stopnia, obchodzi jubileusz 5- lecia swojego istnienia. Z tej okazji odbyły się dwa wyjątkowe koncerty. Pierwszy z nich miał miejsce 21 listopada, w Szkole Podstawowej nr 1 w Kozienicach. Na początku uroczystości, głos zabrał Burmistrz Miasta Kozienice, Pan Tomasz Śmietanka, który przypomniał słuchaczom genezę szkoły, jak również wyraził ogromne gratulacje dla dotychczasowej działalności. Po części oficjalnej wystąpili uczniowie, nauczyciele oraz absolwenci Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach, którzy zaprezentowali się solo oraz w różnych zespołach. Mogliśmy usłyszeć między innymi: Kozienicką Młodzieżową Orkiestrę Dętą "Furioso" , pod kierunkiem Zdzisława Włodarskiego, wraz z Mażoretkami, Młodzieżową Orkiestrę Kameralną "Kozienickie Smyczki" pod dyrekcją Adriana Hanke, Zespół Perkusyjny przygotowany przez Mateusza Skórkiewicza, Zespół Muzyki Rozrywkowej pod kierunkiem Sebastiana Iwanowicza, Zespół Akordeonowy "Arturo -Band" kierowany przez Artura Miedzińskiego, Big Band pod dyrekcją Tomasza Strzelczyka oraz specjalnie na tę okazję powołany do życia zespół Bum Bum Rurki pod kierunkiem Kingi Stachowicz. Repertuar był bardzo zróżnicowany, od muzyki klasycznej, przez filmową aż do rozrywkowej, a wszystko to na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Podczas finałowego utworu, na scenie pojawili się wszyscy uczniowie Szkoły Muzycznej oraz chór "Fermata", którzy wspólnie wykonali pieśń "Rozkołysz pieśnią świat". Publiczność była zachwycona. Uroczystość zakończyła się życzeniami i gratulacjami od zaproszonych gości. Drugi koncert, z tym samym repertuarem, miał miejsce w Zespole Szkół im. Oskara Kolberga Radomiu, w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Pendereckiego. Radomskiej publiczności koncert bardzo przypadł do gustu, a wykonawców nagrodzono niekończącymi się, gromkimi brawami. Oba koncerty poprowadził Pan Artur Miedziński - nauczyciel naszej szkoły.

Karol Bączek, kl. VI cyklu 6-letniego

14 listopada 2014 roku  Koncert z okazji Roku Kolbergowskiego

  

   Rok 2014 został ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Oskara Kolberga, z okazji Jego 200-setnej rocznicy urodzin. W związku z tym wydarzeniem, w Szkole Muzycznej I stopnia w Kozienicach odbył się wyjątkowy koncert, podczas którego mieliśmy możliwość usłyszeć muzykę ludową w wielu odsłonach. Koncert rozpoczęło dwóch miłych Panów, Tadeusz Nowakowski grający na harmonii trzyrzędowej oraz Janusz Purchała na bębenku obręczowym. Przedstawili swój krótki program, wykonując trzy klasyczne utwory ludowe, które wprowadziły nas w bardzo pozytywny nastrój.
  Chwilę po pierwszym występie, na scenie pojawiło się czterech młodych, ubranych w kamizelki, koszule i kaszkiety, mężczyzn. Był to radomski zespół Frument Project, który wystąpił, między innymi, w programie telewizyjnym Must Be The Music. Zespół wykonuje kompozycje inspirowane polskim folklorem, głownie ziemi radomskiej. Zaprezentował typowe utwory ludowe, w bardzo niestandardowych aranżacjach. Kompozycje brzmiały ciekawie, świeżo i zaskakująco. Widzowie byli zachwyceni. Brakowało jedynie miejsca do tańca, bo nogi same chodziły, nawet na siedząco.
  Po tym energetyzującym występie nadszedł czas na gwiazdę wieczoru. Był nią zespół Kapela ze Wsi Warszawa. Na samym początku pojawił się dźwięki cymbałów, które tworzyły magiczną atmosferę. Następnie zabrzmiały kolejne instrumenty, skrzypce, kontrabas i perkusjonalia. Mogliśmy również usłyszeć rzadko spotykane brzmienie fideli płockiej. Jest to instrument ludowy, specjalnie zrekonstruowany na zamówieni zespołu. Całość kompozycji dopełniał wspaniały śpiew trzech kobiet, oparty na technice białego głosu. W trakcie występu na scenę zapraszani byli muzycy z Frument Project, Patryk Walczak i Jacek Długosz, którzy wspólnie z Kapelą ze Wsi Warszawa wykonywali wybrane utwory. Na zakończenie brawa nie ustawały, a muzycy byli wywołani na bis. Cały koncert wspaniale hipnotyzował i był naprawdę świetny.
  Przed jego wysłuchaniem uważałem muzykę ludową za coś nudnego. Dzięki tym zespołom zmieniłem zdanie i myślę, że ta muzyka znajdzie miejsce na mojej półce z płytami.

Patryk Woźniak, kl. II cyklu 4-letniego

5-12 listopada 2014 roku Patriotyczne muzykowanie, czyli koncerty z okazji dnia 11 listopada.

  

   Szkoła Muzyczna I st. w Kozienicach intensywnie włączyła się w obchody 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 5 listopada w kozienickim Muzeum Regionalnym zagrał Zespół Smyczkowy pod przewodnictwem Pani Martyny Siemiątkowskiej, jak również soliści, którym akompaniował Pan Jacek Bondaruk. 9 listopada, w kościele św. Rocha w Mniszewie odbył się koncert, na którym również zagrał Zespół Smyczkowy Pani Martyny Siemiątkowskiej. 11 listopada, w Muzeum Regionalnym w Kozienicach rozbrzmiały utwory ,,Pierwsza kadrowa" i ,,My, Pierwsza Brygada", które zagrał zespół kameralny w składzie: Beata Adamczyk, Karolina Drozd, Maja Golubiec, Kamil Kurek, Kacper Majewski, Patryk Woźniak i Pan Jacek Bondaruk. Później wystąpiła Orkiestra Smyczkowa ,,Kozienickie Smyczki", którą dyrygował Pan Adrian Hanke. 12 listopada, w siedzibie naszej szkoły odbył się Wieczór Muzyczny upamiętniający odzyskanie niepodległości przez Polskę, prowadzony przez uczennice szkoły muzycznej, które nie tylko grały na instrumentach, ale również czytały patriotyczne teksty. Opiekę artystyczną sprawował Pan Jacek Bondaruk.

Agnieszka Maksym, kl. III cyklu 4-letniego

31 października 2014 roku  Paweł Janas - prezentacja akordeonu elektronicznego, koncert

  31 październik 2014 roku, w Szkole Muzycznej I stopnia w Kozienicach gościliśmy Pawła Janasa, młodego wybitnego akordeonistę, laureata wielu nagród krajowych i międzynarodowych, półfinalistę 5 edycji programu Must Be The Music - Tylko Muzyka. Paweł Janas jest akordeonistą, który gra nie tylko na instrumencie akustycznym, ale także jest jednym z niewielu muzyków w Polsce, grającym na akordeonie elektronicznym. Podczas spotkania odbyła się prezentacja akordeonu elektronicznego marki Roland. Dowiedzieliśmy się o wielu niestandardowych możliwościach instrumentu, o tym, że zawiera bogatą paletę barw i mnogość brzmień niestandardowych. Akordeon jest nie tylko zasilany prądem ale może również funkcjonować bez prądu dzięki akumulatorowi, który posiada i który działa nawet do 7 godzin. Po prezentacji akordeonu, odbył się koncert Pawła Janasa, podczas którego mogliśmy usłyszeć kompozycje aranżacje artysty, wykorzystujące wszelkie możliwości instrumentu. Po koncercie, chętne osoby miały możliwość samodzielnie zagrać na elektrycznym akordeonie. Spotkanie było bardzie ciekawe, a koncert dostarczył wszystkim bardzo pozytywnych wrażeń.

Paula Płatos, kl. IV cyklu 4-letniego

 

30 października 2014 roku Otwarta lekcja pokazowa skrzypiec

  W czwartek 30.10.2014r., do naszej szkoły, przybył wspaniały muzyk Tomasz Radziwonowicz. Jest on skrzypkiem, kompozytorem, dyrygentem, aranżerem, a także założycielem orkiestry "Sinfonia Viva". Za pośrednictwem Pani Anny Barszcz, nauczycielki skrzypiec w naszej szkole, artysta zgodził się przyjechać do Kozienic i poprowadzić lekcję otwartą z uczniami. Pan Tomasz Radziwonowicz podszedł do uczniów bardzo indywidualnie, poświęcając czas każdemu grającemu. Pracując z młodymi skrzypkami, pokazał różne sposoby interpretacji wykonywanej muzyki. Zajęcia przebiegały w bardzo miłej atmosferze, a wszelkie uwagi były bardzo życzliwe i obiektywne. To wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, nie tylko skrzypków, ale też mogliśmy zauważyć zainteresowanie uczniów grających na innych instrumentach. Obcowanie z artystą było bardzo ciekawym doświadczeniem i mamy nadzieję na dalsze spotkania z kolejnymi wybitnymi muzykami polskiej sceny.

Katarzyna Kłos, kl. VI cykl 6-letni

 

13 października 2014 roku Rupert Wates i Bartosz Hadała -koncert i warsztaty

  Dnia 13.10.2014r w siedzibie Szkoły Muzycznej I st. w Kozienicach, gościliśmy znakomity duet "The Nightwatchers", który tworzą Rupert Wates i Bartosz Hadała. Rupert Wates jest rodowitym londyńczykiem, studiował na Oxford Uniwersity. W 1994r podpisał kontrakt z firmą wydawniczą Easton Music i do dzisiaj jest pełnoetatowym kompozytorem i autorem tekstów. W 2007r przeniósł się na stałe od Stanów Zjednoczonych. Bartosz Hadala to wybitny pianista jazzowy. Już jako 15-latek został najmłodszym finalista w konkursie pianistów jazzowych im. Mieczysława Kosza w Kaliszu, a dwa lata później otrzymał stypendium od Berkele College of Music w Bostonie. W1998r przeniósł się do Stanów Zjednoczonych i rozpoczął studia na wydziale jazzu w Western Michigan University w Kalamazoo. "The Nightwatchers" poprowadzili warsztaty, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Na zakończenie odbył się koncert. Wszystkie utwory, które zagrali podczas koncertu, są autorstwa Ruperta Wates’a, a były to: 1.The Prisoner 2.After rain 3.Entertrainer 4.Improwizacja Bartosza Hadały 5.Born to Lose 6.Ground 7.Waiting to begin 8. Men in teel of shadows 9.Traveling cirk 10.Praiter 11. California. Ostatnim utworem tego koncertu był "Jezu światło rzuć", który wspólnie wykonali uczestniczy warsztatów.

Karol Bączek, kl. VI dz

 

10 października 2014 roku 165 rocznica śmierci Fryderyka Chopina

  W piątek, 17.10.2014 r., odbył się w naszej szkole koncert z okazji 165 rocznicy śmierci Fryderyka Chopina. Wydarzenie przebiegało w nietypowy sposób, ponieważ była to mała forma teatralna. Siedzieliśmy jak na spektaklu słowno muzycznym, którego aktorami byli Pan Jacek Bondaruk i Pan Piotr Wołowicz. Na wstępie przybliżono nam fakty z życia Fryderyka Chopina oraz treści dotyczące utworów, które komponował, a także czasów, w których tworzył. Kolejno usłyszeliśmy następujące kompozycje, grane przez Pana Jacka Bondaruka i Pana Piotra Wołowicza na zmianę: Mazurek g-moll op. 24 nr 1, Mazurek C-dur op.24 nr 2, Nokturn b-moll op.9 nr 1, Nokturn H-dur op.9 nr 3, Fantazja f-moll op,49. W przerwach pomiędzy wykonywanymi utworami, czytane były listy kompozytora, które pisał między innymi do swojej matki, sióstr oraz przyjaciół. Słuchaliśmy również listów Chopina do George Sand - wieloletniej przyjaciółki i kochanki, oraz jej listów, opowiadających o Fryderyku Chopinie, które pisała do swoich przyjaciół. Na zakończenie zabrzmiał Marsz Żałobny z Sonaty b-moll, w opracowaniu na 4 ręce, który Panowie wykonali wspólnie. Taka niecodzienna forma przybliżenia sylwetki kompozytora bardzo nam się podobała. Mogliśmy nie tylko, w ciekawy sposób, dowiedzieć się o życiu jednego z największych polskich kompozytorów, ale też posłuchać pięknej twórczości, wykonywanej przez nauczycieli naszej szkoły.

Patrycja Płatos kl. V dz., Antonina Żdżalik kl. VI dz.

 

1 października 2014 roku Światowy Dzień Muzyki

  Dnia 1 października 2014 r odbył się Światowy Dzień Muzyki. Z tej okazji, na ulicach Kozienic, zabrzmiała Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Furioso" ze Szkoły Muzycznej w Kozienicach. Razem ze swoim Dyrygentem jak również Dyrektorem Szkoły Muzycznej w Kozienicach, Zdzisławem Włodarskim, orkiestra udała się przed Szkołę Podstawową nr 3 i tam zaprezentowała Musztrę Paradną oraz zagrała kilka utworów ze swojego repertuaru. Umiejętności taneczne podczas koncertu, prezentowała również grupa Mażoretek, działająca przy Szkole Muzycznej. Po udanym występie i bardzo ciepłym przyjęciu, orkiestra udała się ulicami miasta przed siedzibę Urzędu Miejskiego w Kozienicach. Występ obejrzeli pracownicy Urzędu Miejskiego oraz władze Kozienic razem z Burmistrzem gminy Kozienic, panem Tomaszem Śmietanką. Kolejnym miejscem występu stała się Szkoła Podstawowa nr 1, gdzie obecnie znajduje się siedziba Szkoły Muzycznej. Tego dnia, orkiestra zakończyła swoje koncertowanie występem w Domu Seniora. W każdym miejscu przywitano nas gromkimi brawami. Widownia z radością i uśmiechem na ustach oglądała nasze pokazy, a na koniec płynęły ciepłe słowa pochwały. W naszym repertuarze pojawiły się wszystkie pozycje muzyczne, nad którymi pracowaliśmy przez ostatni rok.

Piotr Kacperek, kl. III cyklu 4-letniego

 

30 września 2014 roku Ślubowanie klas pierwszych

  W dniu 30.09.2014 r., w Szkole Muzycznej I Stopnia w Kozienicach, odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Szkoła powiększyła się o 31 uczniów, w tym I klasa cyklu 4-letniego liczy 9 uczniów oraz I klasa cyklu 6-letniego liczy 22 uczniów. Dzieci wraz z Panią Elżbietą Mikołajczyk oraz Panią Anną Kuczmerą przygotowały piosenkę "Szkoła Muzyczna", do której akompaniował Pan Patryk Walczak. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie oraz pasowanie na uczniów Szkoły Muzycznej smyczkiem prze Pana Dyrektora Zdzisława Włodarskiego. Tego dnia, gościnne przyjechał do nas zespół Humi Accordion Band, którym dyryguje Pan Artur Miedziński. Zespół koncertuje w różnych miejscach w Polsce i zdobywa wiele nagród nie tylko w Polsce ale i za granicą. We wrześniu tego roku był we Włoszech w Castel Fidardo, gdzie zdobył 4 miejsce. Tego wieczora zagrali dla nas "Spotkanie z Gershwinem" -zbiór melodii, następnie "Anatewke" z musicalu "Skrzypek na Dachu", Oblivion- Astora Piazzolii, Taniec z Szablami oraz Sambę. Na koniec, Por una cabez-Carlosa Gardel oraz Liber Tango- Astora Piazzolii, wraz z akordeonistami zaśpiewała Klaudia Kowalik. Za mile spędzony wieczór, zespół nagrodziliśmy ogromnymi brawami.

Paula Płatos, kl. IV mł

 

12-14 września 2014 roku IV Festiwal Orkiestr Dętych

  W dniach 12-14 września 2014 roku, w Puławach odbył się IV Festiwal Orkiestr Dętych, na którym nie mogło zabraknąć Kozienickiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Furioso".
  W sobotę, 13 września, pojechaliśmy do Nałęczowa, gdzie odbył się nasz pierwszy występ. Orkiestra zaprezentowała musztrę paradną, a następnie utwory koncertowe, takie jak "Do zakochania jeden krok", czy "Polish film medley", czyli wiązankę polskich melodii filowych. Między utworami orkiestrowymi zaprezentowało się Combo, prowadzone przez pana Sebastiana Iwanowicza. W ich wykonaniu usłyszeliśmy "Chameleon" i "Sweet home Chicago". Swoje choreografie taneczne, do wybranych utworów, pokazały również Mażoreki. Zgromadzona publiczność była zachwycona, a oklaski nie ustawały.
  Po koncercie w Nałęczowie przemieściliśmy do Puław, na plac im. F. Chopina przy Urzędzie Miasta. Tam, orkiestra zaprezentowała musztrę paradną, co było nie lada wyczynem na tak małym placu, ale bez problemu odnaleźliśmy się w zaistniałej sytuacji. Zagraliśmy również utwory orkiestrowe. Tego dnia było to ostatnie wykonanie.
  W niedzielę, która była dniem finałowym festiwalu, znaleźliśmy się w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Tam doświadczyliśmy niesamowitych wrażeń, grając koncert na statku. Zaraz po udanym rejsie, przemaszerowaliśmy wałem przy Wiśle na rynek w Kazimierzu Dolnym. Musztra stanowiła tam główną część programu. Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Furioso" dała popis przed dość sporą publicznością, która zamiast zwiedzać zabytki, wolała stanąć i posłuchać wspaniałej muzyki. Zadowoleni z siebie ruszyliśmy na wielki finał.
  Ostatnim punktem był występ na stadionie MOSiR w Puławach. Tam odbyła się wielka gala, podczas której mieliśmy okazję zagrać kilka utworów koncertowych oraz mogliśmy zobaczyć inne orkiestry dęte z całej Polski oraz z Węgier, Ukrainy i Litwy. Finał polegał na wykonaniu utworu "Happy Marching" przez wszystkie orkiestry biorące udział w festiwalu. Efekt był oszałamiający. Zmęczeni, ale usatysfakcjonowani oraz pełni pozytywnych wrażeń wracaliśmy do domu. Już dziś czekamy na kolejne festiwale.

Patryk Woźniak, kl. II mł.

 

1 września 2014 roku Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 w Szkole Muzycznej I stopnia w Kozienicach odbyło się 1 września 2014 roku. Każdego roku przybywa coraz więcej dzieci do Naszej Szkoły.Pan dyrektor Zdzisław Włodarski uroczyście przywitał wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości. Tego dnia, zaszczyciła nas swoją obecnością pani Małgorzata Bebelska - Pierwszy Zastępca Burmistrza Gminy Kozienice, która także przywitała wszystkich bardzo serdecznie i wyraziła ogromny zachwyt dla działalności Naszej Szkoły. Następnie odbył się koncert przygotowany przez uczniów i nauczycieli, którzy wspólnie pracowali podczas Letnich Warsztatów Muzycznych w Murzasichle. W muzyce klasycznej jak i rozrywkowej zaprezentowały się duety, tria a także zespoły. Na zakończenie zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta ,,Furioso'' wraz z tańczącymi mażoretkami. Nasza Orkiestra prezentowała musztrę paradną i dwie znane melodie: pieśń z filmu pt. ,,Jak Rozpętałem II Wojnę Światową'' i ,,Mexico''.

Katarzyna Poździk, kl. IV cyklu 6- letniego

 

19 marca 2014 roku  KRZYSZTOF PEŁECH

recital gitarowy i warsztaty dla uczniów
siedziba Szkoły Muzycznej, ul. Kościuszki 1

Krzysztof Pełech urodził się w 1970 roku we Wrocławiu. Naukę muzyki rozpoczął w dwunastym roku życia. W 1995 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, gdzie studiował pod kierunkiem profesora Piotra Zaleskiego. W roku akademickim 1992/1993 studiował u profesora Gordona Crosskeya w Royal Northern College of Music w Manchesterze. Doskonalił swoje umiejętności pod okiem takich znakomitości światowej gitary jak: m.in. Edmund Jurkowski, Roberto Aussel, Costas Cotsiolis, Joseph Urshalmi. W latach 1995 - 2000 był wykładowcą Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Od października 2005 Krzysztof Pełech prowadzi klasę gitary w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
Krzysztof Pełech jest jednym z najaktywniejszych muzyków młodego pokolenia. Wykonuje średnio około sześćdziesięciu koncertów rocznie (recitale, koncerty kameralne a także w charakterze solisty z towarzyszeniem orkiestr). Koncertował niemal we wszystkich krajach europejskich, w Wielkiej Brytanii, Szkocji, USA, Meksyku, Brazylii, Argentynie, Chile, Południowej Afryce, a także w Egipcie, Turcji, Tunezji, Indonezji, Malezji, Tajlandii, Singapurze i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Uczestniczył w dwudziestu jeden konkursach krajowych i międzynarodowych, spośród których był laureatem szesnastu. Oto niektóre z jego osiągnięć konkursowych:
1986 - I nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Hiszpańskiej i Latynoamerykańskiej w Krakowie
1989 - medal w Konkursie "Marii Canals" w Barcelonie (Hiszpania)
1990 - I nagroda w Konkursie "Rene Bartoli" w Salon de Provence (Francja)
1991 - II nagroda w Panafrykańskim Konkursie "Grand Prix International" w Lomé (Togo)
1991 - I nagroda w Konkursie w Villa de Laredo (Hiszpania)
1992 - I nagroda w Konkursie im. Aleksandra Tansmana w Carpentras (Francja)
1994 - II nagroda na "Great Classical Guitar Festival and Competition" w Oberlin (USA)
Krzysztof Pełech uczestniczył wielokrotnie w prestiżowych festiwalach muzycznych o międzynarodowym zasięgu. Jest zapraszany do współpracy z wybitnymi kompozytorami i gitarzystami. Regularnie koncertuje z Jorge Morelem, który zadedykował mu jedną ze swoich kompozycji. Wspólnie z Jorge Cardoso wykonywał "Suite Indiana" na dwie gitary i orkiestrę kameralną. Występuje także z Tommym Emmanuelem i z zespołem Joscho Stephana. Krzysztof Pełech dokonał wielu rejestracji dla radia (m.in. Polskie Radio, BBC) i telewizji (TVP 2, TVP Polonia, TVP Kultura). W ankiecie "Gitarowy Top" ogłoszonej przez fachowy magazyn muzyczny "Gitara i Bas" Pełech został trzykrotnie wybrany najlepszym polskim gitarzystą klasycznym.
Jest jednym z pomysłodawców i dyrektorem artystycznym odbywającego się od 1998 roku Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego Gitara+, a także inicjatorem i szefem artystycznym Letniego Kursu Gitary w Krzyżowej, zwanego też festiwalem. Krzysztof Pełech jest twórcą i współzałożycielem Wrocławskiego Towarzystwa Gitarowego.
Współpracował z czołowymi orkiestrami (m.in. "Amadeus", "Leopoldinum", "Capella Cracoviensis", "Capella Bydgostiensis", "Wratislavia", WOSPR, Orkiestra Filharmonii Narodowej, Polska Orkiestra Kameralna, Istanbul Delvet Senfoni Orkestra, Orquestra Sinfonica do Parana - Curitiba, Wirtuozi Lwowa, Morawska Filharmonia) wykonując wielokrotnie m.in.: Koncerty Antonio Vivaldiego, Concierto de Aranjuez Joaquina Rodrigo, Koncert na gitarę i orkiestrę kameralną Heitora Villi - Lobosa, Conierto Antico Richarda Harvey'a i Fantasie de la Danza - Jorge Morela. Krzysztof Pełech koncertował także dwukrotnie w Filharmonii Berlińskiej z "Berlińską Orkiestrą Festiwalową".
(zaczerpnięto z Wikipedii)

2 marca 2014 roku KONCERT MUZYKI KARNAWAŁOWEJ 

w wykonaniu uczniów i nauczycieli
Szkoły Muzycznej I st. w Kozienicach
oraz zaproszonych artystów:
Anna Włodarska - Szetela - flet
Ilona Drapała - śpiew
Tomasz Pałasz - stepujący tancerz
Maciej Dobrzański - kontrabas
Bartosz Kołsut - akordeon

organizatorzy: Szkoła Muzyczna I st. w Kozienicach
Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Muzycznej w Kozienicach
Rada Rodziców przy Szkole Muzycznej I st. w Kozienicach

patronat honorowy:
Czesław Czechyra - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Tomasz Śmietanka - Burmistrz Gminy Kozienice
Janusz Stąpór - Starosta Powiatu Kozienickiego

współorganizatorzy:
KOZIENICKI DOM KULTURY im. Bogusława Klimczuka
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Urszuli Kochanowskiej w Kozienicach

Koncert poprowadził nauczyciel Szkoły Muzycznej - Artur Miedziński. Kierownictwo artystyczne i reżyseria koncertu - Zdzisław Włodarski
koncert charytatywny na rzecz Fundacji Zdrowe Dziecko w Kozienicach
koncert odbył się w siedzibie Szkoły Muzycznej, ul. Kościuszki 1

17 października 2013 roku MICHAŁ DREWNOWSKI -recital fortepianowy
z okazji 164 rocznicy śmierci Fryderyka Chopina

organizatorzy: Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Muzycznej "Kanon" w Kozienicach, SZKOŁA MUZYCZNA I stopnia w Kozienicach
Koncert zrealizowano przy pomocy finansowej gminy Kozienice.

MICHAŁ DREWNOWSKI
  Urodzony 31 marca 1977 roku w Warszawie. Pierwsze lekcje fortepianu rozpoczął we Włoszech w wieku 8 lat pod kierunkiem ojca, Marka Drewnowskiego - pianisty. Naukę kontynuował po powrocie do Polski w Liceum Muzycznym im. Karola Szymanowskiego w Warszawie, gdzie uczył się pod kierunkiem Bronisławy Kawalli i Ewy Pobłockiej. W 2001 ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie fortepianu Marka Drewnowskiego. W latach 2002-2005 studiował w Konserwatorium Muzycznym w Genewie pod kierunkiem takich pedagogów, jak Dominique Merlet i Pascal Devoyon (dyplom z wyróżnieniem). Brał również udział w mistrzowskich kursach pianistycznych prowadzonych przez : Nauma Shtarkmann, Miłosza Magina, Fou T’sounga, Rudolfa Kehrera i Eugena Indjica.
  Jest laureatem wielu nagród: w 1996 - nagrody specjalnej na I Międzynarodowym Konkursie Indywidualności Muzycznych im. Aleksandra Tansmana w Łodzi, w 1998 - I nagrody na XIII Konkursie Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi, w 1998 - XXXII Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, w 2000 - II nagrody na Concorso Pianistico Internazionale "Mascia Masin" w Sangemini we Włoszech, w 2005 - II nagrody na AGIMUS Concorso Internazionale w Rzymie.
  Michał Drewnowski występuje jako solista i kameralista w Polsce, Włoszech, Francji, Szwajcarii, Luksemburgu, Belgii, Bułgarii, Anglii, Austrii, Czechach i Niemczech, w takich salach koncertowych, jak Concerti al Gianicolo w Rzymie, Steinway Kammersal w Kopenhadze, Kunstmuseum w Silkeborg (Dania), sala Bulgaria w Sofii, Wigmore Hall w Londynie. Współpracował z orkiestrami symfonicznymi w kraju i za granicą, pod batutą m.in: Piotra Wijatkowskiego, Janusza Powolnego, Tadeusza Kozłowskiego, Vladimira Kiradjeva i Stanislava Ousheva. Brał udział m.in. w Festiwalu Passage w Warszawie, Salon of the Arts w Sofii, Festival Musicale di Norcia (Włochy), Varna Summer Festival, Krakowskiej Wiośnie Muzycznej, Warszawskich Spotkaniach Muzycznych, Festiwalu Chopinowskim w Genewie, Keminklavier w Kemi (Finlandia). W latach 2000-2002 występował w Teatrze Nowym w Warszawie jako aktor-pianista w przedstawieniu Adama Hanuszkiewicza Chopin, jego życie, jego miłość, jego muzyka... (w roli Fryderyka Chopina).

2 października 2013 roku Ślubowanie klas pierwszych - Big Band Mundana

Drugiego października 2013 roku w Szkole Muzycznej I stopnia w Kozienicach odbyło się uroczyste ślubowanie, na którym pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami naszej Szkoły. Uroczystość przygotowała oraz poprowadziła Pani Kinga Stachowicz.
  Po ślubowaniu, z okazji Światowego Dnia Muzyki, na scenie zaprezentował się radomski Big Band Mundana. Na początku usłyszeliśmy słynny numer "Funky Night", napisany przez członków zespołu -Dariusza Umięckiego oraz Zbigniewa Bidzińskiego (założyciela zespołu i dyrygenta). W dalszej kolejności zabrzmiały: Jumpin at the woo-side,"Pogoda ducha", "Little Brown jung", "Garden Party". Natomiast dużo radości przyniósł publiczności utwór pod tytułem "Flick Flack" ze wspaniałą solówką Michała Krasko na akordeonie. Ostatnim, i jednocześnie bisowym, kawałkiem był fragment muzyki z filmu "Rocky". Big Band otrzymał ogromne i zasłużone brawa, a do solistów ustawiły się duże kolejki po autografy.

Magdalena Mazur
Kamil Kurek

 

9 września 2013 roku LEONORA ARMELLINI-recital fortepianowy

organizatorzy: STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ SZKOŁY MUZYCZNEJ w Kozienicach, SZKOŁA MUZYCZNA I stopnia w Kozienicach
Koncert zrealizowano przy pomocy finansowej gminy Kozienice.
w programie koncertu: Johannes BRAHMS, Maurice RAVEL, Fryderyk CHOPIN

LEONORA ARMELLINI
  Włoska pianistka urodzona w 1992 roku w Padwie, laureatka wielu włoskich konkursów pianistycznych, w których udział brała od szóstego roku życia. Lekcje fortepianu rozpoczęła w wieku czterech lat pod okiem Laury Palmieri- uczennicy wielkiego pianisty Arturo Benedetti Michelangelego. . W wieku siedemnastu lat ukończyła z wyróżnieniem National Academy of S. Cecilia w Rzymie, pod kierunkiem Sergio Perticaroli, a obecnie uczy się u Williama Granta Naboré, Lilyi Zilberstein i Mariana Mika.
  Pianistka zdobyła pierwszą nagrodę na "Venezia Prize" (2005), pierwszą nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym "C. Togni w Brescii (Włoch 2009). Zwyciężczyni "Nagrody Janiny Nawrockiej" za "niezwykłą muzykalność i piękno dźwięku" na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2010) W swoim dorobku artystycznym ma ponad 300 występów publicznych we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Austrii, Czechach, Francji i USA gdzie wystąpiła w Carnegie Weill Recital Hall w Nowym Yorku.
Pianistka koncertowała w ramach "Projektu Marthy Argerich" w Lugano, na Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskiem w Dusznikach Zdroju i na Festiwalu Chopin i Jego Europa w Warszawie.
Jako solistka koncertowała z wieloma znanymi orkiestrami takimi jak m.in. Kronstadt Philharmonic, Orkiestra Filharmonii w Turynie, Orkiestra Kameralna z Kijowa i Ukraińska Orkiestra Narodowa. Współpracowała z takimi dyrygentami jak Alexander Rabinovich-Barakowsky, Claudio Scimone, Zoltan Pesko i Anton Nanut. Artystka ma w repertuarze utwory Mozarta, Haydna, Mendelssohna, Schumanna, Chopina i Gershwina.
Leonora Armellini chętnie gra muzykę kameralną. Występowała między innymi z Lilyą Zilberstein i Jeffreyem Swannem. Pianistka nagrała trzy płyty CD, a jej koncerty i wywiady były transmitowane przez włoskie i międzynarodowe media.
Leonora Armellini wzięła udział w XVI Konkursie Chopinowskim w Warszawie. Doszła tylko do III etapu, ale jej talent został dostrzeżony: J. Popis ["Gramophone. Chopin Express"]:"Osiemnastoletnia Leonora Armellini wprowadziła słuchaczy w krąg piękna chopinowskiej formy i jej dźwiękowości" K.Miklaszewski ("Ruch Muzyczny"): oczarowała (...) słuchaczy subtelnością wszystkich niuansów i (...) pieczołowitym (...) odczytaniem kompozytorskich partytur. (...) Armellini ujmowała przede wszystkim ciepłem muzycznej wypowiedzi”; prof.K.Popowa-Zydroń, juror Konkursu: "Najbardziej brakowało mi w finale Leonory Armellini. To była osoba, która z etapu na etap rosła w mojej punktacji, a jej wykonanie Poloneza-Fantazji poruszyło mnie do głębi. Poza tym ten talent objawił się w 18 roku życia, co jest nie do zignorowania".

 

11 kwietnia 2013 roku recital Fryderyka Giorgianniego

  11 kwietnia 2013 r. w Szkole Muzycznej I st. w Kozienicach odbył się recital Fryderyka Giorgianniego -tegorocznego dyplomanta Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu - ucznia klasy skrzypiec pana Wojciecha Dąbka. W programie koncertu znalazły się kompozycje: Jana Sebastiana Bacha (II Partita d-moll - cz. I Allemande i cz. IV Gigue), Henryka Wieniawskiego (VII Kaprys "La Cadenza", op. 10 oraz II Koncert skrzypcowy d-moll - cz. I Allegro moderato), Ludwiga van Beethovena (V Sonata "Wiosenna" - cz. III Scherzo, cz. IV Rondo. Allegro ma non troppo) oraz Charlesa Augusta de Beriot ("Sceny baletowe"). Artyście towarzyszyła przy fortepianie pani Anna Natanek. Koncert spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Artysta zachwycił słuchaczy brawurowym wykonaniem oraz ciekawą interpretacją utworów. Na szczególną uwagę zasługuje - wręcz wirtuozerskie i porywające publiczność - wykonanie "Scen baletowych" Charlesa Augusta de Beriot, w których młody skrzypek pokazał skalę swoich nieprzeciętnych możliwości. Mamy nadzieję, iż jeszcze nie raz dane nam będzie usłyszeć tego znakomitego muzyka.

Karolina Drozd

 

10 luty 2013 roku KONCERT MUZYKI KARNAWAŁOWEJ

  Muzyka karnawałowa rozbrzmiewała w niedzielę 10 lutego w murach Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach, a wszystko to za sprawą koncertu charytatywnego, w którego przygotowanie włączyła się cała szkolna społeczność.
Koncert został zorganizowany na rzecz Fundacji "Zdrowe Dziecko". W trakcie koncertu, licznie zgromadzona publiczność wysłuchała zróżnicowanego repertuaru - od klasycznych utworów Mozarta po muzykę rozrywkową np. Zespołu ABBA.
Na scenie wystąpili uczniowie ze Szkoły Muzycznej, którzy zaprezentowali swoje różnorakie umiejętności. Był m.in. dziecięcy zespół rytmiczny przygotowany przez panią Kingę Stachowicz, kwintet akordeonowy "Arturo-Band" pana Artura Miedzińskiego, "Big-Band" prowadzony przez pana Tomasza Strzelczyka, Szkolna Orkiestra Symfoniczna pod batutą Zdzisława Włodarskiego, Kozienickie Smyczki prowadzone przez pana Łukasza Dzikowskiego oraz chóry "Bel-Canto" i "Fermata" pod dyrekcją pani Anny Kuczmery.
Podczas koncertu zaprezentowali się też nauczyciele tej placówki oraz zaproszeni goście. W gronie tych ostatnich była pochodząca z terenu naszej gminy wokalistka Ilona Drapała oraz Patrycja Kawęcka absolwentka ZSMuz w Radomiu, oraz Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku jazz i muzyka estradowa.
Koncert poprowadził nauczyciel Szkoły Muzycznej - Artur Miedziński. Kierownictwo artystyczne i reżyseria koncertu - Zdzisław Włodarski, reżyseria dźwięku oraz światła - Jacek Opalski.

 

18 października 2012 roku Koncert w 163. rocznicę śmierci Fryderyka Chopina

wystąpili:
Anna Barszcz - skrzypce
Joanna Gójska - wiolonczela
Cezary Gójski - skrzypce
Przemysław Ćwiek - altówka
w programie:
F. Chopin, A. Vivaldi ,W. A. Mozart, A. Dworzak, P. Czajkowski, A. Borodin, J. Brahms, H. Wars,
W. Szpilman
organizatorami koncertu byli: Szkoła Muzyczna I st. w Kozienicach, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Muzycznej w Kozienicach
Koncert zrealizowano przy pomocy finansowej gminy Kozienice

 

13 czerwca 2012 roku KONCERT
ROMA AMBROZIEWICZ-OWSIŃSKA
sopran artystka światowych scen operowych 30 lat pracy artystycznej
STEFAN KUTRZEBA fortepian

w programie arie i pieśni kompozytorów:
Fryderyk Chopin, Stanisław Moniuszko, Mieczysław Karłowicz, Karol Szymanowski,Rudolf Sieczyński, Grażyna Bacewicz, Francois Poulenc, Franz Lehar i Nico Dostal, Vincenzo di Chiara
Koncert zrealizowano przy pomocy finansowej gminy Kozienice

 

12.05.2012r. PORANEK MUZYCZNY

z cyklu "...czym skorupka za młodu nasiąknie,..."
skierowanych do dzieci w wieku od 3 lat
Siódme spotkanie pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" na podst. bajki Braci Grimm
prowadzenie: Kinga Bobienko

 

06.05.2012r. Koncert "Imieniny Króla Stasia"

   6 maja 2012 roku w kozienickim muzeum regionalnym odbył się koncert uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach z okazji "Imienin Króla Stasia"! To pełne wrażeń popołudnie rozpoczął występ chóru "BEL CANTO" pod dyrekcją pani Anny Kuczmery.
Następnie zaprezentowali się soliści, jednakże nowością dla kozienickich uczniów było to, że każdy z występujących zapowiadał się sam.
Koncert ten uświetnił występ Zespołu Akordeonowego pod kierownictwem pana Artura Miedzińskiego. Przyszedł także czas na niespodzianki, którymi byli akordeoniści Bartosz Kołsut oraz Piotr Motyka - uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu.
Wspaniały koncert zakończył się występem Zespołu Muzyki Rozrywkowej pod kierunkiem pana dyrektora Zdzisława Włodarskiego, który cieszył się powodzeniem wśród słuchaczy domagających się bisów.

Karolina Luśtyk

21.04.2012r. PORANEK MUZYCZNY z cyklu "...czym skorupka za młodu nasiąknie,..."
szóste spotkanie pt.
Wiosenna pobudka
prowadzenie: Kinga Bobienko

III miejsce dla chóru BEL CANTO Szkoły Muzycznej z Kozienic
Warszawa 14 kwietnia 2012 roku

Chór BEL CANTO Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach pod dyr. Anny Kuczmery na II Festiwalu Chórów Szkół Muzycznych I i II stopnia Regionu Mazowieckiego wyśpiewał III miejsce i uzyskał Srebrne Pasmo oraz wygrał warsztaty muzyczne poprowadzone przez znanego dyrygenta.
  Konkurs odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej I st. nr 5 im. H. Wieniawskiego w Warszawie. Jego organizatorem było Centrum Edukacji Artystycznej. Patronat nad festiwalem objęli J.M. Rektor UMFC prof. Stanisława Moryto oraz Burmistrz Dzielnicy Włochy Michał Wąsowicz.
  W przesłuchaniach konkursowych w Warszawie uczestniczyło 20 chórów z regionu mazowieckiego. W komisji konkursowej pracowało czterech jurorów. Byli to znakomici fachowcy z dziedziny chóralistyki: prof. dr hab. Katarzyna Sokołowska, prof. dr hab. Waldemar Górski, prof. dr hab. Dariusz Dyczewski oraz prof. Mariusz Kończal.
  Szanowne jury spośród kursowej dwudziestki wytypowało również trzy chóry na warsztaty muzyczne poprowadzone przez znanego dyrygenta. W gronie wyróżnionych znalazł się m.in. chór z Kozienic.

03.03.2012r. PORANEK MUZYCZNY z cyklu "...czym skorupka za młodu nasiąknie,..."
Piąte spotkanie pt. Zima w muzyce
prowadzenie: Kinga Bobienko

KONCERT MUZYKI KARNAWAŁOWEJ

   19 lutego 2012 roku (niedziela) o godz.17.00 w siedzibie Szkoły Muzycznej przy ul.Kościuszki1 odbył się Koncert Muzyki Karnawałowej w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I st. w Kozienicach oraz zaproszonych gości zorganizowany przez Szkołę Muzyczną I st. w Kozienicach, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Muzycznej w Kozienicach oraz Fundacja Zdrowe Dziecko w Kozienicach.

Patronat honorowy nad koncertem objęli:
Czesław Czechyra-Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Tomasz Śmietanka-Burmistrz Gminy Kozienice
Janusz Stąpór-Starosta Powiatu Kozienickiego
Koncert był charytatywny na rzecz Fundacji Zdrowe Dziecko w Kozienicach

3-4.12.2011r. IV Ogólnopolskie Wokalne Warsztaty Gospel

  W dniach 3-4 grudnia 2011r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Stąporkowie (woj. świętokrzyskie) odbyły się IV Ogólnopolskie Wokalne Warsztaty Gospel, prowadzone przez znanego i cenionego w Europie oraz Stanach Zjednoczonych dyrygenta, kompozytora, wokalistę i aranżera Petera Francisa z Londynu. Jego pomocnikiem i prawą ręką była pani Lea Kjeldsen - mieszkająca w Polsce obywatelka Danii, która od kilkunastu już lat zajmuje się popularyzacją muzyki gospel w naszym kraju.
  Grono wszystkich uczestników warsztatów stanowiły dzieci i młodzież śpiewające w chórze Szkoły Muzycznej I st. w Kozienicach pod kierownictwem pani Anny Kuczmery. Podczas dwóch dni intensywnych ćwiczeń i prób chórzyści poznali kilkanaście anglojęzycznych pieśni gospel, zaznajomili się z kanonami estetyki obowiązującymi w tego rodzaju muzyce, a przede wszystkim świetnie się bawili - głównie za sprawą niezmordowanego i niezrównanego Petera Francisa - człowieka o wielkiej pasji oraz osobowości emanującej mnóstwem pozytywnych emocji.
  Warsztaty zakończyły się koncertem galowym przy licznym i entuzjastycznym udziale publiczności. Na zakończenie, instruktorzy i organizatorzy gorąco podziękowali uczestnikom za pracę, jaką razem wykonali w ciągu dwóch dni. Chórzyści z Kozienic zostali serdecznie pożegnani i zaproszeni na kolejne warsztaty gospel, choć przyznać trzeba, że i bez takiego zaproszenia zjawiliby się na nich niezawodnie - już teraz wielu z nich z niecierpliwością myśli o następnym spotkaniu z Peterem i Leą :).

Agata Kuczmera

16 listopada 2011 roku KONCERT EDUKACYJNY
Poznajemy instrumenty dęte.
wystąpił : Hexatonic Trio
w składzie:
Anna Włodarska - Szetela flet, flet pikolo, flet altowy
Joanna Żmijewska obój , rożek angielski
Katarzyna Piotrowska fagot, kontrafagot

05 listopada 2011 roku
PORANEK MUZYCZNY z cyklu "...czym skorupka za młodu nasiąknie,..."
Pierwsze spotkanie pt. Muzyczna jesień
Poranek skierowanych do dzieci w wieku od 3 lat.
prowadzenie: Kinga Bobienko

22 października 2011 roku
spektakl muzyczno- taneczny pt. "Igraszki losu czyli o tym co ważne w życiu?"
zespół Antiquo More
Członkowie zespołu w pięknych strojach grając na kopiach dawnych
instrumentów wprowadzili nas w klimat dworu Ludwika XIV.

 

19 października 2011 roku
koncert pt. "Opowieści harfą grane"
Tom Daun (Niemcy)
wirtuoz harfy celtyckiej, średniowiecznej i renesansowej,
jeden z czołowych przedstawicieli tradycyjnej i dawnej muzyki granej na harfie

17 października 2011 roku
162 rocznica śmierci Fryderyka Chopina
Projekcja filmu "Życie i twórczość Fryderyka Chopina"
prowadzenie p. Kamil Węgorek .

1 października 2011 roku
koncert KOLBERG QUARTET
w składzie:
Adrian Chanke (skrzypce),
Krzysztof Dutkiewicz, (skrzypce)
Wiesław Bedanarz (altówka),
Adrianna Dąbrowska (wiolonczela)
oraz
Teresa Makowiecka (fortepian)
w programie: Robert Schumann - kwintet fortepianowy Es-dur op.44
siedziba Szkoły Muzycznej Kozienice ul.Kościuszki 1

30 września 2011 roku
ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
siedziba Szkoły Muzycznej Kozienice ul.Kościuszki 1
wystąpiła
Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta GRANDIOSO
pod dyrekcją: Dariusza Krajewskiego
prowadzenie: Renata Maciejewska
w repertuaże koncert i musztra paradna

02-14.08.2011 roku
Letnie warsztaty muzyczne dla uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia
Ośrodk Wypoczynkowy "BASIA" w Mikoszewie (nad morzem)

organizatorzy:
Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Muzycznej w Kozienicach
Szkoła Muzyczna w Kozienicach

15. maja 2011 roku
Kościół św.Krzyża w Kozienicach1
Koncert
wystąpiły:
Radomska Młodzieżowa Orkiestra Smyczkowa DIVERTIMENTO
Chór dziecięcy CANTUS ANGELUS ZSM im. O.Kolberga w Radomiu
Chór dziecięcy Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach
Chór kameralny A VISTA z Pionek - przygotowany przez Annę Kuczmere
oraz soliści:
Monika Świostek sopran
Dorota Szostak - Gąska sopran
dyrygent
Maria Wrześniaka - Siczek
organizatorzy:
Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Kozienickiej
Szkoła Muzyczna I stopnia w Kozienicach
Parafia p.w.św. Krzyża w Kozienicach
W programie: Msza B dur Józefa Furmanika
Koncert z realizowano ze środków samorządu gminy Kozienice

10. maja 2011 roku
Szkoła Muzyczna I stopnia ul.Kościuszki 1
recital sksofonowy
Tomasz Strzelczyk - saksofon altowy i sopranowy
Paweł Filipiak - fortepian
organizatorzy:
STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ SZKOŁY MUZYCZNEJ Ist.
w KOZIENICACH oraz dyr. Szkoły Zdzisław Włodarski
w programie:
Astor Piazolla -Tanti anni prima
Pedro Iturralde - Suita hellenistyczna
Giles Martin - Danse du sax
George Gershwin - 3 Preludia
Astor Piazolla - Adios Nonino

  Tomasz Strzelczyk Absolwent radomskiej szkoły muzycznej im. O. Kolberga w klasie saksofonu mgr Piotra Wysockiego. W 2010 roku ukończył studia licencjackie na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie saksofonu ad. Jacka Delonga. Obecnie jest studentem I roku studiów magisterskich (II stopnia) w tejże uczelni. Swoje umiejętności szkolił na wielu kursach mistrzowskich pod okiem m.in.. Davida Pitucha, Jerome Larana, Aliny Mleczko, Michaela Pattersona. Kilkukrotnie współpracował z Filharmonią Łódzką im. Artura Rubinsteina. Gra w łódzkim big bandzie Jacka Delonga, wraz z którym zajął III miejsce na XV Big Band Festiwal w Nowym Tomyślu. Jest laureatem II miejsca w VI spotkaniach instrumentów dętych w Warszawie. Ma na swoim koncie prawykonania utworów polskich takich kompozytorów jak: Bronisław Kazimierz Przybylski, Jolanta Smolska, Nina Fukuoka oraz wykonanie premiery światowej Michaela Nymana - "Chopin-Milton Songs".

13. kwietnia 2011 roku
Szkoła Muzyczna I stopnia ul.Kościuszki 1
recital gitarowy
Pawła Kwaśnego

  Paweł Kwaśny z wyróżnieniem ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie gitary Michała Nagy'a w 2006 roku. Rok wcześniej uzyskał dyplom z najwyższym wynikiem w klasie gitary prof. Andrzeja Mokrego w Otto von Guericke Universität w Magdeburgu (Niemcy). Jest laureatem wielu nagród na konkursach gitarowych, z których najważniejsze to:wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Gitary Klasycznej w Krakowie, III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym w Kielcach, II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym w Sanoku oraz III nagroda na konkursie gitarowym w Koszalinie. Był też finalistą Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Krynicy. Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich pod kierunkiem takich artystów, jak: Pepe Romero (Hiszpania), Eduardo Catemario(Włochy), Abel Carlevaro (Urugwaj), Marco Tamayo (Kuba), Roland Dyens (Francja), Carlo Marchione (Włochy), Fabio Zanon (Brazylia), Tilman Hoppstock (Niemcy), Thomas Muller-Pering (Niemcy) W roku 2004 został stypendystą międzynarodowego stowarzyszenia GFPS (Gemeinschaft für Wissenschaft und Kultur in Mitel - und Osteuropa). Jako solista i kameralista jest zapraszany na liczne koncerty i festiwale. Współpracował z Orkiestrą Akademii Muzycznej w Krakowie pod dyrekcją Macieja Tworka oraz Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Łukasza Borowicza wykonując Concierto de Aranjuez Joaquina Rodrigo. Jako kameralista występował ze znakomitymi muzykami: pianistą Sławomirem Cierpikiem, kontrabasistą Grzegorzem Frankowskim, skrzypkiem Piotrem Kwaśnym. Stale współpracuje z gitarzystą Rochem Modrzejewskim. Jest również członkiem Krakowskiego Kwartetu Gitarowego. Dysponuje rozległym repertuarem, na który składają się najwybitniejsze dzieła literatury gitarowej.

Dnia 27.03.2011r. w Szkole Muzycznej I stopnia w Kozienicach odbył się występ chóru FA-MI-RE, który działa prz kościele Sióstr Franciszkanek od Cierpiących w Kozienicach. Zaprezentował on pieśni wielkopostne.   Chór prowadzi siostra Barbara Wycech , która przybliżyła historię pieśni pasyjnych. Pierwszy i ostatni utwór był nieznanych kompozytorów, pozostałe były autorstwa Józefa Furmanika.   Koncert był piękny i przybliżł słuchaczom urok pieśni wielkopostnych. Mam nadzieję, że chór zaszczyci nas jeszcze swoim występem.

Paulina Kucińska

 Dnia 6. marca 2011r. o godz. 17.00 w siedzibie Szkoły Muzycznej I stopnia odbył się Koncert Muzyki Karnawałowej zorganizowany przez Fundację "Zdrowe Dziecko" i Szkołę Muzyczną w Kozienicach. Składał się on z dwóch części . W pierwszej wystąpili uczniowie Szkoły Muzycznej oraz duety składające się z nauczycieli. Natomiast w drugiej wystąpili:
-nauczyciele oraz zaproszeni goście, m. in. Piotr Fokt - gitara, Maciej Dobrzański - gitara basowa
-Chór międzyszkolny pod dyrekcją pani Anny Kuczmery,
-oraz zespół, pod dyrekcją pana Artura Miedzińskiego.
Wszystkie występy były gromko oklaskiwane przez licznie zgromadzoną publiczność. Największą niespodzianką był występ pana dyrektora Zdzisława Włodarskiego na trąbce w utworze "Nie warto było" z repertuaru Reginy Pisarek. W przerwie koncertu przeprowadzono loterię fantową na rzecz fundacji "Zdrowe Dziecko". Wszystkie losy już po 10 minutach zostały wyprzedane, a pieniądze uzyskane z tej loterii przekzano pod koniec koncertu do rąk pana Czesława Czechyry prezesa fundacji.
Cały koncert poprowadził wspaniały konferansjer pan Artur Miedziński wirtuoz akordeonu.

Kacper Majewski kl. I mł.

3. marca 2011 roku
Szkoła Muzyczna I stopnia ul.Kościuszki 1
Recital fortepianowy z okazji 201 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina
Michał Drewnowski FORTEPIAN

  W dniu 30.01.2011r. Chór Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach pod batutą pani Anny Kuczymery uświetnił swoim występem Mszę Świętą, która została odprawiona w Kościele pod wezwaniem Św. Rodziny o godzinie 10.30.
Uczniowie zaśpiewali kolędy i pastorałki przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych: grzechotek i trójkątu oraz wiolonczeli. Niektóre kolędy miały partie solowe - wykonawcami ich byli: Natalia Krześniak, Zuzanna Łepik, Kacper Majewski, Natalia Seremak i Andżelika Ziobro
Występ wszystkim się podobał,wykonawcy zostali nagrodzeni wielkimi brawami.
Po mszy świętej ks. proboszcz Władysław Sarwa zaprosił chórzystów na kolejne występy oraz słodki poczęstunek.

Paulina Kucińska

19 grudnia 2010 roku
Szkoła Muzyczna I stopnia ul.Kościuszki 1
Koncert kończący obchody 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina w Kozienicach
koncert pod patronatem Tomasza Śmietanki Burmistrza Miasta Kozienice
wystąpiły:
Seo Kyeon Yeon FORTEPIAN - Korea
Son Su Yeon FORTEPIAN - Korea
Jeong Ji Eun WIOLONCZELA - Korea
Won Su Yeon SKRZYPCE - Korea
koncert odbył się na nowo zakupionym fortepianie refundowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Burmistrza Miasta Kozienice Tomasza Śmietankę

11.11.2010 roku
Muzeum Regionalne w Kozienicach ul.Parkowa 5B
KONCERT MUZYKI POLSKIEJ
z okazji Święta Niepodległości
wystąpili: uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej I-go stopnia w Kozienicach

Medal za zasługi dla UMFC dla dyrektora Zdzisława Włodarskiego
Dyrektor Zdzisław Włodarski został odznaczony dnia 5 października 2010 roku medalem za zasługi dla Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina

30.09.2010 roku
Szkoła Muzyczna I stopnia ul.Kościuszki1
Dzień Muzyki
Koncert z okazji Dnia Muzyki.
wystąpiła: Anna Faber - harfa
Przed koncertem odbyło się Ślubowanie klas pierwszych

04 marca 2010 roku
Szkoła Muzyczna I stopnia ul.Kościuszki1
RECITAL CHOPINOWSKI
inaugurujący obchody 200 rocznicy urodzin
Fryderyka Chopina w Kozienicach
wystąpiły:
Kyeong-Yeon Seo fortepian - Korea
Su-Yeon Son fortepian - Korea

 

112540